1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Üreme Koşulları Nelerdir?

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde onrguneyli tarafından 17 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

1. onrguneyli

onrguneyli

Arkadaşlar fotoğraflarda görüldüğü üzere 12 tane ciklet besliyorum. Yaklaşık 8 ay oldu. 3 cm iken almıştım şimdi 7-8 cm. Akvaryumum 140 litre. 2dişi Kaya, 2e 3d mavi prenses, 2e 3d sarı prensesim var. Akvaryum tabanım taştı. Dün bir akvaryumcuyla konuştum ve kum olması gerektiğini söyledi üremeleri için. Bende beyaz Silis kum Alıdım ve akvaryumu boşaltıp kumu Taşların üzerine serdim(6 kilo kum). Ama fotoğraflarda da belli Balıklar kazarak taşları yüzeye çıkarmış. Bu durum üreme için bir engel oluşturur mu ki?
    Ayrıca delikli Kayaların olması Şart mı ?alternatifler var mıdır Kaya yerine ?
    Eksiklerim varsa söyleyin lütfen.
    - Ek bilgi: iç filtre resun 700h/l, yem sera granured, ısıtıcı 100W, ışıklandırma beyaz floresan

[​IMG][​IMG][​IMG]

Koyabileceğim dekorlara örnek verirseniz harika olur :)

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 17 Mayıs 2015
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Akvaryumunuz çok güzel hayırlı olsun.
    Üreme konusunda maladiv cikletlerinin yaşadığı ortamı akvaryuma yansıtırsak daha iyi olur yani saklanacakları bol kayalar olması lazım, aşağıdaki örnekler gibi...:)

onrguneyli bunu beğendi.
  3. onrguneyli

onrguneyli

Az önce Batık gemi dekoru aldım bol delikli :) bu uygundur sanırım değil mi ? [​IMG]
    Akvaryumum küçük olduğu için Kaya kullanmak istemedim çünkü çok hacim kaplayacaklarını düşündüm.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Alparslan bunu beğendi.
  4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Evet tamamen zevk meselesi böylede güzel olmuş ama arka tarafa azda olsa kaya ekle derim...

5. onrguneyli

onrguneyli

En kısa zamanda onu da yapcam umarım :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sayfayı Paylaş