1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ticari Esnaf Forum Kuralları

Deniz Akvaryumu Portalı kurulumundan itibaren düzeyli, kaliteli, alıntı konuları barındırmayan özgün içerik sahibi olarak yola devam etmiştir. Yükseliş çıtası hep yukarı doğru hareket ederken, üyeler arasındaki seviyeyi korumuş ve hobinin vazgeçilmezleri olan ticari akvaryum esnaflarını da bu düzen içinde bulunacak şekilde kapsamaya çalışmış ama diğer forumlarda yaşanan çekişmeler yüzünden çekimser kalarak kendini esnaflara uzun süre kapatmıştır. Huzur ve kaliteli ortam arayışı ticari esnaflar içinde artık aranıyor olmuş ve ticari esnaf forumu açtırma taleplerini iletmişlerdir. Kurallar forumların düzeni ve herkesin keyifli paylaşım yapabilmesi içindir. Ticari esnaf forumlarının kullanımında hem üyelerimizin ve hem de kayıtlı esnaf üyelerimizin dikkat etmesi gereken kurallar var. Kuralların işletilmesinden forum yönetimi sorumludur ve ciddiyetle üzerine eğilir.

Ticari Esnaf Forumları Üye Bazında Kurallar:

Üyeler gerçek tecrübe edenlerdir ve firmaların ilgi ve alakalarını bizzat yaşayan insanlardır. Ancak, bazen anlamsız şekilde veya hatalı kullanımdan dolayı kızdığı esnafları karalama yolunu seçebilmektedir. Bu noktada Akvaryum Portalı bu ayrımı net yapmak ister. Aşağıdaki kurallar bu ayrım içindir.

1. Yeni üyelik almış bir kişi ilk mesajlarını ticari esnaf forumlarında karalama mesajları olarak yazamaz. Kişi ve kişiler akvaryumunu tanıtmış, kendini tanıtmış, profil bilgilerini doğru girmiş olmak zorundadır. Bu kurallara uymayan mesajlar, kasıtlı gelinerek karalama yolunu seçmiş sayılır. Bu mesajlar forumlarda tutulmaz ve silinir. Bu kurallara uymayan ve uymamakta ısrar eden kullanıcılar forumdan uzaklaştırılır.

2. Öneriler ve şikayetler tecrübeler doğrultusunda ve yine tecrübesel gerçekliği ile tabanı olduğu sürece doğal olarak yapılabilir. Forum genelinde kazanılmış olan düzeyli mesajlaşma ve forum adabına uyum burada da geçerlidir.

3. Farklı kanallardan, forum dışında olan esnaflardan alınmış olan ürün, malzeme ve canlılar hakkında burada olan ticari esnaflar suçlanamaz. Ürünün gerçek distribütörü ticari esnaflarımız arasında ise malzeme sorunu veya satın alınan bayii sorunları iletilebilir.

4. Ticari esnaf forumlarından yapılan karşılıklı özgür alışverişlerden Deniz Akvaryumu Portalı sorumlu tutulamaz.

Ticari Akvaryum Esnafı Bazında Kurallar:

Herkesin okuyabileceği açık forum satırlarında yapılan üzücü esnaf tartışmaları esnaf adabına son derece uzak ve yakışmayan görüntü sergileyecektir. Altını çizerek belirtmek isteriz ki, bu durumlarda tartışan ve taraflara ait ürünleri karşılıklı karalayan mesajlaşmalar gerçek kullanıcılar gözünde haklıyı bulan...ayıran değil, bu firmaların ciddiyet kaybına neden olan unsurlar olarak akıllarda kalır. Deniz Akvaryumu Portalı geçmişte bu hatalara düşen forum yapılarına benzemeyi asla düşünmemektedir. Bu durumlar da alınacak önlemler aşağıdaki kurallar içinde belirtilmiştir.

1. Ticari akvaryum esnafları forum açtırma talebi ilettiğinde resmi belgeleri tam olmalı. Bu noktada bilinen ve eski esnaflardan bu belgeler gerektiğinde istenir, tanınmamış ve yeni ticari açılım olan ticari firmalardan forum açılımı öncesi bu belgeler talep edilecektir. Ticari esnaf üyelerimiz diledikleri diğer esnafların belgelerini bizden görmek için talep ederse bu belgeleri biz edinerek kendilerine iletiriz.

2. Tarafımıza iletilen belgelerde sahte olan veya bizi yanıltmaya yönelik belge sunan esnafların forumları sorgusuz kapatılır. Ücret iadesi faaliyet günleri düşülerek geri verilir.

3. Marka ve distribütörlükler zaman zaman el değiştirebilir veya bazı firmalar arasında yasal süreç işleyebilir. Bu durumlarda Deniz Akvaryumu Portalı taraflardan resmi belgeleri talep edebilir ve kendi içinde araştırıp netleştirme yoluna gidebilir. Yasal sürece girmiş anlaşmazlıklar sonrası çıkan kanuni karara uymakla mükellefiz.

4. Karşılıklı ürün ve mağaza karalamaları yapan esnafların mesajları kayıt altına alınır. Bu durumlarda yönetim inceleyerek tartışma başlatan, ağır sözler sarf eden taraf ve tarafları belirleme hakkına sahiptir. Gerekli görülmesi durumunda yönetim mesajları kaldırabilme veya düzenleme hakkına sahiptir. İstenmeyen bu tarz durumlar oluştuğunda forum yönetimi taraf ve tarafların forumlarını tek taraflı kapatabilir ve ücret iadesinin geri verilip verilmeyeceğine karar verme hakkına sahiptir.

5. Ticari esnaf forumuna katılmak isteyen firmalar kurallara ve yasalara uygun olduğu sürece bu talebi iletmekte özgürdür. Forumda bulunan esnaflar yeni ticari katılımlara itiraz edemez. Yeni katılan ticari firmalara itiraz nedeniyle forumunu kapatmak isteyen ticari firmaların forumları istekleri üzerine kapatılır, ücret iadesi yapılmaz.

6. Ticari esnaf forumu üyesi esnaflar sattıkları ürünlerin kullanımı ve hataları hakkındaki sorulara dönüş yapmalı ve bilgilendirmelidir. Uzun süre satılan ürünler hakkındaki sorunlara, şikayetlere ve yardım isteklerine yanıt vermeyen esnafların forumları yönetim kararı ile kapatılabilir.

7. Forumu ilgilendirmeyen tüm anlaşmazlık ve işletilen yasal süreçlerde Deniz Akvaryumu Portalı Şahit gösterilemez.

8. Bu kurallar kendine ait ticari esnaf forumu açtırma talebi olan firmalarca kabul edilmiş sayılır.


Tüm Üye ve ticari esnaflarımıza keyifli paylaşımlar diler, hayırlı işler temenni ederiz.

Sayfayı Paylaş