1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

ÜCRETSİZ Kum Midyesi

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Canlı İlanları' kategorisinde Eser tarafından 4 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Eser

Eser

İsim:
    Eser Atalas
    Merhaba;

Saroz Körfezi' nden topladığım Kum Midyelerini akvaryuma koymaktan vazgeçtim. Kendilerini kuma gömüp atıkları vb. yiyorlardır diye düşünüyorum ama açıkçası sonradan pek cesaret edemedim kötü birşey olur mu diye. Elimde 100 tane kadar var, isteyen 3-5 kişiye ücretsiz verebilirim. Kargo pek sağlıklı olmayacağından elden teslimat galiba daha iyi olacak. Akşamları 18:00' den sonra Sabiha Gökçen' e çok yakın evimdeyim, beklerim.

Tüm gün ÖM atabilir veya akşamları iş çıkışı 0532 3667566' dan arayabilirsiniz.

NOT: Lütfen canlı yem yapmak için değil de, beslemek için alın :)

2. saruhan

saruhan

İsim:
    Saruhan Genel
    Cevap: ÜCRETSİZ Kum Midyesi

Şimdi sizin cesaret edemediğinizi başkası cesaret etsin alsın koysun deneyelim sonrada ben koyıyım diyorsunuz yani :)

3. Eser

Eser

İsim:
    Eser Atalas

Hayır, bu kötü niyetli bir yaklaşım olurdu. Ben bunları topladım ama tam ne olacağına kanaat getiremedim ve akvaryuma koymayacağım; daha önceden denemişliği veya bilgisi olup da akvaryumuna koymak isteyen varsa buyursun diyorum...

4. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    3 aydır bende yaşıyorlar.
    Cesaret mi dersiniz, doğaya olan güven mi bilmem.
    Öldükleri zaman süzdüklerini tekrar suya bırakmaları falan fasafiso.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Eser abi güzel bir yaklaşım. Sen denemiye bilirsin muhakak denemiş veya deneyecek hobiçi arkadaşlar çıkacaktır.Tebrik ederim toplayıp getirdiğin emekverdiğin için.Herşey gönlünce olsun selamlar. :temel:

6. Eser

Eser

İsim:
    Eser Atalas

Sağolun :)

Ben ilk önce çok heveslendim ne güzel kumu temizlerler diye ama sonradan benim 7cm ince kumdan oluşan ve Nitrat' ımı 0 da tutan DSB haline gelmiş taban kumumu karıştırıp oksijensiz ortam bakterilerine oksijen taşıyıp ölmelerine ve herşeyin komple çökmesine neden olabileceklerinden korktum?

7. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Gereksiz bir korku olmuş bence. Altı üstü midye.

8. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Ağzı yok dişleri yok ölürsede anında onu tükedecek canlılar var . :D

9. saruhan

saruhan

İsim:
    Saruhan Genel

Canlı kumu karıştırmıyor mu ? Canlı kumu karıştırsın sıkıntı yok...

Siz karıştıtırırsanız nitrat yükselir, midye ne yapabilir ki? Patladığı zaman bence çok gereksiz korku olmuş...

Bu kadar ürkmeyin derim, sakınan göze çöp batar, açıkcası kendimi kobay hissettim... :D

10. mertyılmaz

mertyılmaz

İsim:
    Mert

Yazik gunah ne oldugunu bilmeden,sirf forumlara iyi gozukmek icin yaptiginiz bu haraket hic iyi degil.

11. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Katılmıyorum. Sitenin amaçlarına uygun değil düşünceleriniz. Eser abi emek sarf edip Saroz körfezinden getirmiş emeğe biraz saygı lütfen. İçimizde Saroz körfezine gidemeyenler vardır bu canlının meraklıları da olabilir. Benim düşüncem foruma iyi görünmek için yapmadığı yönünde. Ağır bir yakıştırma bu. Çünkü bende oralara veya başka yerlere gidip enteresan canlılar bulursam getirir ve portal ailesiyle paylaşırım. Ayrıca canlılar katledilmiyor akvaryumlar için alınıyor.

ccasper bunu beğendi.
  12. saruhan

saruhan

İsim:
    Saruhan Genel

Vay arkadaş :D

13. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

*
    - ???. . .

14. saruhan

saruhan

İsim:
    Saruhan Genel

Sıkıntı yok bak keyfine... Bu kadar alıngan olma :)

15. saruhan

saruhan

İsim:
    Saruhan Genel

Valla Eser bey farklı forumlarda bu midye işi fena patlamış :D

16. Eser

Eser

İsim:
    Eser Atalas

Merhaba;

Konuya olumsuz eleştiriler şeklinde yaklaşıp altında hiç aklıma gelmeyecek garip garip şeyler arayanlara tekrar tekrar yazıyorum:

Benim akvaryumumda 7cm ince kumum DSB haline geldi ve içinde yaşayan oksijensiz ortam bakterilerine hava gitmemesi lazım. Bu midyeler kuma girip girip çıkıyorlar. Yakaladığım ortamda zaten kıyıda taa kumun içlerinden toplamıştım. Benim kumu da karıştırıp DSB yi bozabilirler. Böyle olabileceğini midyeleri topladıktan ve buraya getirdikten sonra düşündüm. Kumu bu kadar ince taneli ve kalın tabaka olmayan birilerinin akvaryumunda son derece problemsiz yaşayacak canlılar bunlar ve farklı forumlardan muhtelif kişilere vermemle beraber elimdekiler de tükendi. Kendileriyle konuştuğum kadarıyla bir problem de olmadı.

Başka amaçlar vb. aramayalım lütfen çünkü yok öyle bir amaç. Konunun başka forumlarda vb. patladığı da yok. İçi fesat insanlar çıkıyor acaba bu işin altında ne var diye boş yere soran, ben de cevaplarını verdim. Akvaryumlarınız çöksün-bitsin diye taa bilmem nerelerden zararlı-zehirli midye toplayıp getirmedim size herhalde, el insaf... :motz:

17. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Konu olumsuz ve kişilere karşı ağır, kırıcı hitaplar kullanılmaya başlanmıştır.Aynı şekilde yazılacak mesajlar silinecektir.Devamı halinde konu kitlenecektir.

18. Eser

Eser

İsim:
    Eser Atalas

Teşekkürler İsmail Bey.

19. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Hediyeler tükendiğine göre konunun daha fazla açık durmasının anlamı yok bence ismail. Ortada tartışacak birşey de kalmadığına göre...

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş