1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ölüm Nedenleri Nedir

Başlığı 'Canlı Doğuran Portalı' kategorisinde uyarr tarafından 13 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. uyarr

uyarr

Arkadaşlar iki gün önce lepistesten yaklaşık 30 yavru aldım ertesi akşam bir tanesi daha 15 yavru vermiş ancak 3 erkek 1 hamile dişi öldü dişinin bir tanesinin kuyruğunun parçası kopmuş sabahındada 2 tanesi daha sallantıda gibi

Bir önceki gecesi tank a biraz kaya tuzu attım tuzdan olur mu 12 lepistes 2 molly var dı tank ta
    4 ölü 2 sallanıda var
    bu ölmler nedendir acaba
    Ne yapmamı önerirsiniz tam ilk yavrularımı aldım sevinci boğazımda kaldı
    yardım lütfen

60x25x25 yaklasık 25 litre ısıtıcı iç filitre var

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Geçmiş olsun. Akvaryuma kaya tuzu eklemekten başka bir müdahale yapılmadı mı ? Örnek olarak aşırı su değişimi vb gibi. Üreyecek kadar sağlıklı olan balıkların birden ölmesi enteresandır. Kısaca bir müdahale veya olumsuzluk ceryan etmesi gerekiyor. Buna en iyi cevabı siz verebilirsiniz.

3. uyarr

uyarr

valla arkadaşlar başka hiç birsey yapmadım sadece yarım yemek kasıgı kadar kaya tuzu ekledım baska bisey yok bugun 1 dişi daha ölmüş

ilaç falan varmı ne tavsiye edeceksiniz

4. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    Tuzu nasıl eklediniz akvaryuma. Direk içine mi attınız? Yoksa eritip damla damla mı eklediniz?

Her ihtimale karşı elinizde dinlenmiş su varsa akvaryumun suyunu %30 civarı değiştirin. Tuz fazla ise su seyreltilmiş olur.

Ayrıca moralinizi bozmayın, yavrularınıza iyi bakarsanız bir sürü torunlarınız olabilir ;)

5. uyarr

uyarr

dört gün arayla ilk önce aşağıdaki ilacı

daha sonrada bu ilacı ekledim 4 er damla

direk ekledim suya eritme yapmadım bu ölümler tuzdan mı oldu sizce
    bir dişinin kuyruğunun bi parçası kopmuş
    4 erkek 1 dişi öldü
    elimde kalanların bazısı da safsaklıyor

akvaryumcuya sordum adam bence dişi erkek ilişkisinden olmuştur dedi kuyruk erimesi için ilaç göseterdi almadım
    4 erkek 12 dişi vardı önce dişiler erkeklere fazla yüklenmiştir ondan olmuştur falan dedi

Yavruların hızlı ve sağlıklı büyümesi için ne yapmalıyım yem olarak rekli pul yem kullanıyorum. başka herhangi bişeyler yapmalımıyım mı

6. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    demiştiniz. Ama ilaç filan kullandığınızı yeni yazıyorsunuz. Başka neler yaptınız söyleyin :F Ondan sonra canlı doğuranlarla ilgili uzman arkadaşlar yardımcı olacaktır.

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Lepistes olumleri ansizin gerceklesebiliyor. Akvaryumun genel sartlari baliklarin uremesini tesvik edecek boyuta olabilir. Ancak 25 litre gibi kucuk hacimli bir akvaryuma bir anda kaya tuzu atmak veya yemleme oranini fazla kacirmak su degerlerini aninda dgistirebilir.Akvaryumcunun soyledigi gibi erkek disi cifletmesin disiler kaldiradi ondan oldu ifadesi cok sacma. Erkekte var olen iclerinde. Bir miktar su degisimi yapin ve bence kucuk hacimli akvaryumda yemlemeye ve bazi maddeler eklememeye dikkat edin.

ilac olarak sorunuza gelince sorunun ne oldugunu bilmeden kullanilacak ilac fayda yerine zarar verir.

Yavrularin hizli buyumesinden cok normal ve saglikli buyumeleri onemlidir. Tek cesit pul yemle bu olacak is degildir. Cesidi artirn ve artemia, solucan, karides gibi gidalari menuye alin derim.

Cep mesaj...

8. uyarr

uyarr

valla bu işi ben çözemicem galiba o kadar ilacı ben daha kendime almadım :) hepinize çok teşekkürler

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Acikcasi anlayamadim o kadar ilaci derken hicbir ilac tavsiyesinde bulunulmuyor zaten size ?

Sorunu bilmeden zaten ilac kullanmanizda dogru degil. Yanlis bir ilac o hacimi aninda cokertir. Sizin yerinizde olsam alti ustu bir damacana icme suyu olan akvaryum once yarisini 2 gun sonrada kalan damacana suyun diger yarisini dip cekimi yaparak degisirdim.

Cep mesaj.

10. kaan07

kaan07

İsim:
    Kaan ÖNCÜ
    Bence balıklarınız bu ilaçlar ve kaya tuzundan ölmüştür çünkü balıklar akvaryumum içindeyken bende bunlardan dökmüştüm ve 6 tane lepistes yokolmuştu bu yüzen arkası okursanız nası kullanılacağıda yazıyo gende geçmiş olsun

11. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Sadece ve sadece yapmanız gereken ta en başta lepistes akvaryumu kuracğım dediğinizde size verdiğimiz A'dan Z'ye sıfırdan lepistes akvaryumu nasıl kurulurun anlatıldığı linki dikkatlice ve birşey atlamaksızın okumanızdı... Bundan kaçınıp gidip aynı soruyu başka platformlarda sordunuz... Heralde aldığınız cevaplarla da akvaryumunuzu kurup balıkları Azrail'in kucağına attınız... Ondan sonra da sanki size Portal tarafından ilaç önerilmişmiş gibi tavır koyup bu ilaçları kendime mi aldım demişsiniz... Valla kime aldınız ya da size kimler aldırdı bilmiyorum... Gidip danıştığınız diğer Forum'a sorun...

Size ta en başından söyledim, verdiğim linki okumaya sabrınız yoksa Akvaryum hobisi size uygun olmayabilir diye... Sadece balıklara acıdım... Hayır biz de lepistes öldürdük de o zaman ne Akvaryum Portalı vardı ne de adam gibi inciğine çıncığına cevap verilmiş konu başlıkları... Bütün deneyimlerimizi verdiğimiz o linkte aktardık ki bizim yaşadığımız üzüntüleri başkaları yaşamasın diye... Ama işte sizin gibiler "uyanık"sınız ya ben okumam sorar cevabımı alır yaparım ne de olsa tez canlı adamım dersiniz ve sonra da gelip bu sefer balıklarım neden öldü dersiniz...

Ne diyelim Osteichthyes sınıfının başı sağolsun...

12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cengizhan Bey, size bir sorum olacak ? Alıntınıza yani size ait meseja bir bakın lütfen...Size birtek ilaç önerilmemiş olan bir başlığa alıntınızdaki bu mesaj yazılırsa size mesaj yazanlar ne yerine koyulur ?

Şahsi fikrimi yazmam gerekirse, size bu konuyla ilgili ak denilenlere ben ak demekten nefret ederim. Nefret etme sebebim ise gayet basit... size ak demişler ve balıklarınız ölmüş...Geri kalan balıklarınızıda ölenlere ak diyenlerle halledin lütfen.

Başlığınız kilitlenmiştir.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş