1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Üretim İçin Fayanstan Barınak

Başlığı 'Kendin Yap-Kendiniz DIY Yapabilirsiniz' kategorisinde Alparslan tarafından 1 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Palyaçolara yumurtlama kolaylığı ve barınmaları için böyle bir şey düşündüm, bu model de balıklar açısından seçenek bol, içte ve dışta düz ve pürüzlü yumurta yapıştırmaya elverişli yerler mevcut.
    Video da detaylı anlatım mevcut, yarın silikon çektikten sonra tekrar tam bitmiş vaziyette bir video atacağım...:)

Yasin1453, Erdo15, İSYAN ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  2. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Alpi sirkilasyon zayıf kalırsa yumurtalara yeterince oksijen gitmeyebilir.Belki balıklar bu sebepten açık olan bölgeye yumurtladı.Canlıların içgüdülerine güvenmek lazım sorunu akıntıda ara bence.

Alparslan bunu beğendi.
  3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Doğru söylüyorsun abi, kafa motoru yetersiz geldi güçlü bir kafa motoru ekleyeceğim...:)
    Mahir abi larvalar yumurtadan çıktığında el feneri ve tas ile toplayıp yan akvaryuma vanası kapalı ve hava motoru şeklinde rotifer ile beslemeyi planladım, çıkmayanları da bir şekilde hava motoru ile çıkartmaya çalışırım...:)

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Güzel olmuş Alparslan ellerine sağlık. Seviyorlar düz alanları ve bazıları utangaç olduğu için iç kısımları sevecektir. Yumurtlayanların yerine bakacak olursak fayans altı biraz gizli bir yer seçilmiş.

Alparslan bunu beğendi.
  5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Doğru söylüyorsun Temel abi biraz utangaçlar ama fire clownlar kadar değil onlar şu anda saksının arkasından bile çıkmıyorlar...

Anladım abi zaten yumurtlayan çiftlere dokunmayacağım, belki sonra ki yumurtlamayı seramiğin üzerine yaparlar, fayanstan evleri silikonladım kurumasını bekliyorum, evlerin birini fire clownlara birini de maroonlara ekleyeceğim...:)

alp 042.jpg alp 044.jpg

Yasin1453, Erdo15, İSYAN ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.

Sayfayı Paylaş