1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Özgecan ASLAN

Başlığı 'Etkinlik-Duyuru-Haber Portalı' kategorisinde MESUT_KERİM tarafından 15 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. Deniz Atlı Prens

Deniz Atlı Prens

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Mesut SAYGI
    Levent bey neden Olmasın.. Şuan torba yasa diye adlandırılan yasalarla hergün yeni bir yasa çıkıyor bilmediğimiz belkide.. Davullu zurnalı çocuk yasası çıkaracaksın.. Çocuk sahibi olmak isteyenler sağlık Ocağına başvuru yapacak ve eğitime tabii tutulacak diye.. Yasaya uymayanlar cezalandırılacak.. Zamanında doğum kontrol için kasaba köylerde sağlık Ocakları sürekli haneleri denetliyorlardı.. Ayni sistemi tekrar getirecekler tüm şehirlere.. Yapılamayacak şey değil sadece buna cesaret edecek hükümet gerek bize..

2. ogeday_ylz

ogeday_ylz

Yer:
    Karşıyaka / izmir
    İsim:
    Ogeday YALAZ
    Hocam burda benim kastettiğim yanlış anlaşılmasın eğitim sadece okuldaki eğitim değildir, aileden gelen eğitimdir. Siz bütün öğrencilerinize müfredatta ne varsa onu öğretiyorsunuz ( şahsınıza değil genel anlamda söylüyorum yanlış anlamayın ) hangi eğitimci yetiştirdiği bireylere saygıyı öğretiyor? Ben yaşıtım bile olsa toplu taşımada bir bayan gördüğümde yer verirken , gençler yaşlılara karşı kulaklık takıp uyumuş numarası yapıyorlar. Bu eğitimdir aileden gelir , çevre ile gelişir.
    Bak doğuş hocam avukat olacakmış yakında ama ilk tartışmada silah çekiyor ayaktan vuruyor :eek: :p
    Demekki cahil birisi olsa karşıdaki direk çekip kafadan vuracak bizi o_O

Düzenleme: 17 Şubat 2015
    Alparslan bunu beğendi.
  3. ogeday_ylz

ogeday_ylz

Yer:
    Karşıyaka / izmir
    İsim:
    Ogeday YALAZ
    Valla hakan hocam ne yalan söyliim bende beklemezdim demekki adam hakikatten kendisini geliştirmiş bravoo ..

4. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Çok yakın zamanda hatırlarsanız O zamanın başbakanı şimdinin Cumhurbaşkanı en az 3 çocuk dedi. Çocuğu yapın da nasıl yaparsanız yapın mantığı. Ne doğum kontrolü. Neredeyse mesir macunu dağıtacaklar.

Deniz Atlı Prens bunu beğendi.
  5. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    Okulda hem eğitim verilir hem öğretim verilir.Ailede %90 sadece eğitim verilir öğretim işi okula bırakılır.

-Eğitim bir çocuk için hayatta gerekli herşeyi öğretmektir.Aslında bir nevi toplumsal yaşama uyum,adapte etme sürecidir.

-Öğretim ise kişinin akademik boyutudur ve müfredattan oluşur.Kademe kademe öğrenciye bilimsel bilgileri yüklersiniz.

Şimdi asıl mesele kim ne şekilde verirse versin eğitimin veya öğretimin sonucu ortalama 70 yılda kesin sonuç verir.

Ortalama ömrü 70 yıl sayarsak bu yıl yetiştirdiğimiz kaliteli çocuklar

-İlk yıl 70 de 1 oranında

-İkinci yıl 70de 2 oranında

-Üçüncü yıl 70 de 3 oranında

.......................... diye 70 yıl sonra ancak 70 de 70 oranında birey tam anlamıyla eğitilmiş olacak.Yurtdışı dediğimiz ülkeler bile bu işi ortaçağda reform,rönesans ile başlatıp şuan tam manası ile çözemedi.Onlar artık %80-90 lara ancak gelebildi.

Asıl mesele bu uzun süreçte bu tür olayları nasıl çözeceğimiz.

Bu adamlar psikolojik rahatsız olsalar bunu nasıl iyileştireceğiz?Psikolojik rahatsızlıklar en zor tedavilerle bile birçok kez tedavi edilemiyor.İşte sıkıntı burada başlıyor.

İdam cezası zaten gündeme gelsede yalandan gelir.Ülkemizin yaptığı antlaşmalara göre bu zaten imkansız.

Tekrar yazmak istiyorum

Kimsenin düşüncesini veya kendini hedef alarak bişey yazmıyorum.Sadece doğru yolu bulmak için farklı fikirleri irdelemeye çalışıyorum.

