1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ürettiğim japon yavruları ana tankta

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde ft25 tarafından 27 Ekim 2010 başlatılmıştır.

1. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Arkadaşlar sadece 2 tane yavrum kalmasına rağmen ana tanka girmeye hak kazandılar.Biri biraz küçük olduğu için ana tanktan aldım ama diğeri benim büyüklere bile kök söktürüyor :D 3 cm boyuna geldi sadece renklenmede sorunu var işte resimleri

resimdeki yetişkin yavru birey suriye aslanbaş kırmasıdır.

Gelelim besleyip büyütme aşamasına
    balıklarım için ilk önce klasik yöntemlere fazla bağlı kalmayarak yeni yöntemler ürettim.Balıkların büyümesi için hiç şüphe yokki büyük bir kap şart.Bu kapta bulunan hayvanlar stres yapmadıkları için besili oluyorlar birinci resimde görülmekte :D ilk şartımız bu sonra balıklar için hazım kolaylığı maximum olan yemlemeler tercih edilmeli bü menü şöyle olursa en iyi sonuca ulaşılabileceğini düşünüyorum.Her gün tetra animin kuru yem sabah akşam 3 günde bir haşlanmış ıspanak,bezelye,havuç ve kırmızı biberi mikserde karıştırıp vermek sonra spurulina çok önemli bir unsur 2 haftada bir vitamin ve minerallerle geliştirilmiş sputulina tabletlerden verimleli bu balıkların kıkırdak yapılarının gelişimini sağladığı için şiddetle tavsiye ediyorum.Vede olmazsa olmaz canlı yem artimia ben genelde ayda bir her balığa bir adet verdim bu sayıyı arttırabilirsiniz.Yemek menüsü böyle.Gelelim filtrasyon ve sürkülasyona ilk başlarda yabikide hava ile çalışan sirkülasyonu minimum filtrelerin kullanılması lazım ama balıkların kemiklerinin gelişim aşamalarında (3-4. aylar) sirkülasyonlu filtre kullanımına geçilmesi gerekmektedir.Çünkü balık bu zamanda sirkülasyonu görünce vahşi varyetleri gibi zorluğa dayanıklı olur ve de kemikleri ve kasları daha iyi gelişir.Gelelim dekorasyona dekorasyonun önemsiz olduğu sanılır ama yavru bile olsa dekorasyona gerek vardır.İlk önce kum koyulması gerekli çünkü japon balıklarının fıtratında kumu eşelemek var vede ayrı bir güzelik katar.Yavru kabının içine bol miktarda rahtça giripçıkabileceği mağaracıklar veya midye salyangoz vb kabukları konulmalıdır.Balıklar buralarda dolaşarak vakit geçirirler ve canları sıkılmaz.Vede lamba çok önemli bir unsur eğer japon balığı yavruları yeteri miktarda ışık alamazlarda soluk renkleri olur günde 3-4 saat sunlight dediğimiz ışığın kullanımı gereklidir.Benden bu kadar yardımcı olmuşsam ne mutlu bana.....

Bana yardımlarınızdan dolayı teşekkürler.........

reis, Aguila Negra ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    İlerde renkleri de güzel olur yavruların merak etme Furkan. İki yavru olsun senin olsun, inşalla çok daha fazlasını akvaryumuna ilave edersin ilerleyen günlerde. İkinci fotoğraftaki Japon balığının rengi çok ilginç yanlız.

3. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Arkada olanın mı?Eğer öndekini diyorsan yeşil ışık vurduğu için öyle görünüyor.Renksiz.

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Tebrikler Furkan sen bu işi çözdün. Eminim ilerde akvaryumunda yüzlerce yavrun olacaktır.:helalolsun:

5. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    İnşallah yavrunun annesi ve babası torun bekliyo :D :D :D

6. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    İşte yavruların ilk zamanlardaki halleri buydu

Sonra biraz daha büyüdüler ama sayıları azaldı

iyice büyüdüklerinde 12 tane kaldılar

ve en sonunda 2 tane kaldılar vede 3 cm boya ulaştılar

işte arkadaşlar yavrular böyle büyüdü ve geliştiler inşallah japon balığı yavrusu almak isteyenlerede nasip olur gerçekten onların büyümelerini görmek insanları çok mutlu ediyor.

:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

7. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Japon balığından yavru alımıyla ilgili detaylı bir makale bekliyorum Fatih kardeş :)

8. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Öncelikle düzeltmek istiyorum ismim Furkan yavru alımıyla ilgili konuya gelince portalda bununla ilgili birçok konum var bunlara bakabilirsiniz kolay gelsin

9. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Helal olsun Furkan. Sonuçta ürettiğin türe bir çok kişi akvaryumda üremez diyor ve üretemiyor. Bu seferlik yavru az olabilir ama tecrübe kazandın. Bir dahaki sefere daha çok olucak inşallah. Buna inanıyorum.

Sayfayı Paylaş