1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Çöpçü Balığı

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde hobicii tarafından 29 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. hobicii

hobicii

İsim:
    gorkem demir
    Çöpçü balığı gözü yenmiş, bu balığı sarı prenses balıklarının yanına koyabilir miyim? Çöpçü balıklarının gözü nasıl yenir?

uploadfromtaptalk1427658641179.jpg

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 15 Mayıs 2015
  2. Ömer Toprak

Ömer Toprak

Yer:
    Mersin
    İsim:
    LepisteKılıckuyruk
    Bende dün bi çöpçü aldım bi gözü yenmiş akvaryuma koyunca fark ettim sarı prenseslerin içine başta etrafına üşüştüler yiyicekler sandım ama bi sıkıntı olmadı 10 dk çöpçü dolandı sonra çalışmaya başladı şuan bi sıkıntı yok yaşıyor ve çalışıyor bide hava kabarcıklarında oyun oynar gibi eğleniyor çok sevdim ben çok sempatip geldi

3. Collector

Collector

İsim:
    Yağız
    Chiclidler kendi türlerine karşı bile hırçın balıklar özelliklede malawi chiclidleri.Çöpçülerse kendi hallerinde yaşayan balıklar.Tankın içindeki türlere göre değişir fakat konu kocaman dişleri olan sarı prensesler olunca hele çok fazla yaşıycağını sanmıyorum.

4. Ömer Toprak

Ömer Toprak

Yer:
    Mersin
    İsim:
    LepisteKılıckuyruk
    Hala bi sıkıntı yok ayrıca 2 tanede albino frenatus aldım iyi mi yaptım köyümü yaptım bilemiyorum

5. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Görkem Bey cichlid akvaryumlarında Corydoras türü çöpçü balıkları beslemek sakıncalıdır. Ciclidler bölgeci ve agresif balıklardır. Bilhassa üreme dönemlerinde aşırı ağresif olabilirler. Çöpçünüzün kuyruk ve yüzgeçlerine zarar verip gözlerini yiyerek ölümüne sebep olabilirler. Her ne kadar sarı prensesler bu türün en uysal balığı dense de bu kural onlar içinde geçerlidir. Ben Corydoras türü çöpçü yerine Labio veya makrakanta öneririm. Saygılarımla.

Sayfayı Paylaş