1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Önemli Sarı Prenses

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde bursali_ tarafından 11 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

1. bursali_

bursali_

İsim:
    H.Can Barkın
    Merhaba arkadaslar.Dişi sp'min yarın 9.cu günü olucak agzı dolu. Ama ne zaman yem atsam her seferinde yediğini gözlemledim. Yumurtaları ağzında ve sürekli çeviriyor, ya da ağzı dolu değil bana öyle geliyor.

2. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner
    Cevap: Önemli Sarı Prenses

Yakın resim ekleyebilirseniz size yardımcı olabilirim.

3. bursali_

bursali_

İsim:
    H.Can Barkın

Dişi prensesim bu arkadasım

4. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner

Ağzı gayet dolu dostum. Bir hafta kadar daha sabretmen gerek. Muhtemelen yumurtalar açılacaktır o zamana, eğer erkek yumurtaları döllemişse. Çoğu sarı prenses ağzında yumurta varken yeme gelmez. Ancak çok az da olsa gelenleri ben de önceki akvaryumlarımda gözlemledim. Bunu ağıza yumurta almadan önce doğru beslenmemiş yada ağzındaki yavruları bıraktıktan sonra dinlenmeden tekrar yumurta tutan dişilerde gözlemleyebilirsin. Balığın ağzındaki yumurtaları çevirmesi ise gayet normal. Bunu yapmalarının sebebi su akımı ile yumurtaları havalandırıp bozulmalarını engellemek. Sonuç olarak beklemeni öneririm. Eğer kusturma düşünüyorsan daha erken.

Snowblind ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Evet balığın ağzı dolu. Bazen balıklar ağzı doluykende yeme gelebilir Can.Normal bir durum yani.

6. bursali_

bursali_

İsim:
    H.Can Barkın

Tamam ozaman arkadaslar çok raHatladım vallai :) bu pazar akşamı kusturmayı düşünüodum ben ama :/

7. methapor

methapor

İsim:
    Polat

Bence biraz erken ,haftaya hafta içi veya hafta sonu kustursan daha makbul olur.

ozgun_cyprus bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş