1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Çok bilgisizim balıklarımın ölmesini istemiyorum lütfen yardım !!!

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde Cihat Taha YıLDıRıM tarafından 5 Aralık 2015 başlatılmıştır.

1. Cihat Taha YıLDıRıM

Cihat Taha YıLDıRıM

İsim:
    Eflatun
    Herkese iyi günler öncelikle akvaryumumdan bahsediyim. Başlangıç olarak 30 lt bir akvaryum aldim icinde 4 tane moli 2 tane copcu 1 watos 1 tanede salyangozum var birde 10 kök saz. Bu akvaryumun isisi motorunun ayari ve düzeni nasil olmali tuz orani veya kullanmam gereken bir ilac varmi soylerseniz cok sevinirim . birde moliler sert sumu sever durgun sumu ?
    Simdiden tesekkur ederim :)

suret bunu beğendi.
  2. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Ne güzel işte mis gibi akvaryumumuz var. Cici cici balıklarınız var. Panik yapacak hiç bir şey yok.

Önce suyun ısısını bi ölçelim. 25 26 derece iyidir genelde.
    Motorun akıntısı çok şiddetli olup cicileri rahatsız etmesin, üzerlerine çevirmyelim.
    Bı motor dediğimiz şey bir filtre değil mi? Ne var içinde? Ne zaman bakım yaptık?
    İlaç mı? Ne ilacı? Ne gerek var ilaca hastalık yoksa?

Tankın bir fotosunu görsek ne güzel olur başka şeyler de söylerdik...

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Cihat Taha YıLDıRıM

Cihat Taha YıLDıRıM

İsim:
    Eflatun
    Uzgunum foto yuklemiyor buyuk diyor . evet bi filtre var dun %50 su degisimi yaptim ve yarim cay kasigi kaya tuzu eritip icine doktum dediginiz gibi akintiyi ters tarafa cevirdim rahatsiz etmemesi icin derecede 27ydi 26 ya dusurdum. birde haslanmis ispanak ve azcik kuru yemle besliyorum baliklarimi. Fotograf yuklemeye calisacagim .

suret bunu beğendi.
  4. Cihat Taha YıLDıRıM

Cihat Taha YıLDıRıM

İsim:
    Eflatun
    Benim merak ettigim birsey daha var cevaplandirirsaniz cok sevinirim erkek molim altin renginde ve disiler siyah. Erkek moli cok hareketli ve disiler kadar istahli degil . bazen isiticinin etrafinda ayni hareketleri yapip duruyor sizce bi sorunmu var ?

5. Maxiiim

Maxiiim

İsim:
    Gm
    Bir not düşmek istiyorum hastalık vb haricinde %50 değişim sakın ama sakın yapmayın

Sent from my iPhone using Tapatalk

Pennywise bunu beğendi.
  6. Cihat Taha YıLDıRıM

Cihat Taha YıLDıRıM

İsim:
    Eflatun
    %20 mi yapmam gerekiyor ?

7. Maxiiim

Maxiiim

İsim:
    Gm
    %20 - %30 arası yap