1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Çok Hoşuma Giden Bazı Fıkralar :)

Başlığı 'Hayata Dair Her şey' kategorisinde fth-94 tarafından 19 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Fıkraların bazıları uzun ama gerçekten çok güzel fıkralar.....

Fıkra 1

Çok eski devirde Fransada yakalanan 4 tane azılı katil idama mahkum edilmişler. Sırasıyla idama başlamışlar. Fakat idam edilecek mahkum ölüm şeklini kendi seçecek ve olurda hayatta kalırsa serbest bırakılacaklarmış. Suçlunun birine sormuşlar. 3 şeçeneğin var nasıl ölmek istersin ?

1-) Silahla Vurularak
    2-) İple Asılarak
    3-) Giyotinle Kafan Kesilerek

İlk suçlu giyotini istemiş. Giyotine yatırmışlar, giyotin tam indiği sırada giyotin durmuş. Adam hayatta kalmış ve serbest bırakmışlar. Sıra 2. katile gelmiş, oda acısız ve çabuk olması için oda giyotini seçmiş. Giyotine yatırmışlar, bıçak yağlanmış, herşey hazır tam indidikleri sırada boynuna değmeden giyotin durmuş ve adam kurtulmuş. 3. katil bunu görmüş belki bende kurtulurum diye oda giyotini seçmiş. Oda aynı şekilde kurtulmuş. Sıra 4. katile gelmiş. Sormuşlar nasıl ölmek istersin.

Katil;

Silahla vurulmak istemiyorum,
    Giyotin bozuk
    en iyisi siz beni asın

:F :F :F

Fıkra 2

İki tane çiftçi; biri Adanalı diğeri Kayserili, sohbet ediyorlarmış; bu arada haliyle zenginlikleriyle övünüyorlar.. Adanalı başlamış :
    - "Bizim orda sabah güneş doğmadan biniyoruz arabaya, akşam oluyor biz hala çiftliğin öteki ucuna yetişemiyoruz."
    demiş... Kayserili de bunun üzerine:
    - "Yav bizim de vardı öyle eski bi arabamız, ama geçenlerde satıp yeni modelini aldık..."

Fıkra 3

Coca Cola'nın pazarlama temsilcilerinden biri Ortadoğu'daki
    görevinden büyük bir hayalkırıklığıyla dönmüş.. Bir arkadaşı ona
    sormuş:
    "Sence Araplar üzerinde niye başarılı olamadınız?"
    "Beni Ortadoğu'ya ilk gönderdiklerinde kendime çok güveniyordum,
    ...bir tek sorun vardı o da arapça bilmememdi.. O yüzden onlara vermek
    istediğim mesajı yanyana 3 poster halinde düzenledim..
    1. posterde kızgın bir çölde kumların üstünde sürünen, susuzluktan
    kavrulmuş bir adam...
    2. posterde adam yerde bulduğu Coca Cola alıp içiyor..
    3. posterde ise adam diriliyor ayağa kalkıyor ve capcanlı oluveriyor.."
    "Eee bu harika bir reklam, niye işe yaramadı?"
    "Arapların sağdan sola dogru okuduklarını bilmiyodum ki?!"

Fıkra 4

Iki Yahudi arkadas, piyasayi arastirmislar ve o sene haki renkteki kumasin moda olacagini ögrenmislerdi. Bütün varliklarini paraya çevirdiler.Piyasadaki bütün haki kumaslari satin aldilar. Depolari bu renkteki kumaslarla doldu ancak kimsenin bu kumaslara talip olmadigi görüldü. Iki kafadar artik iflasin esigine gelmislerdi. Moiz ve Aron dertli dertli oturuyorlardi. Artik biçagin kemige dayandigi bir gün kapi çalindi ve içeriye bir albay girdi: "Siz de dedi haki renkte kumas var mi?" Kulaklarina inanamadilar. Hemen atildilar: "Evet albayim var, gösterelim" dediler. Albay, dikkatle kumaslari inceledi. "Çok begendim", dedi. "Bu sene askerlere 200.000, subaylara 50.000 adet haki renkte elbise yaptiracagiz. Ancak tabii ki benim tek basima begenmem yetmez. Generalimin de oluru lazim. Bana bir parça numune verin. Yarin öglen 12'ye kadar telgraf çekersem iptal ederim. Eger telgraf gelmezse kumaslari kesip imalata baslayabilirsiniz." O gece bitmek bilmedi. Kimi zaman ümitlendiler, kimi zaman "ya iptal olursa" diye düsündüler. Ertesi gün saat 11, 11.30, 11.45, gözleri yolda, korku ile postaciyi beklediler. Gelmesin diye dua ederek. 12'ye 5 kala postaci sokagin kösesinden gözüktü. "Belki bize gelmiyordur" diye ümitlendiler. Ancak postaci gelip kapilarini çaldi. Moiz,büyük bir kederle koltuga çöktü. Aron da çaresiz kapiyi açti. Postacinin elinde bir telgraf vardi. Aron titreyen elleri ile telgrafi açti, okudu ve sevinçle seslendi: "Müjde Moiz, baban ölmüs!.."