Düzenleme: 17 Şubat 2015
  6. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    8020_r31s bunu beğendi.
  7. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Müdür Yardımcısının tavrını asla desteklemiyorum.Öte yandan bir kıyafet yönetmeliği vardır.Peki çevremizde gördüğümüz hangi öğrenci bizlerin öğrenciliğindeki gibi? Tüm öğrenciliğim boyunca 1 kez bile saçım açık gitmedim.Hiçbir zaman tırnaklarım cilalı,kaşlarım alınmış olmadı.Bırakın öğrencileri çalışma hayatındaki insanlar bile neyi nerde giyeceğini karıştırmış durumda.Sayfiyede giyilecek giysiler artık şehir içinde giyilir olmuş.Resmi kurumlar ve okullarda uygulanan kıyafet yönetmeliğini güncelleyip daha bugüne uyarlasalar sorun hallolabilir.Bu yönetmelikler 1960 yılında düzenlenmiş ve hala önümüze konuluyor.

veysel, 8020_r31s, Alparslan ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  8. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Yağmur sana katiliyorum. Soyleyeceklerimim yanlis anlasilmasindan korkuyorum ama icimde tutamayacagim. Bir şık giyim vardır farkedilir bir hoşluk guzellik sunar. Birde bunun abartisi vardır mekana göre cinsel durtu uyandırır. Mekandan kastım sahil kenarı-taşra kasabasi gibi belirginlestireyim. Durtu kismini ise Ibrahim daha bilimsel acikladi. Bu durtu kişilerin kulturel ve hormanal duzeylerine göre kesin bir şekilde eyleme dönüşür. Bu eylem sadece bakma olabilir kafayı cevirip bakmama olabilir laf atma olabilir veya maalesef sapkin yaratıklarin marş düğmesi olabilir. Maalesef genclerimiz kiz olsun erkek olsun cok toy, farkindasiz ve ozenti olabiliyorlar. Ben kimse ne giymiş karışmam benim karisacagim kişi evladimdir esimdir ki bunda mekan kavramı benim icin belirleyicidir.
    Dedigim gibi o milyonda birinin marsina basilirsa hersey icin cok gec olabilir :(

8020_r31s bunu beğendi.
  9. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Ya biz bunu müdür yardımcısı yapıyoruz ama bu nasıl bir insandır, diye sormak yerine; ya bu bizdendir, müdür yardımcısı yapalım; diyen zihniyette kusur yok mu?
    Öğretmene, adam akıllı eğitim vermeyi düşünmek yerine, bu maaşla nasıl geçinirim; diye düşündürten yönetimde kusur yok mu?
    Her gün başka bir yok artık bu kadarı olmaz dedirten olayları takip eden halkın, biraz kafasının şaşırmasından doğal ne olabilir?
    Sizin zamanınızda okula saygı vardı da, insanların okula saygısını mı bıraktılar? Arkadaşım neye saygı bıraktılar bu ülkede? Bu ülkenin kimyasıyla oynadılar.
    Hangi kurumun güvenilirliği kaldı? Bilmem kaç yılda sınav sisteminde kaç değişiklik oldu?
    Bir tarafta sürekli bilgisiz insanların ağzında pompalanan dinimiz ile sürekli tv ekranlarında özendirilen kuralsız yaşamlar arasında kalan insanlar.
    Mesele bizim doğru olmamızda değil, doğru olmayanı uyarmamamız ve doğruyu gösterme konusunda çaba göstermememiz ve de doğru olmayanı eleştirmememizde.
    Çünkü neyi zaman eleştirmeye kalksak, ipin ucu garip bir şekilde siyasete kaçıyor. Bir ülkenin bu kadar politize edilmesi de ayrı bir hata ama neyse.
    Hep sonuçla ilgilenen, hiç sebebe odaklanmayan insanlarla tartışmadan pozitif bir sonuç da zaten çıkmaz...

Biri giyinmeyi bilmeyebilir: sebebi eksik veya hatalı görgü ve ahlak olabilir.
    Biri buna karşılık, insanlık dışı eylem yapıyorsa: insan değildir.

veysel ve 8020_r31s bunu beğendi.
  10. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Burda tahrik unsuru için kadını örtmek,derli toplu giydirmekse olay buna ilk karşı çıkan ben olurum.Hemen her konuşmada bu tür konular açıldığındada "Erkek namuslu kalsın diye kadın örtünecekmi?Marifet biz böyleyken nefsini dizginlesin" diye bas bas bağırırım. Cinsel dürtü sadece erkeğe özgü değilki.Kadının hiçmi dürtüsü yok? Nedense hiç basında bir erkeğe öjjjj yavrum diyen bayan haberleri çıkmıyor. Ben burda şehir içindeki giyim tahrik unsurunu arttırır demiyorum.Açık giysi örneği varken pullu gece giysileride günümüzde günlük giysiler içinde olmaya başladı.Acayip makyajlı,koca koca topuklularla yürüyen,bozuk bir Türkçe ile konuşan bir kitle var sokaklarda.

Düzenleme: 19 Şubat 2015
    8020_r31s bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş