1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Çöpçüm ters yüzüyor yardım

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde kirlisiyah tarafından 20 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. kirlisiyah

kirlisiyah

Merhaba arkadaşlar.Çöpçü balığım ters yüzüyor.Ve sanki titriyor gibi yüzgeç hareketleri çok seri. Fikri olan varmı ?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Akvaryum şartları tank arkadaşlarının durumu nasıl ? Diğer balıklarda bir anormallik görüyormusunuz ? Su renginde bir anormallik ve akvaryumda koku var mı ?

3. kirlisiyah

kirlisiyah

Hayır.Diğer balıklarda bi sorun yok.2 platim ,1lepistesim,2 de çöpçüm var.2 hafta öncesine kadar daha fazla balığım vardı.Son dönemlerde sıkça yaşamaya başladım balık ölümlerini :((( Isıtıcım çalışıyor ,dün gecede yemlerini verdim.En eski balığım buydu :(( Ve ölmek üzere hareketsiz duruyor :(( Neden ölüyor balıklarım :(((

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Akvaryum sağlığını sadece ısıtıcının çalışmasına, filtrenin olmasına, oksijenim var denmesine, ilacımı kullanıyorum gibi bilinmezliklere bağlamamak gerek. Akvaryum sağlığı bir bütündür ve bu bütümlüğü akvaryumlarımızda sağlamak gerekir. Nispeten beslediğiniz canlılardan sıkça kayıp veriliyor zaten. Çünkü mevcut ithalat ve esnaf şartlarının da bir bilinmezliği söz konusu.

Tek bir balığın hastalanması ile müdahale edilmesi farklıdır, akvaryumda sıkça ölüm yaşanmasında yapılması gereken müdahale farklıdır. Beslediğiniz türler yumuşak su değerini arzulayan ve biyolojik yapısı güçlü bir akvaryuma ihtiyaç duyan türlerdir.

Size önerim akvaryumunuza damacana içme suyu ile su değişimi yapın. Isıyı eşitlemeyi unutmazken biyolojik alan sağlayan taban malzemenizi sorgulamayıda unutmayın. Filtre sisteminizi bize yazın ve gerekirse basit işlemler ile kat kat güçlendirmenize fikir verelim.

Bu sayede önce balıklarınız, ardından siz ve tabi kayıplarınızın durmasıyla da bizler mutlu olalım.

Geçmiş olsun...

5. kirlisiyah

kirlisiyah

Çok teşekkür ederım :( Su değişimlerini kısım kısım yapıyorum ve dinlenmiş su ilave ediyorum..İç filtre olarak Atman 201F kullanıyorum.Artık ecel diye yorumlayacağım :))) Çünkü kusurlu olabilcek pek bişey gözükmüyor akvaryumda. Yada aklımı kaçıracağım..Tekrardan saolun ilginiz için. :hepiniziseviyorum:

Sayfayı Paylaş