1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Çöpcü balıgı dans edermi _? (( corydoras paleatus ))

Başlığı 'Japon, Vatoz, Çöpçü ve Diğer' kategorisinde ibocuk tarafından 29 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. ibocuk

ibocuk

Merhaba üstatlar benim 2 adet corydoras paleatus çöpçü balığım var .Bunlar resmen dans edercesine hareket ediyor..Bazen bakıyorum birisi digerinin sıtına cıkıyor ..Öpüşüyolar resmen dudak dudağa..Kanka gibi birlikte geziyorlar hiç ayrılmıyorlar bazen birisi kafasıyla digerinin karnından ittiriyor. Bu iç güdüselmi yoksa dans mı anlamadım..sağlık problemleri yok gayet saglıklı ve canlılar.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Şıklar;

A Kur yapıyorlar

B Bunlar kanka

C Çifleşiyorlar

D Çöpçüler kafadan kontak

Ben bu şıkların hepsi olabilir diyorum.olta:

3. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

* Çiftleşme için erkek çöpçü dişinin bıyıklarına dokunup bu olayı sıklıkla yapar.

* Erkek balık dişiye kur yapmak için dans gibi hareketler yapar.

Ve Mutlu Son

Erkek dişiyi kandırdığında T formunda yani dişi erkeğin karın yüzgecine ağzını getirip yapıştırır.Bu olayda erkek dişinin ağzına yumurtaları döker.Dişi almış olduğu yumurtaları( spermleri) sindirim sisteme ile yumurta kesesine gönderip orda yumurtaların döllenmesini sağlar.Daha sonra dişi bu yumurtaları karın yüzgecinde taşıyıp uygun yere kötürüp oraya bırakır.

4. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Muhteşemsin İsmail, bir yumurta hazırlıkları ve çiftleşme bu kadar düzgün anlatılırdı. em34: em34:

Bu arada Rütük kapatmasın bizi.... :F :F :F

5. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Rütük olayı sakat valla murat abi onu hiç düşünmedim :F :F

6. ibocuk

ibocuk

Sonuç yumurta hazırlıgı ve çiftleşme mı yani? Bu arada konuyu acarken unuttum size sormak istememin sebebi burada akvaryumcuya sordum çiftleşme degildir felan dedi 3 yada 4 dişi olması lazım erkegin secmesi lazım dedi o yüzden sizede bir sorayım dedim. Galiba bizim akvaryumcuya para lazım balık satmak istedi :D

7. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Kesinkile katılıyorum size. Benim tankımda bir çit çöpçüm vardı, bunlardan yavru almak için hiç bir girişimde bulunmadım Şu an Beş tane yavrum var.

http://www.akvaryumportali.com/forum/empty-t8652.0.html

8. ibocuk

ibocuk

Abi bu foruma takıldıgım beri anladıgım bişey bu hobinin sınırı yok.Ben çöpcüleri yaşadıkları yerde yavruyken yakalanıyor sanıyordum ömrümde ilk defa çöpcü yavrusu gördüm.

9. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

İbrahim abi sağlık problemlerinden kaynaklanan hareketler olduğunu zannetmiyorum. Arkadaşlarımızın da dediği gibi muhtemelen bunlar kanka olmuş canlılar. :D Size de izleme keyfi kalıyor. Ayrıca senin de söylediğin gibi bu hobide sınır yok. Nice olmazlar oldu. Ne diyelim ki artık.

Sayfayı Paylaş