1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Çiğ Ispanak verilebilir mi balıklara

Başlığı 'Akvaryum Yemi Araştırma Portalı' kategorisinde ivakliamsi tarafından 20 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. ivakliamsi

ivakliamsi

Arkadaşlar, ıspanak ve havuç ciğ olarak verilebilir mi balıklara. Fayda ve zararları nelerdir sizce. :helalolsun:

------------------------------
    M.D.5

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Ispanak çiğ olarak kabul ediyorlarsa ve balıklar kendileri parçalayarak yiyebilecek bir tür ise yerler. Havuç sert bir gıdadır bence mikserden geçrilmelidir.

Balıklarınızın türü nedir ?

3. ivakliamsi

ivakliamsi

Ciklet türümmalavi cikletleridir. ;)

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Koparma eğilimi olan balıklardır çiğ olarak yiyorlarsa ne sorun olacak ki ? Havuç sert bir gıda o yüzden hafif haşlanır ve mikserden geçirilirse bence daha iyi olur.

5. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Ben ne yaptıysam malawilerime elma yediremedim ama onlara elma yedirmeye çalışırken bişey farkettim...! aha:gif

Cüce vatozlarım elma parçacıklarına bayıldılar. Kısa sürede kabuklu sert kısım hariç geriye bişey kalmadı... aha:gif

Cüce vatoz besleyen arkadaşlara denemelerini şiddetle tavsiye ederim.

6. MenOfWar

MenOfWar

Ben salatalık denedim ne lepisteslerim, ne neon tetralarım nede zebra larım yemediler. vatozlarım bile dokunmadı :)

7. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Emre Bey sanırım yavruyken bu tip yiyeceklere alıştırmak gerekiyor. Sonradan da alıştırabiliriz ama sabır, zaman ve emek lazım...

8. MenOfWar

MenOfWar

Ben 1 saat kadar içinde tuttum, yüz veren olmayınca çıkardım. Malum çürüyüp te suyumu bozsun istemedim. Ama tavsiyenizle yumurta veriyorum, bitirinceye kadar uğraşıyorlar başında :)

9. Neandertal

Neandertal

Yumurta haşlanıp mı veriliyor?

10. ivakliamsi

ivakliamsi

Yumurtayı nasıl veriyosunuz

11. ivakliamsi

ivakliamsi

Arkadaşlar ciklet türü balıklarım var haftada 1 tanesi ölüyo nedendir bulamadım caresini sarı pirenseslerim öle öle bitti suda problem olsa diyerleride ölür anlamadım yardım

12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Çi Ispanak verilebilir mi bal1klara

Ben yumurta sarisi vermiyorum ama verilis sekli haslayip sarisini kuruttuktan sonra verebilirsiniz. Kurutmaktaki amac daha az dagilmasi ve yemeleri icin zaman tanimaktir. Ben suda cabuk dagilan gidalari sevmiyorum.

Cep mesej.

13. MenOfWar

MenOfWar

Yumurtayı haşlıyorum, sonrada sarısını bir miktar suda eziyorum. Yada vaktim olmayınca ( genelde olmuyor) küçük parçalar halinde akvaryuma atıyorum.

14. taygun

taygun Guest

Diğerlerini hadi anladım da, vatozlar salatalığı niçin yemediler anlamadım. Severek yiyecekleri bir gıda halbuki.

Daha önceki yıllarda yumurtanın haşlandıktan sonra sarısında çok ufak bir parçanın -mesela yarım bezelye yeva bir pirinç tanesi kadar - akvaryumda ezilerek suda dağılmasını sağlamak süretiyle verilmesi tavsiye edilir. Şimdi ise farklı bir hareket tarzı var.

Yumurta haşlandıktan sonra bir miktar sarı parça alınır.,Bir bardak içinde su ile karıştırıldıktan sonra dağılan sarı tanelerin dibe çökmesi beklenir. Dibe çöken sarı taneleri havalandırılmadan suyun üst tarafındaki sudan alınarak yavru balıklara verilir.

Şimdiki yeni yöntem bu. Sanırım bu yöntemdeki amaç, yenmeyen yumurta sarısının dibe çökerek kirliliğe sebebiye vermemesi.
    .

Tercih sizin.

Saygılar

15. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Tamer abi benim vatozlarımda salatalığa hiç dokunmuyor.Karidesler olmasa kimse yaklaşmayacak.Ama bir ton resim gördüm vatozların salatalıkları yerken ki halini ama yanlız değilmişim meğer :) Yumurta sarısınıda toplu iğne başı kadar veriyorum tüm balıklara yetiyor , özellikle yavrulara...

16. taygun

taygun Guest

Volkan bendeki vatoz hem çekirdekli kısmını ve hemde diğer kısmını hemde nasıl yiyor bir görsen. Çok enteresan bir konu bu ya. Canlı aynı canlı, yem aynı yem. Biri yiyor, diğer yemiyor. Çok tuhaf.

17. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL

Ben ıspanağı vb. haşlayarak vermenizi tavsiye ederim.

Sayfayı Paylaş