1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Çok yakında...

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde ORGO tarafından 30 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    Evet arkadaşlar başlığımdan da anlaşılabileceği gibi yakında çok yakında bir akvaryum yaptırıyorum veya alıyorum danso:.
    Şimdi;
    Boyutları:80*50*50 olacak
    Sehpa;Profil olacak
    Motor vs bende mevcut..
    Bir şeye karar veremedim..
    Akvaryumu camcıda mı yaptırsam daha ucuza gelir yoksa akvaryumcudan alırsam mı?
    Maddi durumum şu an 100tl istisnalarla 150tl harcayabilirim..
    Akvaryum 80'den fazla tutar mı acaba?
    Cam kalınlığı 6-7,taban kalınlığı 8cm olacak..(Muhtemelen ne kadara yaptırılabilir)?
    Profil sehpa 50 den fazla tutmaz sanırım..
    Akvaryumda da ne besleyeceğime karar veremedim fikirlerinizide bekliyorum kıvır:gif.
    Saygılar..

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Çok yakında...

Hayırlı olsun Orhan.

Ben olsam hazır alırdım. Akvaryum hacmi daha geniş olsaydı yapmanı önerirdim ancak boyutlar normal sayılır. Akvaryum kurulsun balık türlerini beraber düşünürüz.

3. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    Çok yakında...

Temel abi bende almayı düşünüyorum ama ya istediğim boyutlarda bir akvaryum bulamazsam diye korkuyorum :cekingen:

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Çok yakında...

Bulursun neden bulamayacaksın. Hem alt profili kendin yapmayacakmısın ? Satın alacağın en uygun boyuta göre yaptırırsın.

5. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    Çok yakında...

Yok abi profilide yaptıracağım :cekingen:.İnşallah bulurum düzgün birşeyler.

6. taygun

taygun Guest

Çok yakında...

Orhan Merhaba,

Bence Temel ağabeyin haklı. Camcıya yaptıracağın akvaryumun kapağı olmayacak, ona kapak ayarlayacaksın. sonra elektrik tertibatı yaptıracaksın. Akvaryumun bir de üst çerçevesi olacak. İnan hazır almak çok daha ekonomik.

7. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Çok yakında...

O boyutlarda akvaryumu hazır almak daha ucuza gelir. Bencede hiç uğraşma. Birde merak ettim,neden illaki profil sehpa yapmak istiyorsun ? O akvaryumu küçük kibar bir mobilya yada sehpa tarzı birşey çok rahat taşır.

8. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    Çok yakında...

Olcay abi;
    O akvaryuma burda mobilya yaptırmak kaç liradan başlıyor musun? En azından bir 100 lira çekerler..O yüzden profilde ısrar ediyorum dön:gif

9. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Çok yakında...

Tabii maddi olanaklar etkilidir akvaryum kurmada. Ben olsam akvaryumu kesinlikle hazır alırdım. Sonrası kolay zaten. Önemli olan hadi bismillah demek.

Sayfayı Paylaş