1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Çok acİl kum sorunu...

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde cagdas. tarafından 13 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. cagdas.

cagdas.

İsim:
    Çağdaş Gelen
    Tekrardan zaten akvaryumumla ilgili bir konu açmıştım.Akvaryumumda boyalı mavi kum vardı.Ve çoğu kişi kumu değiştirmemi söyledi. Kumu değiştirip doğal akvaryum kumu aldım.Çok ince değil orta boyutlarda.Kumu aldım ve 5-6 kez yıkadım.2 kere yarımşar saat suda beklettim.Poşetin üstünde yıkayıp akvaryuma koydugunuzda bulanıklık yapabilir fakat kısa süre sonra bulanıklık geçecektir gibisinden bir şeyler yazıyordu.Ama kumu koyalı 2 gün oldu fakat su hala bulanık.Sizce neden böyle ve ne yapmalıyım.Bunun herhangi bir ilacı vs. varmıdır? Bunun balıklara zararı varmıdır.Ayrıca 20-25 arası lepistes yavrusu var akvaryumda ve 2e 3d lepistes var.

Ne yapmalıyım sizce? saat:gif

2. Heliak

Heliak

İsim:
    Anıl
    Cevap: Çok acİl kum sorunu...

Akvaryumun suyunu değiştirebilirsiniz. 2 günde bir 15-20 litre su değiştirirseniz belirli bir süre sonra geçicektir.

cagdas. bunu beğendi.
  3. cagdas.

cagdas.

İsim:
    Çağdaş Gelen

bugün zaten %50 oranında su değişimi yaptım ama hala aynı :bilmem: :bilmem:

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Akvaryum içi su hareketi ve filtre sistemine göre tortu oturma süresi değişebilir. Bence sabırlı olmak lazım düzelecektir.

Bjkolik ve Heliak bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş