1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Çift filtre yararlı olur mu ?

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde BAFRALI tarafından 30 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. BAFRALI

BAFRALI

Arkadaşlar bugün şelale filtre aldım,Atman'ın.Gayet güzel çalışıyor. Sessiz, sadece su sesi var.İnsanı rahatlatıyor adeta. 70x40x30 tankım şu anda 2 japon balığı mevcut.Zemin 8 cm kum var . Yakında bitki dikip, canlı doğurana geçcem.Ben iç filtre ve şelale filreyi aynı anda kullansam nasıl olur? ya da sadece şelale yeter mi ?

M.D.1

2. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı

Bana göre hiç bir sorun olmaz gibime geliyor. Aksine daha da güzel temizlenir su.

3. salkayetrer

salkayetrer

Yer:
    Adana
    İsim:
    Seha

Tahminimce ikiside mekanik filtreme görevi görecektir.Bu sebepten dolayı daha güçlü mekanik filitrasyon sağlamış olursunuz. burda:gif Bence iç filtreyi mekanik filitrasyonda,şelale filtreyi de biraz revizyondan geçirerek biyolojik filitrasyonda kullanabilirsin saat:gif Yanlışım veya hatam varsa affola.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Şelale filtreleri oldum olası çok beğenmişimdir. Su rengi kararan veya yeşeren düşük hacimli akvaryumlar için çok pratik ve etkili bir filtrasyon sağlıyor. İç filre kullanımına ihtiyaç olacağını düşünmüyorum ama Mustafa'nın belirttiği gibi artı filtrasyon her zaman artıdır. Tabi hacme göre büyük olmayıp japon balıklarını yormuyorsa. ;)

Sayfayı Paylaş