Fıkra 5

Ali 3. sınıfa giden zeki bir çocuktur.
    Bir gün öğretmeni Ali'ye 'Siyaset' nedir diye sorar.
    Ali düşünü......r ama o çocuk aklıyla cevap veremez.
    Eve gider kitaplara bakar ama hiçbir şey anlayamaz.
    O da babasına sormaya karar verir.
    —Baba, Siyaset nedir?
    Baba düşünür.Ali'ye uygun bir yolla anlatmak ister.
    —Bu evde parayı getiren kim oğlum?
    —Sen...
    —Ben kapitalist rejimim.
    —Peki, parayı alıp bizim yiyecek içecek ve giyecek gibi ihtiyaçlarımızı karşılayan kim?
    -Annem...
    —O da hükümet.
    —Peki, küçük kardeşinle kim ilgileniyor?
    —Dadım...
    —Dadın işçi, kardeşin gelecek, sen de halksın o zaman.
    Ali her şeyi not alır ve uyur.
    Gece garip seslerle uyanır.
    Bir de bakar ki kardeşi ağlıyor.
    Yanına gidince altına pislediğini anlar.
    Hemen annesini kaldırmaya gider.
    Ama ne yaparsa yapsın anne kalkmaz.
    Bu arada salondan gelen sesleri merak eder ve salona gider.
    Babasıyla dadısını uygunsuz yakalayan Alinin ağzından aynen şu kelimeler dökülür:—Kapitalist rejim işçiyi sömürüyor, hükümet uyuyor, gelecek bok içinde, halk ne yapsın :):):)

Fıkra 5

Memur işe girmiş. Ay başında maaşını alınca bir de ne görsün zarfta 100 milyon fazla var. Sesini çıkarmamış, parayı bir güzel harcamış. Bir sonraki ay gelince bu seferde zarfta 50 milyon eksik çıkmış. Memur köpürmüş:
    - Maaşım 50 milyon eksik böyle hatayı kabul etmem, diye bağırınca
    - Peki 100 milyon fazla aldığın zaman niye sesini çıkar...madın, diye sormuşlar.
    - Prensibimdir ilk hatayı affederim

Erman Pehlivan ve james_34 bunu beğendi.
  2. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Fıkra 5 , iyimiş :)

3. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Adamın biri bir spor araba almış. Son model lüx bir model. Turlarken arabayla, canı radyo dinlemek istemiş. Aramış aramış radyoyu açmak için bir tuş görememiş. Sinirle aramış servisi, kardeşim araba yapmışsınız içine radyo koymamışsınız demiş! Servisteki adam, olur bu beyefendi; siz dinlemek istediğiniz parçanın adını veya sanatçıyı söyleyin sesli bir şekilde, o size çalar demiş.. Adam şaşırmış ve telefonu kapatmış. Adam;

-"iglesias" demiş.

Arabanın hoparlörlerinden şöyle bir ses duyulmuş;

-"Hulio" mu, "Enrico" mu ?

Adam enrico demiş ve enrico iglesias 'ın en sevdiği parçası çalmaya başlamış. Şarkı bitmeye yakın adam Jackson demiş, radyo Jenit mi Michael mi demiş, adam michael demiş ve maykıl ceksının en sevdiği parçası çalmaya başlamış. Arabayla giderken yanından bir kamyon geçmiş hızlıca yerdeki çamur birikintisini arabanın üzerine sıçratmış; adam sinirle bağırmış;

-"Şerefsiiiiiiiz!"

Radyo dile gelmiş.;

Benmi kamyonmu demiş.

4. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    5. Fıkrada koptum resmen o fıkrayı biliyorum face'dede vardı gerçekten çok güzeldi...

Saygılar...

Sayfayı Paylaş