1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Üst Filtre Yapmak İstiyorum

Başlığı 'Akvaryum Filtre Yapımları' kategorisinde aliberk tarafından 21 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. aliberk

aliberk

İsim:
    Ali Berk
    Merhaba. Ben motoru içinde olan bir iç filtre yapmak istiyorum. Bana fikir verebilirmisiniz? Dış filtre gibi yapıp suyu ağızımdan çekebilirim diye düşündüm. Acilen brşeyler bulmam lazım suyu çabuk kirletiyorlar. saat:gif
    kıvır:gif (kaplumbağa ama farketmez .Ş.)

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
  3. aliberk

aliberk

İsim:
    Ali Berk

Ben bu linklerin hepsine baktım düşündüm. Ama motorun fitre kabının içinde bulunduğu bir filtre bulamadım. Bu fikirler çok güzel ama motoru suyun içine koymak istemiyorum. Ben bir fikir düşündüm resminide çizdim.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Verdiğim linklerde istediğin örnek var. Mesela pimaş içine bu sistemi uygulamak gibi. Akvaryuma asılan çöp kutusundan yapılan proje bunlar istediğin tarz bence. Böyle bir kab alınacak yer elbette yapı marketlerdir ve ya bir milyoncularda bulabilirsin.

5. aliberk

aliberk

İsim:
    Ali Berk

Yardımlarınız için teşekkürler. :hepiniziseviyorum:

6. mertx07

mertx07

İsim:
    Mert Muslu
    5 lt lik bidonlar da çok uygun.Ya da saklama kapları

7. erdnc83

erdnc83

İsim:
    Erdinç Çelikok
    Belki yardımı olur diye söylemek istedim hazır satılan dondurma kutuları mükemmel filtre olabiliyor ben yaptığım uv yi bu şekilde bi tepe filtreye bugun itibari ile adapte ettim hem uv den geçen hemde tepe filtreden geçensu benim dış filtreme iş bırakmıyor desem yeridir artık hem kapağını kapattığınızda taşma gibi bir sorunda yaşamıyorsunuz debi sıkıntısı ortadan kalkıyor.

Sayfayı Paylaş