1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ölen Japonumun Ardından Yeni Balığım Betta

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde deli dana tarafından 25 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. deli dana

deli dana

İsim:
    deli dana
    videosu: http://www.facebook.com/#!/video/video.php?v=10150108977478363

Betalar konusunda acemiyim. Fanusta beselemeye kararlıyım. Uzman arkadaşlarımın görüş ve bilgileri beni mutlu edecektir.

Nasıl beslenir bu? kaç günde bir suyu değişir? Kaç günde bir beslenir?

2-3 gün evde olmadığım zamanlar ne yapmalıyım? Çok parmaklarsam ölür mü? Fanus ses sisteminin yanında, stres yapar mı? yaparsa ne olur?

Aklıma gelmeyen bir çok soruya ben sormadan aklınıza geldikçe cevap verirseniz sevinirim.

2. Heliak

Heliak

İsim:
    Anıl
    Cevap: Ölen japonumun ardından yeni balığım beta.

Bu balık içinde akvaryum şart. Her ne kadarda akvaryumcular kadehde bile bakarsın desede betanın tüm ihtişamını göstermesi için akvaryum şarttır.

3. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner

Beta gerçekten güzelmiş. Ancak fanusu gerçektende ufak gibi. Bu ölmesine neden olmaz ama mutsuz olmasına neden olur... Suyunu haftada bir dinlenmişsu ile, mümkünse sebil suyu ve mümkünse ılık bir su ile değiş. Yemlemeyi ise günde iki kez, çok az ( kağıt yem vermişlerdir sana muhtemelen, serçe parmağının tırnağı büyüklüğünde yapmalısın ki su çabuk kirlenmesin ve balığının güzelliğini izleyebilesin. Balığı koyduğun yer direk güneş görmesin ama aydınlık olsun. Hoparlör önü eğer bas yoksa problem olmaz. Bir de üç gün aç bırakırsan eninde sonunda bu da ölür...

4. deli dana

deli dana

İsim:
    deli dana

Sera Bettagram balık yemi veriyorum.Ufak kırmızı olanlardan. yok, bu balık küçük de kamera çekimi ve su nedeni ile balık büyük göründü. Bir de fanusuna plastik bitki koydum. Sanırım daha mutlu olur. :S

5. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan
    Cevap: Ölen Japonumun Ardından Yeni Balığım Betta

Unutmayalım ki bu balıkları doğal ortamlarından alınıp buraya geliyorlar.Orada çok büyük bir ortamları,çevreleri hatta belki arkadaşları bile varken bizim elimize düşüyorlar.Onlara iyi bamamız lazım.Onları mutlu etmemiz lazım.Balık güzelliğini göstermesi için bir akvaryum kurunuz..Hiç bir balık fanusta bakılmamalıdır.

6. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner

Tolgahan arkadaşıma kesinlikle katılmakla birlikte tekrar hatırlatmak istiyorum, diğer tüm balık cinslerinin aksine betalar iki veya daha fazlası bir araya konulduğunda biri ölene değin kavga ederler. Aman ha, hayvanlara da yazık olur paranıza da.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

+1000 diyorum...

8. cagdas.

cagdas.

İsim:
    Çağdaş Gelen

Ben Hiçbir Balığın Fanusta Beslenmesine tahammül edemiyorum. Çünkü balık da rahat ortam istiyor yani sonuçta. Ve Betanız da büyük biraz güzelliğini gösterebilmesi için küçük te olsa akvaryum şart 40 lt 50 lt maküldür diye düşünüyorum.

9. yusta1907

yusta1907

İsim:
    Yunus Emre Usta

Çağdaş arkadaşımıza katılıyorum

Sayfayı Paylaş