1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Çamaşır Makinası Tavsiye

Başlığı 'Hayata Dair Her şey' kategorisinde Okurt tarafından 6 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    Çamaşır makinası tavsiye evet yanlış okumadınız, :) Çamaşır makinası tavsiyesi fikirleri gerek. Malum taşınıyorum makinam eski ve sorunlu (AEG), Yeni bir makina almam gerekiyor hem de bu gün. Var mı bir marka tavsiyesi, bu piyasaya yeni giren Samsung-LG gibi markalar nasıldır? Yerli mi? Arçelik-altus vs. veya Alman: aeg-bosh? Çamaşır makinası işlerinden hiç anlamam.

2. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Özdemir bende anlamam bu işlerden ancak arçelik alma da ne alırsan al diyorum!!

Okurt bunu beğendi.
  3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ozan var Özdemir Beko bayii arslanlar gibi, yakasında rozeti ve takım elbisesi ile görüntü ve müşteri hizmeti müthiş. Ona bir sor bence.:)

4. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    saat 3-4 gibi gidip alıcam haydi tavsiyeler özellikle Yagmur'dan bekliyorum tavsiye ?

Hakan Arçelikte nasıl bir sıkıntı var? Eskiden insanlar çok tercih ederlerdi değil mi bu markayı ?

Altus yerli mi ? kim üretir ? neyin nesidir ?

5. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Ben hatunun yalancısıyım
    Bulaşık makinası iyi yıkamıyor.....
    Çamaşır makinası neler neler yapıyor da aklımda değil kısacası yaramaz...
    (bunların önceki ev yüksekti ve su basıncından olduğunu düşünüyorduk ama yeni evde de aynı sıkıntılar devam etti)
    Buzdolabı düzgün çalışmıyor ürünler çabuk bozuluyor

Ve evet insanların bir şekilde gözlerine girmeyi başaran arçelik orada durmayı malesef başaramadı.Çevremde arçelikten memnunum diyen birini dahi görmedim.Öyle tv lerde çelik oynatmayla olmuyor bu işler:mad:
    Alacaksan Simens yada bosch al bence,alman teknolojisi ölüsü yeter!

6. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Özdemir çamaşır makinesi için istersen görüşelim kardeşim....0216 550 05 65,0532 271 28 12

7. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Özdemir bey hangi ürünü seçerseniz seçin ama Arçelik olmasın.Evdeki aletler Bosch,çokda memnunuz.Yıkarken kuş kondurmuyor ama yıkama süresini gösteriyor olması benim hoşuma gidiyor.Bakım ve tamir servisi hangi üründe fazla ise en çok bozulan ürünlerde o markada.
    Hee kendi evime alsam LG ürünlerini seçerdim.Özellikler mutfak demirbaşları çok görselliğe hitap ediyor.Hani bordo renkli bir çamaşır makinasıda süper olur.Yalnız onların yıkama kazanları çok geniş 7-8 kg. gibi.Yani öyle 2 gömleği atıpta acilen yıkama şansı yok.

8. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    Özdemir bey hangi marka olursa olsun öncelikle dikkat etmeniz gereken şey A+++ olması ve servis ağında bir sıkıntı olmaması. Benim gönlümde yatan aslan Arabada mercedes, beyaz eşya dediğinizde BOSCH das maschine. Ev tuğladan, hatun Muğladan, araba beyaz eşya Almanyadan.

byejder ve harfuzmani bunu beğendi.
  9. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Güzel dersin Mustafa da artık o dediğin Made in Germany Bosch işi bitti...Boschlar TR de eski profilo tesislerinde üretilmekte,bilgin olsun

10. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Ozan Hocam makinenin nerede üretildiği değil hangi firmanın kalitesi ile üretildiği önemlidir.Kolay değil öyle BOSCH a iş yapmak...
    Bosch'a uzun yıllar yan sanayicilik yapan firmada çalıştım.Adamın ümüğünü sıkarlar valla....

11. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    CE standartı denen iş çıktı mertlik bozuldu maalesef...O eski 25-30 yıl giden çamaşır mk.ve buzdolapları bitti...Şimdi ürünlerin ortalama ömürleri max 15 yıl...

12. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Zamanın bir tarihinde yurdumda fazla seçenek olmadığı dönemlerde, bosch almanya dan gelirdi, arçelik yeni serpilme döneminde. Aldığım bosch makine taş gibiydi aynen mustafa nın dediği gibi. Eskiyip bana göre değişme zamanı geldiğinde, çağırdığım servis, abi iyi düşündün mü böyle makine yapmıyorlar artık demişti :)
    Son yıllarda farklar o kadar kapandı ki, bosch artık almanya da üretim yapmıyor, arçelik te çok kaliteli ürünler yapıyor, televizyoncu tanıdığımız samsung iyi buluşlar katmış sektöre.
    Kısaca kesene uygun, ihtiyacını karşılayacak, tasarruflu, kısa programları bol olan bir makine al gitsin. Lg,beko,arçelik,samsung,bosch,miele,siemens beyaz eşya olarak denediğim markalar, hepsi de olur diyorum.

Okurt bunu beğendi.
  13. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Bütün markaların motorları Çinden geliyor ,bence direk Çin malı almalı.

selcom2008 ve Okurt bunu beğendi.
  14. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Bosch kullanıyoruz çok memnunuz. Zamanında çok araştırdım. Alabilirsen Meile, alamazsan bosch.
    Ancak ne alırsan al Enerji sarfiyatının A++ olmasına dikkat et.

cirol ve YMR_AY bunu beğendi.
  15. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    Makina an itibari ile alınmıştır. Bu konuyu da portal içinde halletmiş olduk. Ben hayrını ,Ozan hocam'da bereketini görsün bu alışverişin.temo8

Tartışma iyi gidiyor bu arada, tavsiye, yönlendirme de bulunan herkeze teşekkürler. :)

harfuzmani bunu beğendi.
  16. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Eeee marka ? :)

17. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Hayırlı uğurlu olsun,her iki tarafa da...

Aslında en güzeli Teoman abinin dediği gibi en ucuzunu alacan nasıl olsa 2 sene garantisi var sonra at yenisi al:koptum:

18. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    Beko'ya karar kıldık

19. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    Ozan bey iş ona kalırsa bizde Tai de F16 üretiyoruz ama işin kökeni Amerika yaptığımız uçaklar taş gibi haberiniz olsun ben yinede söylüyorum Uçak dedinizmi Amerika, araba ve beyaz eşya Almanya türkiyede üretilmesi önemli değil özünde Alman olsun yeter, mercedes kamyonlarda Aksarayda üretiliyor tüm dünyaya gidiyor.

20. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Güzel günlerde kullanın :)

Okurt bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş