1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ödüllü yarışma (Bulgaristan Sucul Ansiklopedisi)

Başlığı 'Etkinlik-Duyuru-Haber Portalı' kategorisinde Onur G. HİTİT tarafından 13 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT

Arkadaşlar, dünyadaki en büyük akvaryum fotoğrafçılarından biri (Hristo Hristov) bana APC (Aquaplantcentral.com) aracılığıyla özel ileti ve e-posta göndermiş.

Anladığım kadarıyla bir yarışma var. Bu yarışmayı Türkiye'deki akvaristler için de duyurmak istiyor.

Yarışmayla ilgili bilgiler (İNGİLİZCE):

http://ibac.eu/index.php?id=14&lang=en

Bulgarian Aquatic Encyclopedia hakkında bilgi:

"Bulgaristan Sucul Ansiklopedi" olarak Türkçeye çevirebileceğimiz bu oluşum, akvaryum hobisiyle ilgili olarak Bulgaristan'daki en büyük internet sitesidir. 2004 yılında kurulmuş.

Jüri heyetinde dünya çapında önemli kişiler var: http://ibac.eu/index.php?id=8&lang=en

* George Farmer
    * Luis Navarro
    * Marian Manyovski
    * Nikolai Kraltchev
    * Oliver Knott

Kriterler: http://ibac.eu/index.php?id=4&lang=en

Toplamda 200 puan üzerinden değerlendirme yapılacak anladığım kadarıyla. 100 puan, 20'şer puandan 5'e ayrılıyor.

Sanatsal odaklanma: 100 puan.
    Yaratıcılık: 20 puan.
    Kompozisyon, bitki düzeni: 20 puan.
    Tasarım, balık dengesi: 20 puan.
    Doğallık: 20 puan.
    Bitkilerin sağlığı: 20 puan.

Koşullar: http://ibac.eu/index.php?id=12&lang=en

Ödüller: http://ibac.eu/index.php?id=11&lang=en

* 1. - 200€
    * 2. - 120€
    * 3. - 80€

"First three will receive a package of NatureSoil by Oliver Knott!" şeklinde bir ifade var. Tam olarak anlamadım. Sanırım ilk üçe girenlere Oliver Knott bir paket verecek. [​IMG]

Hristo bu bilgileri bana İngilizce olarak göndermiş. Bulgarca gönderseydi daha iyi olurdu. [​IMG]

Kendisi yakın arkadaşım sayılır, geçtiğimiz yaz Bulgaristan'da görüşemedik (ben çok yoğundum), ama önümüzdeki yaz mutlaka kendisiyle görüşeceğim. Yakın bir arkadaşım olduğu için bu duyurusunu burada paylaştım, umarım sakıncası yoktur.

O gönderdi, ben de sizlerle paylaşıyorum. İngilizcesine güvenen bir arkadaş güzel bir çeviri yaparsa ve bizlerle bu başlıkta paylaşırsa daha güzel olur.

barisy, yasemin elif, Heliak ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  2. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Cevap: Ödüllü yarışma (Bulgaristan Sucul Ansiklopedisi)

Paylaştığınız için çok teşekkür ederim hocam sayenizda katılacağım ilk yarışma olacak. Detaylar hakkında siteyi bende inceledim. Paylaştıklarınızın haricinde gözüme çarpan birşey olmadı. Ama fotoğrafın üzerine o fotoğraf bana aittir gibi isim yazılmayacak. Başvurularda tankın genel olarak bilgilendirmesi yapılacak. Ben bu satırdan filtrasyon tank boyutu içindeki balıklar bitkiler ısıtıcıya kadar bilgi vermemiz istenilmiş. Fotoğraf net olmalıdır en az bir boyutu 2048 olmalı demiş. 4 megapixels değer ve üstü bu ölçüyü sağlayabilir zaten. Başkada gözüme çarpan birşey olmadı.

Onur G. HİTİT bunu beğendi.
  3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Ellerine sağlık Hocam. Jürisi olup kararlarına saygı duyulacak az sayıdaki yarışmalardan gibi görünüyor. Sen katılsan fena olmaz Paludaryum tarzı akvaryumla diyorum. Birçok arkadaş var katılabilecek düzeyde olan inşallah katılırlar.

4. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR

Bende başvurayım bakalım ne olacak salyangozlu ve karidesli akvaryumum ile seçilmesekte takılmakta bir gururdur. :)

5. Heliak

Heliak

İsim:
    Anıl

Ah akvaryumum oturmuş olsaydı katılırdım bende :)

6. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT

Sağ olun arkadaşlar. Hristo'yu severim, kendisine güvenirim, beni bu yarışmadan o haberdar etti. Benden rica etti, ben de Türkiye'deki kaliteli forumlarda bu duyuruyu seve seve yapacağımı kendisine bildirdim.

Katılmayı düşünüyorum, ama sanırım 30 lt'lik bitkili karides akvaryumumla katılacağım.

7. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım

Bende 60 litreyle katılmayı denerim... Son başvuru zamanı ne zaman acaba??

8. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım

Ben çeviriyi yaptım;
    Bu yarışma ve çok başarılı oldu çok ilgi çekti. Balkan Yarımadası - Bu nedenle biz bölgemizde ülkelerin geri kalan su tutkunları davet ederek büyük yapmaya karar verdik. Biz komşularımızla bizim hobi çıkarları paylaşmak istiyoruz. Bu yıl için jüri üyeleri ABD Almanya Oliver Knott, İngiltere'den George Farmer ve Luis Navarro vardır. Uluslararası Balkan Aquascape Yarışması (IBAC) için fikri çok yeni ve bu ilk baskı olmasıdır. Biz çok iyi bir gelenek haline umuyoruz. Aquascaping hobi dünyada daha fazla taraftar kazanıyor bir sanat haline gelmiştir. Hepimiz meraklıları bu sanatı paylaşmak ve yarışmada onların düzenleri göstermek edilir.Bulgar Sucul Encyclopaedia ve Bulgaristan'da su hobi ile ilgili en büyük web sitesi ilk. O 2004 yılında başlamış ve zaman olarak sitenin forum arkadaş ve meraklıları inanılmaz bir ekip topladı geçti. Başlangıçta sitenin kurucularından en meraklıları ve Hollanda tarzı akvaryumlar destekçileri vardı. Akvaryum grup modern aquascaping ilgilenen meraklıları çok daha büyük bir daire çekirdek sonralarda bu Biz forum yarışmaları başladı aynı zamanda bizim aquascapers dünyanın en sucul yarışmalara katılmıştır. Düzenli ve IAPLC katılmak bizim üyesinden üçü, 2007 yılında ilk 100 içinde hak kazandım. Plamen Petrov uluslararası aquascape yarışma AGA 2006 yılında kazandı. 2010 yılında hangi Bulgaristan birçok meraklıları ve aynı zamanda arkadaş Makedonya'da su web sitesinden katıldığı ilk aquascape yarışması düzenledik. jüri üyeleri Balin ****, Jason Balliban ve Phil Edwards idi. Bu yarışma ve çok başarılı oldu çok ilgi çekti.

9. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım

Kriterler bunlar ama ben pek anlamadım çok karışık bir metin;

Ancak, her yargıç değerlendirilmesinde öncelikle su bitkisi düzen türleri kendi kişisel tercihi bağlıdır. Bu düzen mutlak bir hesap olmak gerekli değildir.notlandırma en yüksek puan 200 puan; ağırlıklı olarak "Teknik Noktası" (20 puan için 5 kategoriye ayrılır maksimum 100 puan) ve (en fazla 100 puan) "Sanatsal Gösterim Noktası" oluşur kriterleri yargılamak. Bu yarışmada, düzen ve uzun vadeli bakım akvaryumcular beceri yargıçların büyük bir endişe içerisindedir. ekili akvaryum hobisi hayatının çeşitli formları içerir bu yana, sadece tamamlanmasından hemen sonra gösterilen bir düzen güzelliği takdir yok, biz düzen sağlıklı bir durumda muhafaza edilmiş ne kadar gözlemlemek için dikkat edin. Bu bağlamda, düzen ve aşağıdaki hususların kesinlikle hakim tarafından taranmış, özellikle edildi. İlk, pek su hayatta ortaya çıkan bitki ve ev bitkileri kullanarak noktası kesinti konusu olur. Bir düzen bitkilerin yanlış önlemek için, bir değil, sadece kompozisyonu beceri ama su bitkileri hakkında doğru bilgi iyi bir anlaşma ihtiyacı var. Ayrıca, sağlıklı bitki yetiştirmek için teknik düzeyi yüksek gerektirir.Ayrıca, sağlıklı bitki yetiştirmek için teknik düzeyi yüksek gerektirir. Düzeni Bu hususlar "Yaratıcılık" kriterini altında değerlendirilecektir. Rio Negro kum gibi çok ince beyaz kum kozmetik kullanımı üzerinde bir tartışma yaşandı. kum bu tür doğası gereği, balık ve karides ekskresyon daha beyaz üzücü tanınabilir hale gelir. kum rengi alg büyüme ve bir akvaryum içinde anaerobik bakteri yayılmasını nedeniyle hoş olmayan yeşilimsi veya siyahımsı renk daha kolay olur. Onu hiç bir zaman uzun süre temiz parlak tutulması olduğunu işaret edildi. düzen kullanılan kozmetik kum resimde zarif güzel gibi görünse de, düzeni hakim bir sert değerlendirme alır. Düzenleri, uluslar arası seçilen 18 jüri tarafından değerlendirildi ve ardından, bu yıl dünya sıralamasında karar verildi. Bütün derecelendirme süreci ve hakimler tarafından tarafsız yürütülmüştür çok yarışma komitesi tarafından puan sayıyordum. Ancak, her yargıç değerlendirilmesinde öncelikle su bitkisi düzen türleri kendi kişisel tercihi bağlıdır.

10. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY

Yarın yarışmaya katılımlar başlayacak ben buradan herkese hatırlatmak istedim...

Heliak, cirol, YIKIKTEMO ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.

Sayfayı Paylaş