Page Time: 0.1109s

Memory: 4.4937 MB (Peak: 5.1059 MB)

Queries (36, time: 0.0391s, 35.3%)

1. SELECT data_key, data_value
    FROM xf_data_registry
    WHERE data_key IN ('options', 'languages', 'contentTypes', 'codeEventListeners', 'deferredRun', 'simpleCache', 'addOns', 'defaultStyleProperties', 'routeFiltersIn', 'routeFiltersOut', 'routesPublic', 'nodeTypes', 'bannedIps', 'discouragedIps', 'styles', 'displayStyles', 'userBanners', 'smilies', 'bbCode', 'threadPrefixes', 'userTitleLadder', 'reportCounts', 'moderationCounts', 'userModerationCounts', 'notices', 'userFieldsInfo')
    Run Time: 0.000450
    Select TypeTableTypePossible KeysKeyKey LenRefRowsExtra
    SIMPLExf_data_registryrangePRIMARYPRIMARY27 26Using where
  2. SELECT cache_value
    FROM xf_permission_combination
    WHERE permission_combination_id = ?
    Params: 1
    Run Time: 0.000380
    SIMPLExf_permission_combinationconstPRIMARYPRIMARY4const1 
  3. SELECT thread.*
    	,
    		user.gender, user.avatar_date, user.gravatar,
    		NULL AS thread_read_date,
    		0 AS thread_reply_banned,
    		0 AS thread_is_watched,
    		'' AS draft_message, NULL AS draft_extra
    FROM xf_thread AS thread

LEFT JOIN xf_user AS user ON
    			(user.user_id = thread.user_id)
    WHERE thread.thread_id = ?
    Params: 3463
    Run Time: 0.000517
    SIMPLEthreadconstPRIMARYPRIMARY4const1 
    SIMPLEuserconstPRIMARYPRIMARY4const1 
  4. SELECT node.*, forum.*
    	,
    	permission.cache_value AS node_permission_cache,
    		NULL AS forum_read_date
    FROM xf_forum AS forum
    INNER JOIN xf_node AS node ON (node.node_id = forum.node_id)

LEFT JOIN xf_permission_cache_content AS permission
    		ON (permission.permission_combination_id = 1
    			AND permission.content_type = 'node'
    			AND permission.content_id = forum.node_id)
    WHERE node.node_id = ?
    Params: 4
    Run Time: 0.000450
    SIMPLEforumconstPRIMARYPRIMARY4const1 
    SIMPLEnodeconstPRIMARYPRIMARY4const1 
    SIMPLEpermissionconstPRIMARYPRIMARY35const,const,const1 
  5. SELECT post.*
    	,
    		bb_code_parse_cache.parse_tree AS message_parsed, bb_code_parse_cache.cache_version AS message_cache_version,
    		user.*, IF(user.username IS NULL, post.username, user.username) AS username,
    		user_profile.*,
    		user_privacy.*,
    		signature_parse_cache.parse_tree AS signature_parsed, bb_code_parse_cache.cache_version AS signature_cache_version,
    		session_activity.view_date AS last_view_date,
    		0 AS like_date
    FROM xf_post AS post

LEFT JOIN xf_bb_code_parse_cache AS bb_code_parse_cache ON
    			(bb_code_parse_cache.content_type = 'post' AND bb_code_parse_cache.content_id = post.post_id)
    		LEFT JOIN xf_user AS user ON
    			(user.user_id = post.user_id)
    		LEFT JOIN xf_user_profile AS user_profile ON
    			(user_profile.user_id = post.user_id)
    		LEFT JOIN xf_user_privacy AS user_privacy ON
    			(user_privacy.user_id = post.user_id)
    		LEFT JOIN xf_bb_code_parse_cache AS signature_parse_cache ON
    			(signature_parse_cache.content_type = 'signature' AND signature_parse_cache.content_id = post.user_id)
    		LEFT JOIN xf_session_activity AS session_activity ON
    			(post.user_id > 0 AND session_activity.user_id = post.user_id AND session_activity.unique_key = CAST(post.user_id AS BINARY))
    WHERE post.thread_id = ?
    	 AND (post.position >= 0 AND post.position < 20) 
    	AND (post.message_state IN ('visible'))
    ORDER BY post.position ASC, post.post_date ASC
    Run Time: 0.001393
    SIMPLEpostrangethread_id_post_date,thread_id_positionthread_id_position8 20Using index condition; Using where; Using filesort
    SIMPLEbb_code_parse_cacheeq_refcontent_type_idcontent_type_id31const,bizimled_db.post.post_id1Using where
    SIMPLEusereq_refPRIMARYPRIMARY4bizimled_db.post.user_id1 
    SIMPLEuser_profileeq_refPRIMARYPRIMARY4bizimled_db.post.user_id1 
    SIMPLEuser_privacyeq_refPRIMARYPRIMARY4bizimled_db.post.user_id1 
    SIMPLEsignature_parse_cacheeq_refcontent_type_idcontent_type_id31const,bizimled_db.post.user_id1Using where
    SIMPLEsession_activityeq_refPRIMARYPRIMARY22bizimled_db.post.user_id,func1Using where
  6. INSERT  INTO xf_thread_view
    	(thread_id)
    VALUES
    	(?)
    Run Time: 0.000081
  7. INSERT INTO `xf_session` (`session_id`, `session_data`, `expiry_date`) VALUES (?, ?, ?)
    Params: 8baa8f068df71f8bbbf6e067f5614b55, , 1713555332
    Run Time: 0.000191
  8. INSERT INTO xf_session_activity
    	(user_id, unique_key, ip, controller_name, controller_action, view_state, params, view_date, robot_key)
    VALUES
    	(?, ?, ?, ?, ?, ?, ?, ?, ?)
    ON DUPLICATE KEY UPDATE
    	ip = VALUES(ip),
    	controller_name = VALUES(controller_name),
    	controller_action = VALUES(controller_action),
    	view_state = VALUES(view_state),
    	params = VALUES(params),
    	view_date = VALUES(view_date),
    	robot_key = VALUES(robot_key)
    Params: 0, , , XenForo_ControllerPublic_Thread, Index, valid, thread_id=3463, 1713551732,
    Run Time: 0.000117
  9. SELECT *
    FROM `xf_widget`
    WHERE `widget_page_id` = 0
    ORDER BY display_order ASC
    Run Time: 0.000257
    SIMPLExf_widgetALL    16Using where; Using filesort
  10. INSERT INTO xf_bb_code_parse_cache
    	(content_type, content_id, parse_tree, cache_version, cache_date)
    VALUES (?, ?, ?, ?, ?)
    ON DUPLICATE KEY UPDATE parse_tree = VALUES(parse_tree),
    	cache_version = VALUES(cache_version),
    	cache_date = VALUES(cache_date)
    Params: post, 39624, a:2:{i:0;s:420:"Öncelikle herkese merhaba. Bana bir yardımcı olunuz. Ben canlı doğuran veya yumurta ile doğuran fark etmez bir balık arıyorum ama bakımı kolay olsun. Böyle çok yavrusu olsun ve yavrulaması kolay olsun (: Böyle bir balık türü istiyorum.Zebra cichlid böyle mi ? Çok yavruluyor diye duydum.Doğrumu bilemem.Bir zahmet yardımcı olunuz. Canlı doğuran bir türde olabilir. Şimdiden teşekkürler. ";i:1;a:4:{s:3:"tag";s:5:"color";s:6:"option";s:3:"red";s:8:"original";a:2:{i:0;s:11:"[color=red]";i:1;s:8:"[/color]";}s:8:"children";a:1:{i:0;s:36:"Lütfen yazım kurallarına uyalım.";}}}, 1572939232, 1713551732
    Run Time: 0.001714
  11. INSERT INTO xf_bb_code_parse_cache
    VALUES (?, ?, ?, ?, ?)
    Params: signature, 2334, a:2:{i:0;s:24:"58 LT Nano Reef - ";i:1;a:4:{s:3:"tag";s:3:"url";s:6:"option";s:109:"http://akvaryumportali.com/threads/sumpl%C4%B1-nano-reef-kurulumu-tuzlu-suya-geri-d%C3%B6n%C3%BC%C5%9F.12404/";s:8:"original";a:2:{i:0;s:117:"[url="http://akvaryumportali.com/threads/sumpl%C4%B1-nano-reef-kurulumu-tuzlu-suya-geri-d%C3%B6n%C3%BC%C5%9F.12404/"]";i:1;s:6:"[/url]";}s:8:"children";a:1:{i:0;s:75:"Sumplı Nano Reef Kurulumu ( Tuzlu Suya Geri Dönüş ) | Akvaryum Portalı";}}}, 1572939232, 1713551732
    Run Time: 0.002091
  12. INSERT INTO xf_bb_code_parse_cache
    VALUES (?, ?, ?, ?, ?)
    Params: post, 39625, a:3:{i:0;a:4:{s:3:"tag";s:1:"b";s:6:"option";N;s:8:"original";a:2:{i:0;s:3:"[b]";i:1;s:4:"[/b]";}s:8:"children";a:1:{i:0;s:47:" Çok yavrusu olsun ve yavrulaması kolay olsun";}}i:1;s:128:" Birde İstanbul-Avrupa Yakası'nda uygun ve iyi akvaryumcular biliyorsanız yazınız.Tercihen Bahçelievler yakınları... ";i:2;a:4:{s:3:"tag";s:5:"color";s:6:"option";s:3:"red";s:8:"original";a:2:{i:0;s:11:"[color=red]";i:1;s:8:"[/color]";}s:8:"children";a:1:{i:0;s:36:"Lütfen yazım kurallarına uyalım.";}}}, 1572939232, 1713551732
    Run Time: 0.001344
  13. INSERT INTO xf_bb_code_parse_cache
    VALUES (?, ?, ?, ?, ?)
    Params: post, 39626, a:2:{i:0;a:4:{s:3:"tag";s:1:"b";s:6:"option";N;s:8:"original";a:2:{i:0;s:3:"[b]";i:1;s:4:"[/b]";}s:8:"children";a:1:{i:0;s:47:" Çok yavrusu olsun ve yavrulaması kolay olsun";}}i:1;s:183:" Ben sana lepistes öneririm kardeşim. Orada kaliteli , canlı renklere sahip güzel balıklar bulabilirsin. Yavrulaması kolay bir balık. İyi bakıldığında iyi yavru verir. :)";}, 1572939232, 1713551732
    Run Time: 0.001282
  14. INSERT INTO xf_bb_code_parse_cache
    VALUES (?, ?, ?, ?, ?)
    Params: signature, 317, a:1:{i:0;s:101:"Gün gelecek aydınlıkta dahi zikretmekten korktuğunuz hakikati , karanlıklarda zikredeceksiniz...";}, 1572939232, 1713551732
    Run Time: 0.001202
  15. INSERT INTO xf_bb_code_parse_cache
    VALUES (?, ?, ?, ?, ?)
    Params: post, 39627, a:2:{i:0;a:4:{s:3:"tag";s:1:"b";s:6:"option";N;s:8:"original";a:2:{i:0;s:3:"[b]";i:1;s:4:"[/b]";}s:8:"children";a:1:{i:0;s:47:" Çok yavrusu olsun ve yavrulaması kolay olsun";}}i:1;s:708:" Öncelikle merhabalar sizede :cicek: Bahsettiğiniz gibi bir balık bulmak aslında o kadarda zor değil :) Mesela Zebra'yı sormuşsunuz.Bu balık tam sizin aradığınız balık türü ama canlı doğuran değildir burda:gif Size bol bol yavru verir.Daha doğrusu boş bir göle atın, göl dolana kadar üreyeceğine eminim :D Forumumuzda araştırırsanız Zebra ile ilgili bolca bilgiye ulaşabilirsiniz ayrıca Hüseyin kardeşimin dediği gibi Lepistes te size seçenek olabilir :) Ancak mühim olan sizin tercihiniz...Daha bir çok balık türü var.Hepsini buraya yazarsak olmaz fakat en bilindikleri bunlar.Biraz araştırırsanız forumda bulacağınızdan eminim :) İyi akşamlar saygılar:gif";}, 1572939232, 1713551732
    Run Time: 0.001599
  16. INSERT INTO xf_bb_code_parse_cache
    VALUES (?, ?, ?, ?, ?)
    Params: signature, 1637, a:1:{i:0;s:14:"Akvarist Seha.";}, 1572939232, 1713551732
    Run Time: 0.001337
  17. INSERT INTO xf_bb_code_parse_cache
    VALUES (?, ?, ?, ?, ?)
    Params: post, 39628, a:3:{i:0;a:4:{s:3:"tag";s:1:"b";s:6:"option";N;s:8:"original";a:2:{i:0;s:3:"[b]";i:1;s:4:"[/b]";}s:8:"children";a:1:{i:0;s:47:" Çok yavrusu olsun ve yavrulaması kolay olsun";}}i:1;s:410:" Peki 60 cm bir akvaryumu 2 ' ye bölsem,1 tarafına lepistes diğer kısmına zebra cichlid koysam ,2 d 1 e olsa diğer kısmada 2 d 1 e olmak üzere lepistes koysam sorun olur mu ? Daha önceden lepistes ve cichlid baktım ama cichlidlerden hiç yavru almadım bilmiyordum. Ama lepistesi biliyorum (: Cichlidlerin lepistes gibi damızlıkları varmı akvaryumcularda ? Zebra cichlid varsa kaç TL 'dir ? ";i:2;a:4:{s:3:"tag";s:5:"color";s:6:"option";s:3:"red";s:8:"original";a:2:{i:0;s:11:"[color=red]";i:1;s:8:"[/color]";}s:8:"children";a:1:{i:0;s:38:"Lütfen yazım kurallarına uyalım ! ";}}}, 1572939232, 1713551732
    Run Time: 0.001439
  18. INSERT INTO xf_bb_code_parse_cache
    VALUES (?, ?, ?, ?, ?)
