1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Çöpçü Türleri

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde methapor tarafından 19 Nisan 2011 başlatılmıştır.

?

Hangi Çöpçü türü beslemeliyim

1. TERS YÜZEN ÇÖPÇÜ

16,7%
  2. LEOPAR ÇÖPÇÜ

33,3%
  3. PANDA ÇÖPÇÜ

oy sayısı 0
    0,0%
  4. KOMANDO ÇÖPÇÜ

33,3%
  5. BRONZ ÇÖPÇÜ

16,7%
  1. methapor

methapor

İsim:
    Polat
    Sizce hangi çöpçü türünü seçmeliyim akvaryumumda ? Bitki yoktur. Akvaryumun ölçüleri 110*35*30'dur (115 Litre).

2. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Cevap: Çöpçü Türleri

Ters yüzen çöpçü dayanıklı bir balıktır ama daha büyük akvaryumlar gereklidir.. Panda corydoras hassas bir balıktır türü içerisinde zor olarakta nitelendirilebilir.Leopar (trilineatus) , komando ve bronz corydoraslar ise daha çok rastlanılan ve yaygın olanlarıdır.Sizinde aradığınız bunlardan biri olmalıdır.. Taban kumunuz koyu ise leopar corydoras'ı tercih ederseniz tankınızda daha güzel olur. Dayanıklılık olarak hepsi birbirine yakındır.. Suyunuzu taze tuttuğunuz takdirde hepsi yaşar eğer tank bakımını aksatırsanızda hepsi ölür.. Yeni kurulan bir tanka ise sağlam bir su aşılaması yapılmamış ise ilk 1-2 ay corydorasları yaşatmanız şansa kalır..Bunuda antiparantez belirteyim.

Heliak ve The_ReligiouS bunu beğendi.
  3. methapor

methapor

İsim:
    Polat
    Cevap: Çöpçü Türleri

Çöpçü balığı almıştım eskiden cinsini hatırlamıyom Şeklinide unuttum ama 1- 1,5 sene yaşamıştı

4. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Sayfayı Paylaş