1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Öneriniz Nedir?

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde turuncu8 tarafından 6 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. turuncu8

turuncu8

İsim:
    Şaban
    Öncelikle herkese merabalar foruma yeni üye oldum. Sorum şu şekilde, 30lt şelale filtreli ve bitkili(yeni ekledim) akvaryumum var. İlk başlarda lepistes ve kılıç kuyruk besliyordum ama başarılı olamadım balıklarım öldüler, acemiliktende kaynaklandı sanırım.Biraz akvaristlikten soğuttu bu durum beni neyse şimdi Japon balığı var akvaryumda 7 tane, biliyorum çok fazla akvaryumum için, beni oldukça rahatsız ediyo bu durum zaten. Balıklarımda herhangi bi sorun yok gayet mutlu görünüyolar.Akvaryum almamın sebebi japon balığı beslemek istemememdi ama yine japon beslemek zorunda kaldım aklım sürekli diğer balık türlerinde, balıklarımı değiştirmek istiyorum ama daha önce yaşamış olduğum acı tücrübelerden dolayı cesaret edemiyorum benim akvaryumum için en uygun balık türü sizce nedir, adet olarakda belirtirseniz sevinirim. Biraz uzun oldu kusura bakmayın, saygılar..

2. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Öneriniz Nedir?

Öncelikle akvaryum portalına hoş geldiniz lepisteslerinize ve kılıçkuyrularınıza üzüldüm 30 litrede 7 tane japon balığı olmaz ama 30 litre lepistes besliyebilirsiniz kılıçkuyruk besliyebilirsiniz molly besliyebilirsiniz saydılarımından 1'i veya 2si olabilir adet konusuna gelince lepistes 1 erkek 3-4 dişi,kılıçkuyruk 1 erkek 3-4 dişi,molly 1 erkek 3-4 dişi besliyebilirsiniz veya sadece 1 adet betta besliyebilirsiniz 2 adet almak isterseniz akvaryumu ortadan 2 ye bölüp ayrı ayrı yerlere koyabilirsiniz.
    Tekrardan akvaryum portalına hoş geldiniz ve keyifli vakit geçirmeniz dileği ile iyi günler.

Saygılar... saygılar:gif

3. turuncu8

turuncu8

İsim:
    Şaban
    Öneriniz Nedir?

Teşekkür ederim, dediklerinize göre lepistes, kılıçkuyruk ve mollyden herhangi birinden 5 tanemi alayım yada hepsinden alsam çokmu olur acaba, acemiliğimi mazur görün yeniyim daha akvaryum konusunda.Teşekkürler

4. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Öneriniz Nedir?

Hepsinden alırsanız 1 erkek 3 dişi şeklinde alın ;) Acemiliğinizi mazur görmüyorum :) amacımız yeni akvaristlere yarım edebilmek ve yeni akvaristlik çıkmanızı sağlamaktır ;) eğer maddi durumunuz iyi ise daha büyük bi tank alabilirsiniz 80*50*40 veya 100*50*45 gibi tank alabilirsiniz maddi durumunuz iyiyse bu büyüklükte akvaryumda cichlid türleri besliyebilirsiniz.Örnek: 1 erkek 3-4 dişi Sarı prenses,1 erkek 3-4 dişi Mavi prenses, 1 erkek 3-4 dişi portakal gibi balıklar besleyebilirsiniz.

Saygılar... saygılar:gif

5. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt
    Öneriniz Nedir?

Eğer acemi iseniz site lepistesi öneremem çünkü lepistesler çok narin balıklardır ve kolay ölürler.Benim Size Tavsiyem 1 erkek 3-4dişi valifera - 1 erkek 3-4 dişi molly - 1 erkek 3-4 dişi kılıçkuyruk bu balıklar lepistesten çok daha dayanıklılardır akvaryumu güzel bitkilerle süzlediyseniz bu balıklar içine çok yakışacaktır ama genede karar sizin....

6. turuncu8

turuncu8

İsim:
    Şaban
    Çok istiyorum ama şuanda akvaryumu değiştirmeye imkanım yok. Önerilerinize uyup valifera, molly ve kılıçkuyruk alıcam galiba. By_KadircaN arkadaşın dediği gibi lepistesler bencede biraz narin oluyolar o yüzden şimdilik lepistes almamak daha iyi. Teşekkürler ederim yardımınıza, başka önerilere açığım :)

7. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Öneriniz Nedir?

Bencede lepistes narin,iyi bir kara kılıçkuyruk molly ve valifera almak. ;)

8. turuncu8

turuncu8

İsim:
    Şaban
    Evet en iyisi o şekilde olacak, bulunduğum şehirdeki balıkçılarda balıkların renk olarak çok fazla çeşit bulmak zor oluyo malesef balıklar değişik renklerde oldukları zaman çok daha güzel oluyo aslında.

9. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Öneriniz Nedir?

Bence karıştırmayın. Önce 3 dişi 1 erkek velifera ile başlayın. Pişman olmazsınız. Güzel de yavruluyorlar.

10. turuncu8

turuncu8

İsim:
    Şaban
    Aslında çok fazla almasam iyi zaten akvaryum küçük birde yavrular olursa sıkıntı olmasın, bakalım arkadaşlar önerilerinizin hepsini dikkate alacağım..

11. taygun

taygun Guest

Öneriniz Nedir?

Platiler yavrularını yemeyen balıklardır. Başka bir tür canlı doğuran beslediğinizde balıklarınız yavruladığında ya yavruluk ya da yavrular için akvaryum alma gereği doğacaktır. Fakat platiler yavrularını yemedikleri için böyle bir masraf gerek duymazsınız.

Saygılar

12. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Öneriniz Nedir?

Benim önerim; 5-6 adet raspora ve kütüklere sarılmış bitkilerden oluşan bir tanktır.

13. turuncu8

turuncu8

İsim:
    Şaban
    Öneriniz Nedir?

Daha önceden yavruluk masrafına girmiştim zaten :)

14. turuncu8

turuncu8

İsim:
    Şaban
    Arkadaşlar valifera biraz agresif bi balıkmış sanırım kılıçkuyruk,molly ve plati balıklarıyla birlikte olsalar onları rahatsız edermi acaba?

15. Sarayalti

Sarayalti

İsim:
    Fatih Görgülü
    Öneriniz Nedir?

Canlı doğuranlar, renk ve tür çeşitliliği olduğundan daha çekici olabilir. Ancak çoğalmaya başladıklarında küçük bir akvaryumda illa ki sorun olacaktır. Ben şöyle birşey önereyim: Bir adet erkek beta. Eğer betada kırmızı renk daha çoksa ve dikkat çekiyorsa yanına 6-7 tane neon veya rasbora, eğer betada mavi hakimse 6-7 tane kırmızı zebra (danio). Kırmızı ve mavi dışında bir renkse, ki pek bulunmaz, yine bu balıklardan istediğinizi alabilirsiniz.

16. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt
    Öneriniz Nedir?

Fatih abi ama daha önceden yavruluk falan adlığını söylüyor arkadaşımız hem yavruları büyütmek bence zevkli olucaktır eğer yavruları besliyecek yeri yoksa yavruları eldende çıkarabilir ben canlı doğuranları tavsiye ediyorum hala...

Sayfayı Paylaş