    Params: post, 39629, a:5:{i:0;a:4:{s:3:"tag";s:1:"b";s:6:"option";N;s:8:"original";a:2:{i:0;s:3:"[b]";i:1;s:4:"[/b]";}s:8:"children";a:1:{i:0;s:47:" Çok yavrusu olsun ve yavrulaması kolay olsun";}}i:1;s:226:" Mesela burdaki Zebra cichlidi besleyebilir miyim? Anaç olarak satın alabilirmiyim ? Fiyatı kaç tl dir ? Kaç yavru verir ? Kaç günde yumurtalarını bırakır ? Bu sorularıma cevap verirseniz çok memnun olurum ... ";i:2;a:4:{s:3:"tag";s:3:"url";s:6:"option";s:55:"http://www.akvaryumportali.com/forum/empty-t1607.0.html";s:8:"original";a:2:{i:0;s:61:"[url=http://www.akvaryumportali.com/forum/empty-t1607.0.html]";i:1;s:6:"[/url]";}s:8:"children";a:1:{i:0;s:55:"http://www.akvaryumportali.com/forum/empty-t1607.0.html";}}i:3;s:3:" ";i:4;a:4:{s:3:"tag";s:5:"color";s:6:"option";s:3:"red";s:8:"original";a:2:{i:0;s:11:"[color=red]";i:1;s:8:"[/color]";}s:8:"children";a:1:{i:0;s:38:"Lütfen yazım kurallarına uyalım ! ";}}}, 1572939232, 1713551732
    Run Time: 0.001089
  19. INSERT INTO xf_bb_code_parse_cache
    VALUES (?, ?, ?, ?, ?)
    Params: post, 39630, a:2:{i:0;a:4:{s:3:"tag";s:1:"b";s:6:"option";N;s:8:"original";a:2:{i:0;s:3:"[b]";i:1;s:4:"[/b]";}s:8:"children";a:1:{i:0;s:47:" Çok yavrusu olsun ve yavrulaması kolay olsun";}}i:1;s:518:" Tabiki besleyebilirsin fakat akvaryumunu bölme fikrine sıcak bakmıyorum. .8. Ayrıca diğer sorularına gelirsek; Anaç olarak alabilirsin. :) Yüzlerce yavru verir :) Tecrübe olarak ayda bir kesin bırakır.Ancak genel kanı ise 3 hafta civarı bir sürede bıraktığıdır. saat:gif Fiyat konusuna gelirsek; Ücretsizde bulabilirsin belirli bir seviyede makul bir fiyatada çünkü Zebra'ya her akvaryumcu bakmaz :) Fiyat vermiyeceğim çünkü seni zorlamayacağına eminim.(Fiyatlar her ilde değişkendir.)";}, 1572939232, 1713551732
    Run Time: 0.001184
  20. INSERT INTO xf_bb_code_parse_cache
    VALUES (?, ?, ?, ?, ?)
    Params: post, 39631, a:2:{i:0;a:4:{s:3:"tag";s:1:"b";s:6:"option";N;s:8:"original";a:2:{i:0;s:3:"[b]";i:1;s:4:"[/b]";}s:8:"children";a:1:{i:0;s:47:" Çok yavrusu olsun ve yavrulaması kolay olsun";}}i:1;s:335:" Kusura bakma biraz acemiyim seni uğraştırdım Seha abi. (: Anaçmış öğrendim :D Ortalama bir fiyat varmı ? Peki bu Zebra anaçı yavruluğa koysam,kendi yavrularmı? Yoksa şu kusturma filan öyle bişeylermi yapmam gerek ? Zebra cichlid ten daha fazla yavrulayan i bakımı ve yavrulaması kolay olan cichiid türü warmı ?";}, 1572939232, 1713551732
    Run Time: 0.001263
  21. INSERT INTO xf_bb_code_parse_cache
    VALUES (?, ?, ?, ?, ?)
