1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Üstadlardan Acil Yardım

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde E.Özdemir tarafından 24 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. E.Özdemir

E.Özdemir

İsim:
    Egemen Özdemir

Canlı Türleri Sayısı :11 tane 3 günlük lepistes yavruları
    Akvaryum Ne zaman Kuruldu:6 March 2011
    Nasıl bir Beslenme şekli uyguluyorsunuz: Tetramin+Bol Miktarda Artemia
    Akvaryumunuzda Oluşan Sorun Belirtileri : Akvaryumumda bir sorun yok. Dün dip çekiminden sonra kapağı açık unutmuşum. Lepistesim hamile yavru akvaryumunda yavrulukda duruyor. Yavruluğunda üst kapağını kapatmadım. Akvaryumdan atlamış. Ne kadar zaman yerde kalmış bilmiyorum gördüğümde çırpınıyordu hala. Sol yüzgeci kırılmış tamamen açık kalmış onu oynatamıyor. Üzerinmde beyazımsı oluşumlar var suyun üzerinden nefes almaya çalışıyor dik bir konumda sabit duruyor hızlı hızlı nefes alıyor. Kuyruğuda parçalanmış. Sanırım deri altı kanamasıda var fotoğraflarda kırmızılık belli oluyor. Napmalıyım hamile balığımı kaybetmek istemiyorum hayatta kalma ihtimali var mıdır? Sabahı çıkaramayacak gibi.
    Saygılarımla
    Akvaryuma En Son Yapılan İşlem ve Ekler: Hiç
    Akvaryumunuzun Ölçüleri: 35x15x19
    Akvaryumda Kullandığınız Ekipmanlar
    Pipo Filtre

Fotoğraflar

Diğer Sormak İstedikleriniz
    Yok

Bu yazı E.Özdemir tarafından Hastalık belirleme formu kullanılarak akvaryumportali.com adresine yazılmıştır. İzinsiz kullanılamaz.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Üstadlardan Acil Yardım

Geçmiş olsun Egemen. Taktir edersin ki kesin yorum yapılmaz buna. Sonuç olarak yerde ne kadar kaldı bilmiyoruz, ne kadar çırpındı kendine ve mukozasına zarar verdi bilemiyoruz, balığın bağışıklık gücü nedir bilemiyoruz. O yüzden beklemek gerek. Birçok balığın 30 dakika veya az daha üzerindeki bir zamanda yerde kalan balıkların yaşadığını duymuşuzdur ama dediğim unsurlar var sonuç olarak. Hayırlısı inşallah yaşar. Fikrimi söylemem gerekirse yaşayacağı geçti içimden.

3. E.Özdemir

E.Özdemir

İsim:
    Egemen Özdemir

İnşallah Temel Abi benim yüzümden ölen balık olunca üzülüyorum oda bir candır sonuçta sebepsiz yere. Şuanda biraz artemia verdim normalde artemiaya delirirdi ilgilenmedi. Teşekkür ederim iç açıcı yorumun için :).
    Abi birde 2 günlük lepistes artemia yiyebilir mi?

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Lepistes tecrübem yok ancak artemia demiyelim yani yetişkin artemia değil de yeni çıkmış larva artemia yiyebilir.

5. E.Özdemir

E.Özdemir

İsim:
    Egemen Özdemir

Abi balığı kaybettim. Benim zeka küpü arkadaşımda karnını yaralım belki yavru kurtarırız dedi ölen annenin bebeğinin alınması hesabı. Başladı işe girişmeye. Bir leğenin içine su doldurduk karnını jiletle kestik. Tahminim 30 kadar yavru çıktı ancak yumurtalarını yırtmadan haraketsiz şekilde kaldılar. Böyle yavru kurtaran var mıdır acaba yoksa biz mi beceremedik :(

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Yavrular tam oluşmamıştır muhtemelen.Canlı doğuran beslediğim dönemlerde bende birkaç kere sezeryan yöntemi uygulamıştım.Kurtardıklarımda olmuştu kurtaramadıklarımda. Arkadaşın bence doğru bir hareket yapmış.Balık zaten ölmüştü onun için yapacak birşey yok ama yavruları bir ihtimal kurtarabilirdiniz.Bende olsam aynı şeyi yapardım.Üzülme olacağın önüne geçilmiyor.Kalan balıklarınla yola devam:;)

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş