1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Üstadlarımızın Bitkili Fikri

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde ozgr tarafından 20 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz
    Portal ailesi;

Uzun zamandır herhangi bir girişimde bulunmadım askerlik iş güç derken ama hemen hemen bütün konuları okumuşumdur. Gizliden gizliden :)

Artık harekete geçme zamanı geldi sanırım. 60*30*40(h) Ölçülerinde eski tankımın aynısını yapıcam ve tabiki bitkili olacak :)

Şimdi gelelim soruma;

2 Tane taban arasında kararsız kaldım o yüzden sizlerden akıl danışayım dedim;

1. Tabanım Murat (Murer) Abimin efsane tabanı;
    *Tropika aquacareplant 2,5 Lt (35 TL)
    *Sera Floredepot 2,5 Lt (35,35 TL)
    * Hagen 25 Kg Kum (50 TL)
    *Toplam: 120,85 TL

2. Tabanım ise;
    *Dazs Soil 20 Lt (106 TL)

Şimdi sıra sizlerde sizce hangisi?? Birde bir sorum daha olacak hazır sizleri yakalamışken :)
    20 Lt Dazs Soil 60*30 Ölçüler için yeterli olur mu?

veysel bunu beğendi.
  2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Hayırlı olsun kararınız, dazs soil kullanmak istersen 20 litre yeterli gelir aşağı yukarı 10 cm civarı kalınlıkta bir taban oluşturursun.

3. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz
    Teşekkür ederim Veysel Bey;

Dazs konusunda tereddütteyim aslında. İki konuda kafam karışık. Taban bitkisi düşündüğüm için dazs da bitkilerin tutunmaması ve kumun yumuşayı suyu bulandırması temo27

İlk tabandan zaten eminim ama genede alternatifleri sormak istedim.

veysel bunu beğendi.
  4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bence ilk tabanı kullanın ölçülerde 60x30x8 cm yükseklik olsa 15-20 kg yeter. Yukarıda sadece kum miktarı için yazdım. Benim 65 litre küçük bir bitkili tankım var siyah kum kullanıyordum şimdi 150 litreye geçeceğim siyah kuma devam edeceğim bende. Ama benim bitkilerim çok bakım gerektirmeyen basit bitkiler.

H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş