1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Öyle Bir Protein Skimmer Yapalım ki / Hacme Göre Ayarlansın (PS4)

Başlığı 'Kendin Yap-Kendiniz DIY Yapabilirsiniz' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 28 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Öyle Bir Protein Skimmer Yapalım ki / Akvaryum Hacmine Göre Ayarlansın (ps4)

Ben en çok kısa halini sevdim yalan yok. Küvetin altına bu malzemenin lazım olduğunu usta belirtti ve aldım geldim. Aldıktan sonra usta bana 70.lik lazım bu 100.lük diyince biraz sinirlendim ama sonra şeklinden dolayı aklımdan bu fikir geçti. Ustaya kızmaktan vaz geçip teşekkür ettim. :F :F

Bir videoya ne dersiniz ? Madem yaptık tam olacak ve yarım değil kendini net ortaya koyacak değil mi ? smiley18.gif

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Bekliyoruz abi emeğimizin karşılığını gösteren videoyu sabırsızlıkla. ;)

3. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi

Arkadaşlar ellerinize sağlık. Gerçekten harika olmuş herşey.

Su seviyesini ayarlamak için ben ufak bir vana koydum su çıkışına çok güzel oldu.

Atık kabı çıkarılıyor mu ? Yoksa boru ile tahliye mi edilecek ?

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Hortumla tahliye olacak Levent. Neden dersen hem maliyet hem pratik yapım ve hem de kolay temizlenebilir genişlikte bir boğazı olmasından bu şekilde tercih ettik. Açık konuşmak gerekirse maliyeti yüksek olabilecek pleksi yapımlar yanında farklı bir seçenek olmasını istedik.

Motor hariç maliyeti 9 lira evet 9 lira. :heyo: Gel vatandaş gel. foto:

5. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR

Temel hocam video nerede kaldı meraktan öldük valla :heyo:

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Video öncesi bir görüntü. burda:gif Vallahi furacaklar. aliye:gif

7. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Hocam Bizim meşhur Trabzon reçelimiz kaba dolmaya başlamış. :basardim: Eee bukadar beklemeden sonra güzel bir video ziyafetini hakettik sanırım. ;)

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Yorumsuz. saat:gif

[IZLESENE]1300815[/IZLESENE]

baysamin bunu beğendi.
  9. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

İnsanın emeklerinin karşılığını görmesi nekadar güzel. :basardim: :helalolsun:

10. görkemtemel

görkemtemel

naz: naz: :helalolsun: :helalolsun:

Ellerinize sağlık :hepiniziseviyorum:

11. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR

Abi müzikle beraber büyük bufferlar gibi hopluyo valla köpük Allahtan metal müzik koymamışsın sonra metal toplamıyo bu diye şikayete gelirler hocam elimize emeğimize sağlık :heyo: :D :D :D

12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Emeği geçen herkese teşekkürler arkadaşlar. Hepsinden önemlisi aslında yapımı sırasındaki alınan keyif ve sohbetlerinizin güzelliğidir. Teoman abi bazen güzel ve doğru noktalara değiniyor. Önemli olan pratiği kapmak ve aslında hepsinden önemlisi iyi bi motora sahip olmaktır. Motorumuz da güzel bir buluştu ve tabi birbirini destekleyen her yapım başarılı oluyor.

Buradan yazmak isterim ki yapımı dün biten ve kendiğime topladığımız portal ps 6 tek kelimeyle muhteşem bir protein skimmer oldu. Bizim katlanır ps'yi Teoman abi kaptı arkadaşlar nanosuna kuracak. Gitti ps gitti. :)

Artan parçalardan nihayet kendime fırsat bulup bir ps yaptım. Bir kare buyrun. Vallahi furacaklar aliye:gif

:horon:

13. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar

Yapım aşamasında orada olmak isterdim. Çay getir götür işi yapardım en azından bay bay:gif

14. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Giden ps Teoman hocama gitsin hocam canı sağolsun. :hepiniziseviyorum:

Portal ps 6 gerçekten on numara oldu. Yapım aşamalarını ve videosunu en kısa zamanda ekleyeceğiz. :basardim:

15. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya

Ben en çok yakaladığınız kontrol ve kibarlık bölümünü beğendim :heyo:

16. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

O bölüm tamamen Temel hocamın eseri abi. :)

17. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

O bölüm harika oldu evet ama mecburiyetten farklı sistem yapmaya yoğunlaştık aslında. Olcay Portal ps 6.mıydı 7 miydi neydi onu sahiplenip vanayı ona takınca benim aşağıdaki artık parçalardan yapılan gariban ps vanasız kaldı. .8. Ne yapacaktım ps'yi ortaya çıkarmak lazım ve o anda yapılan tekşey kafada tilkileri gezdirmek oldu. smiley18.gif Dikkat edilirse motorların takılacağı boru girişlerini bu sefer farklı açıya koyduk. Çok kullanışlı ve müdahale edilebilir oldu.

Şu anda akvaryumun altında çalışıyor ve bu ps hakkında yorum yapmayacağım sadece yorumsuz diyerek video yayınlayacağım.

Ne zaman açacaksın Olcay bu ps'nin yapım aşamasını ?

18. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Abi yukarda Allah var sen demedinmi ben bu ps ye kendim vana yapacağım,elimdeki vana ufak bu olmaz ben canavar gibi birşey yapacağım diyen ? Niye üstüme çamur atıyorsun ? haha: haha: haha:

Ama iyikide böyle oldu boşver. Samimi söylüyorum orjinal vana taksaydık bukadar güzel olmazdı. Her bir cm karesinde titiz bir işçilik var. Tabi senin işçiliğin. ;)

Nasip olursa yarın paylaşımı başlatıyorum abi.

Sayfayı Paylaş