1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ürün Önerisi

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde ka2n tarafından 27 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Hesaplısından bir pH metre öneresi alabilir miyim arkadaşlar, redoks da ölçmesi gerekiyor.
    Bir de internet üzerinden alabileceğim kaliteli bir reçine arıyorum. Su arıtmacıdan 10tl ye 1 lt kadar aldım ama 50-60kg lık bir çuvaldan kürekle vermesi beni biraz kuşkulandırdı :)
    Teşekkürler..

2. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Adam kürekle çalışıyorsa ne yapalım Kaan :)
    Sorun değil isterse kamyonla versin, yapacağı iş belli. Mixbed reçine olacak ama; tutup da yanlışlıkla anyonik ya da katyonik reçine almasaydın.

Öte yandan ph ve orp metreler ne yazık ki pahalı cücükler. Suya batırıp çıkınca değer okuyanlar oluyor ara sıra ebay de. Ancak onlara hiç güven olmaz. Şöyle adam akıllı probu olan ve bu değerleri sağlayacak aletler de 200 tl den aşağı değil ebay de olsa.
    Bulursan bana da söyle.

ka2n ve veysel bunu beğendi.
  3. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Abi mixbed de marka markaymış. Portalda cyno konularını görükçe tansiyonum düşüyor :koptum:
    Daldırmalı ph metreler aslında 30-35 lira abi ebayda sadece ph metre lazımsa ebaydan alırız da, orp yok sanırım onlarda.:bilmem:

Düzenleme: 27 Ocak 2015
    MESUT_KERİM bunu beğendi.
  4. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Kaancım, "Oxidation-Reduction Potential" yani ORP metre arıyorsun. Yani OPR diyen adamdan mal alma öncelikle :)
    7
    Bulursam söylerim, bulursan bana söyle ;) Ama mevcut imkanlarla en az 200 tl yi gözden çıkar. Çıkarmamak için bul/bulalım :) Gerçi fiyatlar hep benzer.

ka2n bunu beğendi.
  5. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
  6. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Kardeş bir işe yaramıyormuş bunlar. Araştırmıştım zamanında, kıytırık probla bile olmadığı yazıyordu. Yani kaliteli probu olan bi ürün lazım.

Sayfayı Paylaş