1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Çizimli Sump Yapımı Örneği

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde shark78 tarafından 18 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. shark78

shark78

İsim:
    Herman
    Merhaba Arkadaşlar

Ana tank : 100*50*50 cm
    Sump : 60 cm düşünüyorum

Ana tankta Aragonit kum ve canlı kaya da kullanacağım.
    Sump u bu şekilde 4 bölüm düşündüm. 3 mü yapsam acaba ?

üstatlardan yorum bekliyorum ....

upload_2015-2-18_9-28-9.png

2. Erdal

Erdal

İlk göz gereksiz olmuş onun yerine su tamamlama yapın çok daha iyi olacaktır

3. ünal57

ünal57

İsim:
    ünal
    Bence 3 göz yap 4.de su tamamlama için tatlı su tankı ıçin ayır derim .1.gözde o kadar malzemeye gerek yok su dışında olacak şkilde sık temixlemek kaydıyla elyaf ve biyo sünger koyabilirsin. Ps yi 2.göze al kabarçık sorunu olursa orayada şaşırtmaya sünger koyarak çözebilirsin

4. shark78

shark78

İsim:
    Herman
    biobal ve siporaxa gerek yokmu yani ?

5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Su tamamlama yapma düşünülmüyorsa son iki bölmeyi birleştirin ki buharlaşan sudan kafa motoru çabuk susuz kalmasın...

6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Kule kalsın o iyi...

7. Erdal

Erdal

Yok nitrat yükseltmenin anlamı yok b. sünger biobal vs gereksiz malzemeler sünger kullanacaksanız da sık sık temizlemeniz gerekiyor ;)

8. shark78

shark78

İsim:
    Herman
    Haydaa :) biobal + biolojik sünger bütün millet oyle yapmış. Neye yarıyor ozaman ? sadece elyaf mı koyiyim yani ??

9. shark78

shark78

İsim:
    Herman
    su tamamlamayı da biraz anlatır mısınız ? Tatlı su mu ekliyoruz buharlaşan su yerine ?

10. Erdal

Erdal

Bu portalda bu malzemeleri kullanan kişi sayısı bir elin parmağı kadardır. Bir çoğumuz sumpda sadece canlı kaya koyuyoruz. Bu tür malzemeleri sumpda kullanmıyoruz. Evet buharlaşan suyun yerine tatlı su koyuyoruz tuz degil sadece su buharlaştığı için tatlı su ekleme ünitesi olursa sump da otomatik olarak eksilen suyunuzu tamamlayacaktır.

11. shark78

shark78

İsim:
    Herman
    Peki biobal ve siporaxı çıkarıyorum. biobalı çıkarınca havalanma nasıl olacak ?
    siporax da nitrat oranını artırıyor sanırım ama temizlik için faydası olmaz mı?

Sayfayı Paylaş