1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ölü Kayayı Maksimum Hızla Canlandırma Nasıl Olur

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde basma tulumba tarafından 30 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Merhaba!

Öncelikle gönlümden geçeni aktarayım. İnsan istiyor ki; şöyle şöyle yapılır, güle güle kullanılır, vatana millete hayırlı olsun demek. Ama ne yazık ki, bu konuda da pek bir tecrübem yok. Ancak şunu biliyorum ki, daha önce akvaryumun içine canlı kum koyup, üzerine ölü kaya çakıp sonra da balık ekledim. Yaşadı mı? Evet yaşadı. Neden ölmedi bilmiyorum ancak daha sonra yanına eklediğim cleaner shrimp 1 saat sonra katılaşıp ölmüştü:( Ben o sırada heyecanla mercan almaya gitmiştim. Döndüğümde bu sahneyle karşılaşmıştım işte. Sonra balığı çıkarıp, 2 hafta bekledim ve nihayet su kendine gelmişti.

Şimdi bilmek istediğim ise şu, ayrı bir tankta bir kayayı kaç zamanda canlandırabiliriz? Diyelim ki bu süreç 2 hafta ile 2 ay süresinde değişiyor. Peki bunu maksimum hızda nasıl yapabiliriz?

Not: Yaklaşık 20 kg canlı kayanın yanına yaklaşık 20 kg ölü kaya eklenecek.
    Not 2: Evde 2 adet faal, 1 adet akıntılı büyük su kovası(yaklaşık 100 litre) ve 1 adet kurulum aşamasında tank var.

Selamlar, saygılar...

2. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Ayrı bir kapta ölü kayanın canlanması için ayrı bir akvaryum yapmalısınız ,ayrı kapta ancak canlı kaya kürleme olabilir ölü kayalarınızı canlandırmak için akvaryumunuzun sumpunu kullanabilirsiniz .:)

basma tulumba bunu beğendi.
  3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Eldeki canlı kayalar güzelse yanına eklenen ölü kayalara hemen geçiş yaparlar...

Durul Baykara ve basma tulumba bunu beğendi.
  4. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Prodibio biodigiest öneririm. İtina ile

basma tulumba bunu beğendi.
  5. Durul Baykara

Durul Baykara

İsim:
    Durul Baykara
    Ben Alparslana katılıyorum. Canlı kayalar iyiyse hemen canlandırıyor.

basma tulumba ve Alparslan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş