1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Üretim ve Bakım (Arowana,Frontoza,Tropheus)

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde aliemrah_25 tarafından 30 Ocak 2012 başlatılmıştır.

1. aliemrah_25

aliemrah_25

İsim:
    Ali Emrah BOZ
    Arowana :

Tüm canlılarda olduğu gibi yüzdükçe boy atan bu canlılar, büyük ölçekte akvaryuma ihtiyaç duyarlar. Akvaryumda yükseklik pek önemli değildir, bu tür akvaryumun üst seviyesinde hayatlarını sürdürürler.

Avlanarak beslenirler, ışık altında çekingen tavırlar gösteren bu canlılar karanlık ortamda, çene altında bulunan iki adet titreşim algılayıcı uzantı ile avlarına ulaşır ve bu şekilde beslenirler. Şahsen kuru yem ile beslemekten kaçınıyorum, neticesinde etçil olan bu balıklar canlı yemlerden protein ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayıp büyüme hızlarını (ölçü/zaman) artırmaktadır.

Üretimhanemde 60 Adet 10-12cm Arowana beslemekteyim ve akvaryum ölçülerim: 250cm(BOY) * 60cm(EN) * 70cm(YÜKSEKLİK)

Frontosa :

Frontosa türü için akvaryum ölçülerim, 150cm(BOY) * 60cm(EN) * 70cm(YÜK.) Bu türü beslemek gayet zevkli, yem olarak; yüksek proteinli kuru yem ve bağırsak düzenlemesi için otçul yem takviyesi yapıyorum.

Kullandığım yemler : Dainichi Color Fx, Dainichi Veggie Fx, NLS Thera +A.

Tropheus :

Bu tür için akvaryum ölçülerim; frontosalar ile aynı. Otçul beslenen bu tür için kullandığım yemler: Tropikal Super spirulina forte flake, Dainichi Veggie Fx, Dainichi color fx, Tropikal green algae wafers.

Hem Hobimden haz alıyorum, hem de canlı satışı yaparak giderlerimi karşılıyorum. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. Hobinizden maximum haz almanız dileği ile.

Saygılarımla,

2. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Cevap: Üretim ve Bakım

Tebrik ve teşekkür ederim. :ay:

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Üretim ve Bakım (Arowana,Frontoza,Tropheus)

Teşekkür ederiz, net bir açıklama olmuş. Maşallah, sağlıkla üretimler dilerim. :nazar: Akvaryumların ve üremelerin görüntülerini de bekleriz.

4. aliemrah_25

aliemrah_25

İsim:
    Ali Emrah BOZ
  5. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat

Üretim ve bakım konusunda biraz daha ayrıntılı bilgiler,açıklamalar rica ederim.İşime çok yarayabilecek bilgiler elde ederim sayenizde.Resimlerinizi de sizin için düzenledim :ay:

[​IMG][/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

6. aliemrah_25

aliemrah_25

İsim:
    Ali Emrah BOZ

Teşekkür ederim Eray Bey çok naziksiniz ellerinize sağlık.
    Bu canlılar ile meşgul olmak en önemli ve unutulmaması gereken tek unsur onların da birer canlı olduklarını unutmamaktır.

İnsanoğlu zamanla nasıl kendi kendinin doktoru olmaya başlıyor vücudunda meydana gelen rahatsızlıkları kendince idrak edebilmekte ve çözüm yolu bulabilmekte ise bu canlılara da aynı mantık ile yaklaşmalı. Tamamen tecrübeye dayalı en nihayetinde düşünen varlıklar değiller nasıl alıştırırsanız öyle yaşarlar. Sadece ilgiye muhtaçlar gerisi zaten geliyor.

7. aliemrah_25

aliemrah_25

İsim:
    Ali Emrah BOZ

Malavi türlerimi durduramıyorum devamlı yumurta alıyorlar, bu yavruları birileri almalı...

Sayfayı Paylaş