    Params: post, 39632, a:2:{i:0;a:4:{s:3:"tag";s:1:"b";s:6:"option";N;s:8:"original";a:2:{i:0;s:3:"[b]";i:1;s:4:"[/b]";}s:8:"children";a:1:{i:0;s:47:" Çok yavrusu olsun ve yavrulaması kolay olsun";}}i:1;s:318:" Benim bildiğim kadarıyla yok. :) Ayrıca Fiyat olarak Adana'da 5-6 liradır anaçları. burda:gif Zebra anaçı yavruluğa koymana gerek yok :) Yavrularını kendisi besler,akvaryumda durması yeterlidir :) Kusturmanada gerek yok :) Zaten yavru alır birde kusturursan, bir süre sonra kusturmaktan bıkarsın .Ş.";}, 1572939232, 1713551732
    Run Time: 0.001343
  22. INSERT INTO xf_bb_code_parse_cache
    VALUES (?, ?, ?, ?, ?)
    Params: post, 39633, a:2:{i:0;a:4:{s:3:"tag";s:1:"b";s:6:"option";N;s:8:"original";a:2:{i:0;s:3:"[b]";i:1;s:4:"[/b]";}s:8:"children";a:1:{i:0;s:47:" Çok yavrusu olsun ve yavrulaması kolay olsun";}}i:1;s:666:" Kusturunca ne oluyor ben olayı çözemedim :D Anaç olarak 2 tane alsam birde 1 erkek yeterli olurmu ? Ben yavru dolsun istiyorum (: yavrum çok olursa kendim bir tank daha yapabilirim.Daha hiç yapmadım ama yapacağım yarın malzemeleri alacağım bakalım neler olacak silikon olarak ne önerirsin ? Bide 2d 1e alırsam yavrularına zarar verirmi yani a dişisi b dişinin yavrularına zarar verirmi ? Yada baba zarar verirmi ? Kum,kaya pek istemiyorum ama gerek varsa alırım gerek varmı ? Birde lepistes gibi anaçlar doğum yaptıktan sonra ölürlermi ? Zebra cichlid ' in anaç olduğunu nasıl anlayacağım?.Daha önceden hiç anaç cichlid almadım.";}, 1572939232, 1713551732
    Run Time: 0.001434
  23. INSERT INTO xf_bb_code_parse_cache
    VALUES (?, ?, ?, ?, ?)
    Params: post, 39634, a:2:{i:0;a:4:{s:3:"tag";s:1:"b";s:6:"option";N;s:8:"original";a:2:{i:0;s:3:"[b]";i:1;s:4:"[/b]";}s:8:"children";a:1:{i:0;s:45:"Çok yavrusu olsun ve yavrulamas1 kolay olsun";}}i:1;s:258:" Durmadan yavrulayan balıklara da danismak lazım, bu kadar çok sayıdaki evlatlarına bakabileceğinizi düşünüyorlar mı ? Yanılmıyorsam 50 lira bütceniz vardı ve 40 litre promosyon akvaryum alacaksınız ? Peki yavrular ? ( Tabi yavru olursa )";}, 1572939232, 1713551732
    Run Time: 0.002353
  24. INSERT INTO xf_bb_code_parse_cache
    VALUES (?, ?, ?, ?, ?)
    Params: post, 39635, a:2:{i:0;a:4:{s:3:"tag";s:1:"b";s:6:"option";N;s:8:"original";a:2:{i:0;s:3:"[b]";i:1;s:4:"[/b]";}s:8:"children";a:1:{i:0;s:47:" Çok yavrusu olsun ve yavrulaması kolay olsun";}}i:1;s:2078:" Balığın ilk yavru alımıysa Fatihciğim kusturmana gerek yok :) Kusturma işlemini 4.-5. yavru alımında deneyebilirsin :) Kusturmamızın amacı ise şudur; Dişi balık yavruları kuluçkada tuttuğu sürede(Yaklaşık 20 gün) yem almaz.Hayatta kalmak için her gün bir-iki yumurtasını yer.Sonuçta hem balık bitkin düşer hemde yumurta sayısı azalır.Bizler bunun önüne geçmek amacıyla kusturma işlemini yapıyoruz :) Ancak balığının ilk verdiği yavruları ise kusturmak balığın dengesini bozar :hasta: Balık diğer yumurta alımlarında yumurtayı ağzından erken atabilir...Bu gibi problemlerin yaşanmaması için ilk ağızlarda kusturmamak en iyisidir :) 1e 2d zebralar için ideal değildir ama eş tutana kadar 1e 2d