1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Öğrenci işi kurulum vira bismillah

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde yiğit olgun tarafından 17 Aralık 2016 başlatılmıştır.

1. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Tapatalk yükle telefonuna oradan at fotoları bende düzenleme özürlü olduğum için o şekil yapıyorum.

yiğit olgun bunu beğendi.
  2. Akvaryumum geldi arka borularını cok para istedikleri için kendim yaptım birazdan suyu doldurucamönerilerinizi bekliyorum.

15673464_1376633232370645_2013699297_n.jpg

15713124_1376633219037313_1079117317_n.jpg

15713182_1376633355703966_1708239525_n.jpg

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 23 Aralık 2016
  3. corax

corax

Yer:
    Ankara, Turkey
    İsim:
    Özkan Taşkıran
    Bilmiyorum hiç dikkat ettiniz mi?Akvaryum borulamasi %90 dan fazlası beyaz renk değil.:)

4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    İyi yapıştırmak gerekir, cam ile boruların birleşimlerini yoksa su kaçırır.

5. Siyah renkte aramadığım yer kalmadı hiçbiyerde yok o siyahlardan

6. 3 er kere sıktım taş gibi oldular

7. Hiç bi bilgim yok farkedermi çoğu akvaryumda bu türde gördüm yabancı olsun türk olsun

8. burak ozu

burak ozu

Yer:
    Bursa
    İsim:
    burak özügeldi
    Pprc boru sadece kaynatilarak (yani eritilerek) yapisir.

Aslinda pvc cok daha kolay bulunur. Damlama borusu satan yerlere bakin derim.

9. bu boruları zaten kaynatarak makinayla birbirine geçirdim sadece dursoya monte için slikon kullandım

10. nefret59

nefret59

Yer:
    Tekirdağ
    İsim:
    cem sakallı
    Öncelikle hayırlı, herşey gönlünüzce olsun hevesinizi kırmak istemem ama silikonla yapıştırdığınız noktaların kaçıracağından emin olabilirsiniz.işin tehlike kısmı ise; şu anda sızıntı yok gibi gözüken yerler ama 10 gün ama 3 ay sonrada olsa kaçıracak.Sizin evde olmadığınız bi anda olduğunu düşünelim.Tuzlu su iyi bir iletkendir ve elektrikle buluştuğunda sonuçlar hiçte iyi olacağını düşünmüyorum. Biraz abartmışta olabilirim özür dilerim ama hiç bir şey sağlıktan önemli değil sigortaların atmadığını farz edelim ve sizin o esnada akvaryumla ilgilendiğinizi bunları bir elektrikçi olarak yazıyorum ne su tesisatından anllarım nede akvaryum konusunda prof sayılırım ama önce güvenlik...

MESUT_KERİM, burak ozu, YMR_AY ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  11. nefret59

nefret59

Yer:
    Tekirdağ
    İsim:
    cem sakallı
    Şöyle bir örnek vereyim odaların birinde pencerenin altında 2mm gibi bir boşluk var ve dışarıdan rüzgar almaması için silikon çekiyorum ama zamanla silikon pvc den ayrılıyor.Her kış işlemi tekrarlıyorum.Ne yaparsanız yapın silikon cama tutunduğu gibi pvc ye tutunmuyor.

YMR_AY ve yiğit olgun bunu beğendi.
  12. şuan zaten denedim 3 tanenin 2 si damlatıyo nasıl yapabilrim peki borularda bi sıkıntı yok camla boru arasından damlatıyo ya kafayı sıyırcam hep bi aksilik ya başlamadan biticek en sonunda nasıl bi parça koyabilrimki slikonlamadan ? çok moralim bozuldu

13. lütfen bilgili arkadaşlardan kesin bi öneri istiyorum durso alt camıyla boruyu nasıl adam gibi tutturabilrim ?

14. nefret59

nefret59

Yer:
    Tekirdağ
    İsim:
    cem sakallı
    Malesef siyah borudan başka şansınız yok depo rekoru denen parçayı alacaksınız cam geçişi için çift taraftan contalı hem icten hem dıştan sıkmak için üzerinde iki adet pilastik somunu var hiçbir kimyasal kullanmadan sızdırmazlık neredeyse garanti

MESUT_KERİM ve yiğit olgun bunu beğendi.
  15. ilk önce bunlardan baktım ama heryerde demir var plastik olanlardan yok nerde bulabilirim bütün nalburları gezdim

16. corax

corax

Yer:
    Ankara, Turkey
    İsim:
    Özkan Taşkıran
    Sulama ve havuz işi yapan internet firmaları var;) İstanbul için Karaköy Ankara için Rüzgarlı:)

17. nefret59

nefret59

Yer:
    Tekirdağ
    İsim:
    cem sakallı
    Resimdeki parça.Dursoda bulunan deliklerin çapına uygun olanı almanız gerekiyor. Nerde ikahmet ettiğinizi bilmiyorum ama karaköy'e ulaşabiliyorsanız en uygun fiyat ve çeşiti bulabilirsiniz.

Ekli Dosyalar:

yiğit olgun ve YMR_AY bunu beğendi.
  18. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Akvaryumcuların elindede vardır rica edin verirler.Tangit diye bir yapıştırıcı var birde onunla deneyin.

19. burak ozu

burak ozu

Yer:
    Bursa
    İsim:
    burak özügeldi
    Once sakin olmakta fayda var.

Aceleye gerek yok damlama boru malzemeleri satan birileri her ilde mutlaka vardir. Yoksa da depo rekoru yazin nete cikar.

Bence acele etmeyin gec olsun guc olmasin sakin sakin gidelim. Sinirler gevsedigi zaman gozu gormez kimsenin hata yapma olasiligi artar.

Yarin sakin kafayla tekrar bakildiginda bulunur.

YMR_AY, yiğit olgun ve nefret59 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş