1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ölü Mercan Sandığım Kayalar Uygun mu (Tuzlu Su)

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde suret tarafından 25 Kasım 2011 başlatılmıştır.

1. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Merhaba sevgili dostlar.. Daha önce tatlı su akvaryumumda kullandığım iki adet biri sarı biri pembe ölü mercan var. Bunlar hakiki mercan dediler. Renkleri de gerçekmiş. Sizce tuzlu su akvaryumunda kullanılır mı? Boya olduklarından şüpheliyim, bu renkte bu mercanlr gerçekten var mı?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Ölü Mercan Sandığım Kayalar Uygun mu (Tuzlu Su)

Boyalı onlar, zamanla o renkler kalmaz üzeri alg kaplar. Bir kenarda durur akvaryumda işte. Boyası çıkar mı zarar verir mi onu boyayan bilir. Sana güzel bir 15 kg kadar canlı kaya lazım ilk etapta.

3. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

Evet. Hepsi boyalı demek ki gerçekten. Ben yer yer beyazlıkları vardı üzerlerinde, onlara bir anlam verememiştim fakat dediğiniz gibi beyaz mercanın boyanmasıyla bunlar ortaya çıkıyor. Alacak olan arkadaşlar da dikkat etsin. Bana bunlar hakiki mercan demişlerdi. Renkleri de gerçek demişlerdi.

Kek yermisiniz ?

4. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay

Est o keklerden değişik şekillerde hepimiz yemişizdir....Sadece danışarak gitmenizde fayda var....Saygılar

Sayfayı Paylaş