besleyebilirsin (Hangisiyle eş tutarsa diye) :) Zebralar tek eşli balıklar olduğu için 2d ideal değildir dedim.Ha iki tane beslersen bir şey olmaz sanırım.Hatta erkek balık diğer dişiyide dölleyecektir ama yumurtalar oluşumunu tamamlamayacaktır(Emin değilim bu konuda ama aklımda böyle kalmıştı). Kum,kaya pek istemiyorum demişsin ama bence bu balıklar için biraz kum ve kaya eklemende fayda var :) Anaç olduğunu ise akvaryumcudaki balıklarda üremeye hazır dişinin karnında turuncu lekeler bulunduğunu biliyorum.Erkekler ise daha sade ve birazda kafa yapıyorlar oradan anlayabilirsin :) Hatta bunlara gerek yok.Akvaryumcunda Zebra varsa ve anaç boyuttaysa eş tutmuş olanlarını sorup alabilirsin :) Zarar verme konusunda ise ben Zebraların yavrularına zarar verdiklerini ya da verdirdiklerini ne duydum ne gördüm :bilmem: Lepistes gibi canlı doğuranların yavru alımından sonra öldüğünü duymadım ama canlı doğurandan anlayan bir arkadaşımız bu konuda sana daha iyi yardımcı olacaktır :) Akvaryum yapmak istiyorsan silikon olarak HENKEI -SISTA Akvaryum silikonu diye ararsan ,bulursun :) Umarım yardımcı olmuşumdur.Bir eksiğim veya yanlışım varsa arkadaşlar düzeltin lütfen :) Fatih umarım hevesin hep böyle sürer ;) Genç nefesler lazım portala :)";}, 1572939232, 1713551732
    Run Time: 0.001616
  25. INSERT INTO xf_bb_code_parse_cache
    VALUES (?, ?, ?, ?, ?)
    Params: post, 39636, a:2:{i:0;a:4:{s:3:"tag";s:1:"b";s:6:"option";N;s:8:"original";a:2:{i:0;s:3:"[b]";i:1;s:4:"[/b]";}s:8:"children";a:1:{i:0;s:47:" Çok yavrusu olsun ve yavrulaması kolay olsun";}}i:1;s:105:" Zebra cichlid , yumurta döker. Kusturma olayı olmaz yani tıpkı diğer Amerikan cichlidleri gibi ...";}, 1572939232, 1713551732
    Run Time: 0.001351
  26. INSERT INTO xf_bb_code_parse_cache
    VALUES (?, ?, ?, ?, ?)
    Params: signature, 9, a:1:{i:0;a:4:{s:3:"tag";s:6:"center";s:6:"option";N;s:8:"original";a:2:{i:0;s:8:"[CENTER]";i:1;s:9:"[/CENTER]";}s:8:"children";a:1:{i:0;a:4:{s:3:"tag";s:1:"b";s:6:"option";N;s:8:"original";a:2:{i:0;s:3:"[B]";i:1;s:4:"[/B]";}s:8:"children";a:1:{i:0;a:4:{s:3:"tag";s:4:"size";s:6:"option";s:1:"5";s:8:"original";a:2:{i:0;s:8:"[SIZE=5]";i:1;s:7:"[/SIZE]";}s:8:"children";a:1:{i:0;a:4:{s:3:"tag";s:1:"u";s:6:"option";N;s:8:"original";a:2:{i:0;s:3:"[U]";i:1;s:4:"[/U]";}s:8:"children";a:1:{i:0;s:17:"TEKRARDAN DİSCUS";}}}}}}}}}, 1572939232, 1713551732
    Run Time: 0.001616
  27. INSERT INTO xf_bb_code_parse_cache
    VALUES (?, ?, ?, ?, ?)
    Params: post, 39637, a:2:{i:0;a:4:{s:3:"tag";s:1:"b";s:6:"option";N;s:8:"original";a:2:{i:0;s:3:"[b]";i:1;s:4:"[/b]";}s:8:"children";a:1:{i:0;s:47:" Çok yavrusu olsun ve yavrulaması kolay olsun";}}i:1;s:310:" Ancak şunada değinmeliyim bu kadar çok yavru istiyorsan eminim büyük bir alanın vardır ya da olacaktır...Unutma bu balıklar sırf senin hobin için taa nerelerden bir poşet suyun içinde buralara geldi...Onlara yaşamak için gerekli duyacakları alanı çok görmek güzel bir davranış değil...";}, 1572939232, 1713551732
    Run Time: 0.001373
  28. INSERT INTO xf_bb_code_parse_cache
    VALUES (?, ?, ?, ?, ?)
    Params: post, 39638, a:2:{i:0;a:4:{s:3:"tag";s:1:"b";s:6:"option";N;s:8:"original";a:2:{i:0;s:3:"[b]";i:1;s:4:"[/b]";}s:8:"children";a:1:{i:0;s:47:" Çok yavrusu olsun ve yavrulaması kolay olsun";}}i:1;s:97:" Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim Can bey.Yanlış bir bilgi verdik sanırım :cekingen:";}, 1572939232, 1713551732
    Run Time: 0.001161
  29. INSERT INTO xf_bb_code_parse_cache
    VALUES (?, ?, ?, ?, ?)
    Params: post, 39639, a:2:{i:0;a:4:{s:3:"tag";s:1:"b";s:6:"option";N;s:8:"original";a:2:{i:0;s:3:"[b]";i:1;s:4:"[/b]";}s:8:"children";a:1:{i:0;s:47:" Çok yavrusu olsun ve yavrulaması kolay olsun";}}i:1;s:765:" Ya bütçem şu anda kısıtlı ama akvaryumu çıkma camlardan kestirip yapacağım.Çok daha uyguna gelecek.Kum ve kayada koyarım. Benim hoşuma gitmiyorlar pek, o yüzden koymak istemiyordum.Birde portalda cichlid türünden yavru alanların bazılarında yoktu (: Kaya filan olunca yavrular gözükmüyor :D Ayrıca dişi ve erkek sayısını nasıl tutmalıyım ? 2dişi 1 erkek olmaz demişsiniz. İlk başta dişileri anaç olarak alsam sorun olurmu ? 2erkek 2 dişimi almalıyım ? ilk başta 50 cm bi alana 4-6 adet, 3e 3d olmak üzere koymayı düşünüyorum.Bunun gibi bir sayı olacak yada 2e 2d olacak. Dediğim gibi dişileri anaç olarak satın alsam problem çıkarmı ? Ayrıca cichlid için 60 cm boya kaç cm ebat ve yükseklik önerirsiniz ?";}, 1572939232, 1713551732
    Run Time: 0.001481
  30. INSERT INTO xf_bb_code_parse_cache
    VALUES (?, ?, ?, ?, ?)
    Params: post, 39640, a:2:{i:0;a:4:{s:3:"tag";s:1:"b";s:6:"option";N;s:8:"original";a:2:{i:0;s:3:"[b]";i:1;s:4:"[/b]";}s:8:"children";a:1:{i:0;s:47:" Çok yavrusu olsun ve yavrulaması kolay olsun";}}i:1;s:702:" Fatih, cichlid için dersen sana kesin birşey söyleyemem saat:gif Ancak Zebra besleyen arkadaşlarımdan duyduğum; genel olarak 40-50 lt. arasında bile üreyebildikleri. İlk başta dişileri anaç olarak almanızda bir sorun çıkmaz sanırım saat:gif Boyut olarak 60(Boy) x 40 (En)x 45 (Yükseklik) benim yavrular için yapmayı düşündüğüm bir akvaryum.Tabi senin yapacağın,yine senin istediklerine göre şekillenecektir :) Zebra almak istiyorsan düşük hacimde, bir eş beslemen yeterlidir bence .8. Fazlasını istiyorsan al, bir dene bakalım.Sonuç ne olacak acaba? Ayrıca hacim hesaplarken ; ''(Boy x En x Yükseklik ) / 1000= Hacim '' formülünü kullanabilirsin. burda:gif";}, 1572939232, 1713551732
    Run Time: 0.001291
  31. INSERT INTO xf_bb_code_parse_cache
    VALUES (?, ?, ?, ?, ?)
    Params: post, 39641, a:2:{i:0;a:4:{s:3:"tag";s:1:"b";s:6:"option";N;s:8:"original";a:2:{i:0;s:3:"[b]";i:1;s:4:"[/b]";}s:8:"children";a:1:{i:0;s:47:" Çok yavrusu olsun ve yavrulaması kolay olsun";}}i:1;s:599:" dolabın içine yerleştirmek için aldığım ölçülere göre 60*30*30 oluyor 54 lt çıkıyor ama tekrar bir bakıcam başka nereye uygun olur diye daha buyukte yapabilirim birazdan gidicem akvaryumcu söyledi portaldan bi arkadaş bayağı buyuk oraya bakıcam ordada akvaryum fiyatları istediğim gibi değilse kendim yapıcam artık (: Birde artemia gerekli dimi yavrular için daha önce kullanmadım nasıl kullanacağım nereden alacağım ? hiç bir bilgim yok fiyatıda ne kadar ayrıca :bilmem: 54 lt için 1 anaç 1 erkek alıcam ilk başta öylemi ? fazlasına gerek yok diyorsun";}, 1572939232, 1713551732
    Run Time: 0.001378
  32. INSERT INTO xf_bb_code_parse_cache
    VALUES (?, ?, ?, ?, ?)
    Params: post, 39642, a:2:{i:0;a:4:{s:3:"tag";s:1:"b";s:6:"option";N;s:8:"original";a:2:{i:0;s:3:"[b]";i:1;s:4:"[/b]";}s:8:"children";a:1:{i:0;s:47:" Çok yavrusu olsun ve yavrulaması kolay olsun";}}i:1;s:229:" Evet, fazlasına gerek yok.Anaç olarak 1e 1d yeterli olacaktır.Artemia için henüz erken.Hele bir akvaryumu kur, yavruları al,resimlerini çek,bizde hayırlı olsun diyelim :) Sonra artemia çıkarmasına bakarız burda:gif";}, 1572939232, 1713551732
    Run Time: 0.001357
  33. INSERT INTO xf_bb_code_parse_cache
    VALUES (?, ?, ?, ?, ?)
    Params: post, 39643, a:2:{i:0;a:4:{s:3:"tag";s:1:"b";s:6:"option";N;s:8:"original";a:2:{i:0;s:3:"[b]";i:1;s:4:"[/b]";}s:8:"children";a:1:{i:0;s:47:" Çok yavrusu olsun ve yavrulaması kolay olsun";}}i:1;s:1228:" Bugün Davutpaşa'da arkadaşın dediği akvaryumcuya gittim.Çok aşırı pahalı akvaryumlar.Çeşit çok ama kararımı verdim.Kendim yapacağım, umarım yapabilirim. El becerim var ağaç yakma filan yapıyorum :D Bugün okuldan çıkınca üstümü değiştirip, direk camcıya camcıdan 60*30*30 ebatında akvaryum yapılacak kadar cam, daha sonra hırdavatçıdan HENKEI -SISTA Akvaryum silikonu alıp, doğru eve... :D Yapım aşamalarını bu başlık altından veya başka bir başlık altından resimlerini koyarım. Ama gittiğim akvaryumcu çok büyüktü fakat Zebra yoktu. :( Üzüldüm.Eminönünde bulabileceğimi söyledi.Yarın oraya gideceğim hem filtre , ısıtıcı vb. malzemelere hemde zebra varmı diye bakacağım... Ya bulamazsam diye çok korkuyorum :( Gittiğim akvaryumcu bayağı bi büyüktü ama yok dedi :( Anlayamadığım bir konu var; Cam konusunda, akvaryumun altındaki cam kaça kaç olucak ? 60*30 mu ? Biri bana yazabilirse çok sevinirim.Camın ölçülerini; Alt cam , kısa kenar ve uzun kenarın kaça kaç olacağını yazabilirmisiniz ? Birde suyun Ph derecesi var bu nedir ? Nasıl ayarlanır ? Neler yapmam gerek hiç bir bilgim yok bu konudada yarcımcı olabilirmisiniz.";}, 1572939232, 1713551732
    Run Time: 0.001286
  34. SELECT node.*, forum.*

FROM xf_forum AS forum
    INNER JOIN xf_node AS node ON (node.node_id = forum.node_id)

INNER JOIN xf_thread AS thread ON
    	(thread.node_id = forum.node_id)
    WHERE (thread.thread_id = 3463)
     LIMIT 1
    Run Time: 0.000401
    SIMPLEthreadconstPRIMARY,node_id_last_post_date,node_id_sticky_state_last_postPRIMARY4const1 
    SIMPLEforumconstPRIMARYPRIMARY4const1 
  35. SELECT node.*

FROM xf_node AS node

WHERE node.node_id = ?
    Params: 165
    Run Time: 0.000165
  36. SELECT node.*

FROM xf_node AS node

WHERE node.node_id = ?
    Params: 3
    Run Time: 0.000145

Included Files (134, XenForo Classes: 66)

1. index.php
  2. library/XenForo/Autoloader.php
  3. library/XenForo/Application.php
  4. library/Zend/Registry.php
  5. library/Lgpl/utf8.php
  6. library/Zend/Config.php
  7. library/config.php
  8. library/XenForo/FrontController.php
  9. library/XenForo/Dependencies/Public.php
  10. library/XenForo/Dependencies/Abstract.php
  11. library/Zend/Controller/Request/Http.php
  12. library/Zend/Controller/Request/Abstract.php