1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Üreme Dönemi Sıkıntısı

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde furkansuna tarafından 3 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

1. furkansuna

furkansuna

İsim:
    Furkan Suna
    Arkadaşlar 220 litre bol kayalıklı bir akvaryumum var. 2e 8d sarı prenses var.Daha önceden tüm dişilerin yavru tutma tecrübesi var.2 tane büyük geniş mağara yaptım akvaryuma.Erkeklerden biri, bir mağarayı ele geçirdi ve diğerlerini yaklaştırmadı ve şimdide mağarasını koruyor.Bu iyi bir şey fakat dişilerimden 2 si streste.Bunu nasıl anladığımı sorarsanız üzerinde çizgiler belirdi ve balıklar köşeye çekildi.Üreme dönemlerinde genelde olur böyle sıkıntılar fakat genede bir müdahale yapmam gerekir mi? yoksa zamana mı bırakmalı...

2. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Cevap: Üreme Dönemi Sıkıntısı

Resim ekleme şansın varmı?Akvaryumun genel görüntüsünü görsek.:)Erkek balık üremeye istekliyse ve dişiler tam anlamıyla hazzır değilse bu dediklerin olabilir.Dişileri beşka bir yere ayırman olmaz .Gerçi oran iyi 8 dişi var.

3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Furkan benim tahminim erkek evini ve bölgesini yapıyor,iyi haber. Dişiler hazır değil ve o çizgiler yem vitamin eksikliğinden kaynaklı olabilir...

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

İsmail abinin dediği gibi resim iyi olur...

5. furkansuna

furkansuna

İsim:
    Furkan Suna

Resimi ancak sabah yükleyebilirim fakat yemleme sıkıntısı olabilir çünkü şu an uygun yemim yok yarın alacağım şimdilik JBL Novo tanganyika kullandım. (3gün boyunca verdim)
    Dişilerde hazır olmayabilir.Bir çok ihtimal var

Sayfayı Paylaş