1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Çöpçü Balıklarımın Yumurta Bırakma İhtimali Nedir?

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde fatix26 tarafından 5 Kasım 2011 başlatılmıştır.

1. fatix26

fatix26

İsim:
    Mustafa Karakartal
    Merhaba arkadaşlar,
    Arkadaşımdan 2 tane çöpçü aldım. Yaklaşık 1.5 yaşındalarmış. Bende eğer 1 - 1.5 yaşındaysa yumurta bırakma ihtimali olur diye düşündüm. Komando Çöpçü balığı. Aynı yaşlarda olmalarına rağmen biri diğerinden daha büyük. Sanırım o büyük olan dişi oluyor. Öteki ise ötekine göre daha ince, ve ince olan büyük olanın peşinden ayrılmıyor. Ve arada bir büyük olanın anüsünün oralarda dolanıyor. Bana birşey söylermisiniz. Acaba yumurtlama ihtimalleri nedir ? Resim çekmek istedim ama düzgün çıkmadı .

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Çöpçü Balıklarımın Yumurta Bırakma İhtimali Nedir?

Mustafa bu soruya kim nasıl yanıt verebilir bilemiyorum ama balıkların gerçekten dişi erkekse, su değerleri üremeyi tetikliyorsa, balıkların yaşları uygunsa ve iyi besleniyorlarsa üreme gerçekleşir ama yine zaman verilemez. Bu saydıklarımdan biri veya birkaç tanesi eksikse üreme hayaldir.

3. fatix26

fatix26

İsim:
    Mustafa Karakartal

Evet aslında kesin bir bilgi vermek imkansız. Bilgilendirme için teşekkür ederim Temel abi .

4. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Mustafa verdiğin bilgiler doğrultusunda maalesef net cevapler veremeyeceğim. Fakat en azından bir ikji tane resim olsaydı sordukların hakkında yorum yapabilirdik diye düşünüyorum.

5. fatix26

fatix26

İsim:
    Mustafa Karakartal

Çekmeye çalıştım ama karanlık gözüktü bakalım tekrar deneyeyim..

Sayfayı Paylaş