1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Üç Katlı Deniz Akvaryumu

Başlığı 'Akvaryum ve Dekor Yapımı' kategorisinde OKTAY 26 tarafından 20 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. OKTAY 26

OKTAY 26

Yer:
    ESKİŞEHİR
    İsim:
    MURAT OKTAY YEDİBEN
    Herkeze merhabalar;

Elimde dört adet tatlı su için yeni yaptırdığım 80-50-45h akvaryumum mevcut,bunlardan üç tanesini bir set yapıp
    En alt sump(nasıl bir şey yapacağım belli değil)?

Orta kat akvaryum

En üst kat ta refugium olsa diye düşündüm.
    Akvaryum arası bağlantıları camı delmeden arka taraftan yapamak istiyorum. Nasıl?
    Dıy bölümünden öğrenmeye çalıştığım kadar canlı kaya yapacağım(lav kayası kaplaması gibi birşey olacak) canlı kayada alcağım.

Su devir daim işi ortadan alta, alttanda en üste, üstten ortaya olacak pod üremesi için,çoğu şeyi dıy düşünüyorum.
    Arkadaş bunlarla hiç oynama daha yenisin,sürdürülebilirliği az diyorsanızda 100 yada 120-60-50 seçenekde var ama sadece ileri bir tarihe ertelemiş olacağım,düşüncelerinizi,fikirlerinizi,önerilerinizi bekliyorum.Cevap yazacak,okuyacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum,saygılar...

TencoMelih bunu beğendi.
  2. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Murat bey 80-50 45 tankınızın birini bölmeler yaparak sump olarak kullanabilirsizin.Ana tank için 120-60-55 çok uygun ölçüler.Refugium için sumpta yer ayırabilirsiniz yada linkini verdiğim konuyu inceleyip benzer bir tasarım yapabilirsiniz.

Akvaryum Üzeri Refugium Yapımı | Akvaryum Portalı

TencoMelih, OKTAY 26 ve Alparslan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş