1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Üstadlar japonumdaki kırmızılık

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde brs_95 tarafından 19 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

 1. brs_95

  brs_95

  Mesajlar:
  37
  Üstadlar japonumun süzgeclerinin arkasndaki süzgece ebnziyen yerde kırmızılıklar oluştu,resmen kan kırmızısı neden olabilir acil yardımınıza ihtiyacım var(resimleri yarın akşam ekliyeceğim)
   
 2. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.098
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Bakteriyal bir saldırı söz konusu gibi görünüyor. Açıkcası zor bir tedavi süreci sizi bekliyor. Tüm akvaryuma yayılmaması için balığı ayrı bir akvaryuma alabilirsiniz. Eğer diğer balıklarda aynı hastalığı gözlemliyorsanız ana tank dezenfekte edilmelidir. Bu sürece kaya tuzu katkı sağlayabilir. Balığın durumuna gelince, hastalığın boyutuna göre metilen mavisi, yeşil malakit hafif durumlarda kullanılabilir. Balığınızın durumunu tam olarak bilemiyoruz, durum daha acil gibiyse mesela aşağıdaki örnekte olduğu gibiyse Tetrasiklin 250 litre suya 5 mg olacak şekilde kullanabilirsiniz. Tabi su Değişimide şart. İlaç kullanmadan önce % 40 ilaç kullanımından 48 saat sonra tekrar bir su değişimi ve 7 gün süreyle tekrarlayabilirsiniz. Biyolojik döngüye ana tank içinde kullanmanız zarar verecektir. Yemlemeyi dikkatli yapmalısınız.

  Hastalığınıza örnektir; Geçmiş olsun...

  [​IMG]
   
 3. brs_95

  brs_95

  Mesajlar:
  37
  Bu kadar kötü değil , ve balığımda ne bir durgunlaşma nede bişi var, ve diğer balıklarda bişi görmedim en kısa zamn da fotoğrafını çekiceğim..
   

Sayfayı Paylaş