1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Öğrenci işi kurulum vira bismillah

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde yiğit olgun tarafından 17 Aralık 2016 başlatılmıştır.

1. kutudaki yazılana göre attım

2. Jöle gibi şeffaf kayalar ölü ydü 100 sefer kaynar suda yıkadım tek bu kayada var ?

3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Zararsız bir şey sünger türünden, akvaryumda hayat başlıyor...

yiğit olgun bunu beğendi.
  4. Daha 5 gün oldu bakteri atmadım sumpta kahverengilikler başladı vay be bu kadar hızlı beklemiyodum bakteri kültürünü yani biodigestleri atıyımmı psyi yeni açtım topluyo 3 saattir baya bi topladı?

5. utkufk

utkufk

İsim:
    Utku
    1 gunlugune elyaf kullan, yorgancilarda veya tatli su akvaryumcularinda vardir, ucuz bir sey. Ilk tozu ve tortuyu mekanik olarak filtreler. Psi kapaman lazim biodigest atacaksan. Bioptim de aldin degil mi?

6. Bunu bana hediye büyük bi deniz akv firması verdi ismini yazmıyım bu daha güçlü dedi ywni başlıyosun baktwrin sağlam olsun dedi

7. Şuan elyafta var ps de açık ps baya bi topladı napıyım kapıyıp atıyımmı?

8. utkufk

utkufk

İsim:
    Utku
    Elyafi cikar 1 gunden fazla durduysa. Ps toplamiyordur, sonucta tankta canlilar ve atik yok, tozu pisligi toplar biraz, esas canlilik olusunca toplayacak, muhtemelen seviyesini yuksek ayarladigin icin tasiyordur. Ben tuzlu suyun en az 5 gun donmesi taraftariyim, yeterince dondurduysen atabilirsin. Uzun bir sure kapali olsun ps, bakteri otursun.
    Elinde ne var bilmiyorum ama biodigest varsa o sadece bakteridir. Senin bakterinin cogalmasi icin karbon kaynagi ve bakteri besini de girmen lazim o yuzden bioptim dedim.Kuma karides gomme de etkili bir yontem. Veya hem bakteri hem besin startup urunleri var cesitli kullanabilecegin.

9. Reeflowersın bakteri feederi var onu attıktan sonra atıcam besini o deilmi ?

10. Ps de sapsarı topladı taşmıyo durdurup atıyımmı bu arada tuzu atalı 6. Gün oldu daha bu akşam açtım ps yi şimdi napıyım sizce?

11. utkufk

utkufk

İsim:
    Utku
    Evet onunla biodigest beraber kullanabilirsin.Sen yine de balik yemi al azar azar at her gun, amonyak yapsin, desteklesin donguyu.

12. Tmm şimdi ps yi kapatıp elyafı değiştiriyorum ve biodigesti atıyorum feederi ne zaman atıyım ?

13. utkufk

utkufk

İsim:
    Utku
    Psi bir kap tasiracak sekilde biraz seviyesini arttirarak tasir, daha sonra kis, topladigi sarimsi suyu dok. Yarin sabah kapatip tamamen bakterini eklersin. Sonra kahverengiliklerin yani diatomun olusmasini bekleyeceksin. Ondan sonra conch, snail, vs temizlik ekibini eklersin.

14. utkufk

utkufk

İsim:
    Utku
    Bakteriyle ayni anda at.

15. :/abi çwktim ya suya bişey gelmedi ps den sonra zaten elyaf vardı sarı suyun hepsi taşan yerde çıkarttım şuan atıyımmı bakteriyi?

Ekli Dosyalar:

16. Fotoyu yanlışlıkla attım

Ekli Dosyalar:

17. ?

18. utkufk

utkufk

İsim:
    Utku
    Tuzluluktan emin misin kesin olarak? Bakterinin cogalmasi icin iyonik denge cok onemli, dogru tuzlulugu yakalayinca at. Tuzluluk ok diyorsan atabilirsin madem 6 gundur donduruyorsun suyu.

19. 6 gün oldu yani full bi şekilde döndü atıyorum hadi bismillah

Sayfayı Paylaş