1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

çok güzel yosunlar..

Başlığı 'Forum Arşivi' kategorisinde ozcan13 tarafından 2 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Selam arkadaşlar,
    Bugün yolda gidiyodum bi baktım kaldırım taşında çok güzel yosunlar var.Çok hoşuma gittiler cebimdeki anahtarımda onları ordan güzelcek çıkardım.Güzelce yıkadım akvaryumumun dibine döşedim yarısı boş kalsada çok güzel gözüküyorlar. Acaba suyun içinde ölürler mi?

2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    çok güzel yosunlar..

Yosunlar genelde suyu severler. Öleceklerini sanmıoyrum. Ama bir çok çeşit yasun türü var.

3. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    çok güzel yosunlar..

Fatih kardeşime katılıyorum. Ayrıca akvaryumunuzu güneş alan bir yere koymalısınız. Güneş ışığı olmadan yosun olmaz. Bende yıllardır olmadığı gibi. Çürüyeceklerini zannetmiyorum ama az da olsa ihtimal dahilinde.

4. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    çok güzel yosunlar..

Ben akvaryumda yosuna sıcak bakmıyorum. Dağılıyorlar. Güneşe koyarsan başına bela olacaktır. Çünkü camlarda yosunlanacaktır. Özcan abim sen bak biraz güneş almada baktın olmuyor salla gitsin. Derim Gene de son karar senin ;)

5. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    çok güzel yosunlar..

Gençler Atın bakalım nasılsa kalede ben varım.... (made in newerlander) bir konu hakkında illede yazmanız gerekmez bilmiyorsanız susun ve yanlış yönlendirmeyin hatta bekleyin bilen birisi yazsın sizde öğreniverin bir zahmet.
    Özcan bey kara yosunu suda olmaz hemde kesinlikle olmaz biraz dayanır sonra çürür başınıza bela olur
    bitkiler sucul,yarı sucul, ve karasal olarak üçe ayrılıyor kara yosunu karasal bir bitkidir suyu değil nemi sever, yosunlar nemli yerlerde olurlar su içerisinde yetişen yosunlar farklıdır onlar sucul yosunlar ben size jawa moss, pelia moss, cristmass moss yada jawa fern, riccia gibi bitkiler öneririm eğer paludaryumunuz varsa onun karasal alanında bulduğunuz kara yosunlarını kullanırsınız.

6. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    çok güzel yosunlar..

Öğrettiğin için teşekkürler abi.

7. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    çok güzel yosunlar..

Ben bir deneyeyim bir çürüme felan olursa atarım ya :) saygılar:gif

8. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin
  9. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    çok güzel yosunlar..

Hmmmm saat:gif bir musibet bin nasihatten evladır yosunları balıklarla beraber atarsınız artık çöpe buyrun deneyin.

10. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    çok güzel yosunlar..

Hiç yapmadığınız, denemediğiniz birşey hakkında yorum yapmak ne kadar sağlıklı. İnsanları yanlış yönlendirmek iyi birşey değil.

Mesala ben bitkili akvaryumdan anlamam ve yorum yapmaktan kaçınırım.Şunu yapın bunu yapın demem.

Cichlid konusunda az çok bilgim var kendime göre. Yaşadığım ve deneyim sahibi olduğum şeylerde de bilgilerimi,tecrübelerimi paylaşmaya çalışıyorum.

Birşey hakkında tam bilginiz yoksa ''SUSMAK'' en doğru şeydir. Öyle makale okuyup ya da başkasının yazdığı ya da duyduğunuz şeyleri burda ben biliyorum havasında bilgiçlik taslamak kendi kandırmaktan başka birşey değildir.

11. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    çok güzel yosunlar..

Emrah abi çok hoşuma gitti bu söz :D Gülmekten ölüyorum aklıma geldikçe :D :heyo:

12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    çok güzel yosunlar..

Selamlar,

Sanıyorum konu üzerine bir yazışama gerçekleşmiş ve belli bir aşamaya gelmiş. Özcan beye mümkün olmayacağı yönündeki doğru uyarılar iletilmiş. Bunun sonrasındaki deneme ve yanılma isteği Özcan Bey'in bileceği iştir.

Kişilerin kabiliyetlerine bağlı olarak bazen başarması çok zor konuların üstesinden gelebiliriz. Hatta bazı yenilikler denemelerden elde ediniriz ve yine belki de haklılığınız zaman içinde anlaşılır ama malesef doğanın milyarlarca yılda kurmuş olduğu dengesini veya bir bitkinin evrimini değiştirecek güce sahip değiliz.

Bu açıdan konu kaynaksız ve sonuç alınamayacak konular bölümündeki arkadaşlarının yanında yer almak zorundadır.

Keyifli paylaşımlar...

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş