1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Çift palyaco aranıyor (denizli)

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Canlı İlanları' kategorisinde seyyahFatih tarafından 24 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

1. seyyahFatih

seyyahFatih

İsim:
    fatih
    Nanoda bakabilecegim bir çift palyaco ve s boy yellow tang almak istiyorum satmayı düşünen varsa iletişime geçmek isterim

D6502 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Nano boyutlarınız nedir?
    Palyaçolar tamam da Yellow fazla gelebilir diye soruyorum.

3. seyyahFatih

seyyahFatih

İsim:
    fatih
    28 litre akvaryum, Newa more 30r marka. Peki tavsiyede bulunurmusunuz neler besleyeyim, bir iki mercan da istiyorum ama bu akvaryumda neler bakabilirim, baya acemiyim anlaşıldığı üzere :)

4. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Hepimiz acemi başladık hiç dert değil.
    Fatih Bey Yellow yang olmaz başta onu bir eleyelim.
    http://www.akvaryumportali.com/threads/nano-akvaryum-canlıları.18695/
    Buradan bakabilirsiniz. Birkaç öneri isterseniz.
    O boyutta bir akvarumda birkaç ufak balık, birkaç mercan ve birkaç omurgasız koyabilirsiniz.

Newa More oldukça güzel bir akvaryum ben çok beğenmiştim.

Balıklardan gobi ve blenny türleri tercih edilebilir. Özellikle küçük birkaç gobi türü çok şık durur.
    Wrasse türleri serttir, ufak olmasına bakmayın tankı diğer balıklara dar edebilir.
    Damsel kesinlikle alınmaması gereken türlerden.
    Fire goby beğenirseniz üstünü kapatın.
    Bu tanka anemon koymayın derim diğer mercanlar ve balıklar için tehlikeli olur.
    Büyük tüp kurtları, muhsroom, zoa, xenia, glowe polip, akıntıyı ayarlayabilirseniz star polip oldukça şık olur. ama doldurmayın, sakin dingin bir tank olsun zaten 4-5 balığı geçmeyin.
    1 çift palyaço, kumu çok karıştırmayan 1 goby ve 1 çift fire goby uygun olacaktır.

Eren İkiok ve ünal57 bunu beğendi.
  5. seyyahFatih

seyyahFatih

İsim:
    fatih
    Tamamdir çok teşekkür ederim tercihlerimi tavsiyeleriniz doğrultusunda yapacagim. Malesef denizlide tuzlu su akvaryumu malzeme ve canlı satışında çok yetersiz, bildiğim kadarıyla 1 tane pet shop ta var, canlılarına baktım sağlıksız gibiydi. Bilgi konusunda ise fazlasıyla yetersiz. Ama işte hobi için bazı zorluklara katlanmak ta işin cilvesi gibi, internet alışverişleri ve sürekli araştırma ile birşeyler yapmaya çalışıyoruz artık :)

6. ozgurkula

ozgurkula

İsim:
    özgür kula
    Levent bey çok güzel tasarlamış tankı tamamen katılıyorum umarım canlıları da bulabilirsiniz aynı sıkıntıları bizde yaşıyoruz antalyada Akdeniz bu konuda çok kısır

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

seyyahFatih bunu beğendi.
  7. Eren İkiok

Eren İkiok

İsim:
    Eren İkiok
    Yine denizlide 1 tane var demişsin buralarda hiç yok :) Otobüs yolu gözlemekten ömrüm tükendi otogarda :) Bu arada kurulumun hayırlı olsun kardeşim..

ünal57 bunu beğendi.
  8. seyyahFatih

seyyahFatih

İsim:
    fatih
    Çok teşekkür ederim eren abi, insallah benden mutlu canlılarımla hobiyi sürdürebilirim :)

9. Eren İkiok

Eren İkiok

İsim:
    Eren İkiok
    İnşallah kardeşim.. Benim gibi sabır yoksunu bi adam bile deniz Akvaryumunda hergün iyiye gidiyosa sen hayli hayli sürdürürsün :) :nazar: adresini özelden yolla bikaç frag gönderiyim kurulum hediyesi :)

10. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    En yakın yer sana fatih Kızıldeniz akvaryum.

Eren İkiok bunu beğendi.
  11. seyyahFatih

seyyahFatih

İsim:
    fatih
    Eren abi gerçekten çok teşekkür ederim benim için çok değerli bir hediye olur, inşallah zamanla ben de sana hediye gönderebilecek noktaya gelirim :)

Evet tüm malzeme alışverişlerini kizildeniz akvaryumdan yaptım ben de, memnun da kaldım. Yavastan eksiklerimi halletmeye çalışıyorum artık...

Sayfayı Paylaş