1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Üstten sump

Başlığı 'Akvaryum Filtre Yapımları' kategorisinde GokhanZeybek tarafından 14 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. GokhanZeybek

GokhanZeybek

İsim:
    Gokhan Zeybekoğlu
    Merhabalar.Üstten sump projesiyle karşınızdayım... Daha önce bir yerde görmüştüm. Daha yapım aşamasında belli değil yapılacakmı daha kesin değil. Bir kaç fotoğraf göstereyim size olurmu acaba?

Üstten sump önden görünüş;

[​IMG] Yukleresim.com

Akvaryumla beraber;

[​IMG] Yukleresim.com

Kafa motoru saatte 600litre su basıyor bu kafa motorunu yavruluğa koysam sizce sirkulasyon yeterli olurmu daha güçlü kafa motoru gerekirmi?

2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Cevap: Üstten sump

Ust filtre yapimindan bahsediliyor anladigim kadariyla. Yapimi cok basittir. kafa motoruyla suyu ust hazneye aktaracaksiniz ve ustteki haznede filtre malzemeleri olacak ve bu malzemelerden gecip akvaryuma inecek su. Hazneyi yemek saklama kabindan yapabilirsiniz...

Cep mesaj...

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Çizimlerde su bölmelerin hep üzerinden gidiyor gibi çizilmiş. İlk suyun girdiği bölmenin altından, diğerinin üstünden ve sonraki bölmenin altından geçerek üste çıkıp akvaryuma akacak şekilde yapılmalı.

4. GokhanZeybek

GokhanZeybek

İsim:
    Gokhan Zeybekoğlu

Yemek saklama kabı aklıma yattı aslında nasıl uzun bulucaz yoksa birleştirecekmiyiz? 3 -4 hazne istiyorum filtre malzemesi için.Örnek yapım varsa önerdiğiniz link verirmisin?

Temel abi ise altan üstten geçmeli diyor.Bunun için yemek kabını nasıl ayarlıcaz anlamadım...Açıklarmısınız

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Linkte birçok üst filtre yapım örneği var. Bölmeli bir çizim paylaşmışsın ve yemek kabı nasıl bir kap bilemiyorum ama bölme düşünüyorsan sistem öyle. Yok bölme olmasın dersen su kabın üzerinden verilir ve alttaki filtre malzemelerinden süzülen su alttan akvaryuma düşer. Bu şekilde de olur.

http://www.akvaryumportali.com/forums/38-(DIY)-Filtre-Yapım-Portalı

Bu konudaki örnek sana uygun bence.

http://www.akvaryumportali.com/thre...r%C3%BCm%C3%BC-yedi-)?highlight=tamam%FD+nano

6. GokhanZeybek

GokhanZeybek

İsim:
    Gokhan Zeybekoğlu

Teşekkürlerde burdakini anlamadım biraz araştırayım...

7. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Mesela ufak turşu bidonun altını delersiniz. Kullanacağınız malzemeleri bu hazneye sırasıyla koyarsınız. En üstüde kafa motorundan gelen pis su hortumunu koyarsınız. Bu şekilde efektif bir filtre olur.

8. GokhanZeybek

GokhanZeybek

İsim:
    Gokhan Zeybekoğlu

Canlı yükü artınca yapıcam sump u .... Heveslenmiştim ama gerek duymamaya başladım... Sizi meşgul ettiğim için özür dilerim...

Sayfayı Paylaş