1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Çeşme suyu ve içme suyu karışık!

Başlığı 'Japon, Vatoz, Çöpçü ve Diğer' kategorisinde karyolla tarafından 22 Nisan 2010 başlatılmıştır.

1. karyolla

karyolla

İsim:
    ismail gör
    s.a.Bugün dip çekim yaptım ve akvaryum biraz boşaldı.Hazır elimde içme suyu vardı ve akvaryuma koydum.Yanlız bir sorun var.Şimdi akvaryumda hem çeşme suyu var hemde içme suyu.Bunların içindeki değerler birbirinden biraz farklı.Örneğin ph.Bu bir sorun yaratır mı?Balıkları rahatsız eder mi?

2. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Sorun olmaz.Biraz araştırmayla bu tür konulara kendiniz cevap bulabilirsiniz.saygılar:gif

3. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    İçme sularında su kaynak suyu olursa, pH değeri genelde 7 - 7.2 civarı, arıtma damacana sular ise 8 civarı, zaten kaynak suları varken arıtma tercih etmeyin, içmek için. Çeşmelerimizde akan su ise, gene 7 seviyelerinde.

Bir sıkala pH tabiki balıklarınıza yük getirecektir, ama balığınız hassas türler değil ise bundan etkilenmeyecektir....

karyolla bunu beğendi.
  4. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Bence pek bir sorun olmazda çeşme suyunda ağır metaller bulunabilir ben genede 2-3 damla metilen mavisi damlatmanı öneririm eğer elinde yoksa korkma balıklara birşey olmaz.

5. karyolla

karyolla

İsim:
    ismail gör
    varda aktif karbonla kullanılmaz diyor.

Sayfayı Paylaş