1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Üreme Şekli çok çarpıcı ve türünü araştırıp buldum ( Nannostomus unifasciatus )

Başlığı 'Tür ve Cinsiyet Belirleme Portalı' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 28 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Mail aracılığı ile elime ulaşan özel fotoğraflar içinden çıkan bu görüntüler çok ilgimi çekti. Türün adı yazılı olmadığından kafayı taktım ve araştırdım. Balık türü Nannostomus unifasciatus olarak karşıma çıktı. Japonlar türe Kopera Arnoldi olarak hitap ediyor. Sizlere türü ve üreme şeklini paylaşmak istedim. Arama motorundan türün farklı varyeteleri olduğunuda buldum.

[​IMG] [​IMG]

Arama motorundaki farklı varyeteleri:

[​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

2. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Anladığım kadarıyla corydorasla gibi cama yumurta yapıştırıyorlar. Ama gerçekten de çarpıcı üreme şekilleri var. Türkiye'de bu türün olmadığı kanaatindeyim. Yanılıyor muyum ?

3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Temel hocam sen kafayı taktınmı olaya tamamdır gözüyle bakmak lazım. :)

Cama yumurtalarını yapıştırması neysede,yumurtaların şekli bir tuhaf. Şeffaf bir sıvının içinde gibi. Aslında bir belgeselde buna benzer bir yumurtlama,daha doğrusu üreme seyretmiştim ama neydi hatırlayamadım. .8.

4. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece

Bende belgeselde seyrettim bunu su dışında yumurtluyorlardı.

Sayfayı Paylaş