1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Çok üzgünüm, cüce vatozlarım yumurtlamış

Başlığı 'Japon, Vatoz, Çöpçü ve Diğer' kategorisinde Onur G. HİTİT tarafından 6 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

1. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT
    Her zamanki gibi saçma başlıklar koyuyorum iletilerime (itiraf ediyorum, dikkat çekmeyi seviyorum ;D).

"Neden üzgünsün?é diye soracaksınız haklı olarak.

Az önce paludaryuma su ekleyeyim dedim. Normalde suyu kibar kibar koyarım. Ama çok yorgun olduğumdan 20 litre suyu şarıl şarıl boşalttım kayalardan birinin üzerine.

Paludaryuma su ekledikten sonra balıkları yemledim. Biraz izledim onları. Bir de ne göreyim? Kumun üzerinde yumurtaya benzer 3 tane şey var. İlk önce şaşırdım. Daha sonra benim jeton düştü, su boşalttığım kayalığın altında bir vatozum yuvalanmış. Erkek oradan çıkmaya pek niyetli değil gibi görünüyor.

Üç yumurta kumların üzerinde serbest kaldıysa, serbest kalmayıp yuvada kalan başka yumurtalar illa ki vardır. Ancak ne yapsam da göremedim, kayalığın altı çok karışık ve balıkları rahatsız etmemek için kurcalamadım.

Yumurtaları elime alıp fotoğraflarını çektim (neyin nesi olduklarından emin olmak için elime aldım):

Daha sonra onları -belki bir şey çıkar- diye sakin bir yere yerleştirdim:

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ne yapmayı düşünüyorsun Hocam yumurtaları ? Mücadele olacak mı yavru için yoksa sonları belli de sonraki yumurtlamayı mı bekleyeceksin ?

3. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT
    Hiçbir şey yapmayacağım. Doğal akışına bırakacağım. Hiçbir zaman yavrularla büyükleri ayırmam. Plastik zımbırtılardan da kullanmam. Giden gider, kalan sağlar bizimdir. :)

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Plastik zımpırtı güzel ifade tarzıma uygun. :F

5. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Bende diyorum o nasıl bir başlık :) Bana mı nispet yapıyorsunuz anlamadım :))) Bitkili kütüklü her türlü alanı sağlıyoruz ama bizimkiler yan gel yat mantığında ilerliyorlar.. :) Tebrik ederim Onur hocam.. Umarım kalan evrelerinide sağ salim atlatırlarda büyütürsünüz..

Onur G. HİTİT bunu beğendi.
  6. taygun

taygun Guest

Onur Bey,

Hem hayırlı olsun, hem de geçmiş olsun.

Yumurtalar şimdiki konumunda havalandırılıyorlar mı?

Syg.

Sayfayı Paylaş