1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

özel lepistes üretimi

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde modelci67 tarafından 2 Ekim 2010 başlatılmıştır.

1. modelci67

modelci67

İsim:
    ümit kurşun
    Arkadaşlar merhaba,ben Ümit aranıza yeni katıldım.Formunuz harika.Benim bilgi almak istediğim konu,kolleksiyon lepisteslerin ırklarının bozulmaması için ayrı ayrı kepçe kullanılması gerekli olduğunu duydum.Bu nekadar doğru acaba?Yardımlarınıza şimdiden teşekkürler.Saygılar.

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Ümit bey öncelikle aramıza hoşgeldiniz.

Lepisteslerin ırklarının bozulmasının kepçeyle ne gibi bir ilgisi olabilir anlayamadım açıkcası. Buzamana kadar hiç duymadım.Sanmıyorum böyle birşey olabileceğini ama forumumuzda lepistesler üzerine çok kültürlü üstadlarımız var. Gerekli açıklamayı yapacaklardır.Bende sonucu merak ediyorum ve takip edeceğim.

3. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Ümit Bey aramıza hoşgeldiniz.

Ben 6 yılımı lepisteslere ayırmış biri olarak söylemek isterim ki bunun kepçeyle hiçbir ilgisi yoktur. Nadir ırkları üreten lepistesseverler , üreticiler bile konuyla ilgili bilginin yanlış olduklarını söylediler. Diyarbakırdaki üreticilere bizzat sordum. Ki zaten mantık çerçevesi içerisinde düşünürsek de kepçenin bir etkisinin olmadığı açıktır. Ama hobiciler olarak da elbette her duyduğumuzu araştırmalı , bir netlik kazandırmalıyız. Yoksa nasıl gelişebiliriz ki ?

Saygılarımla...

4. muratozturk

muratozturk

İsim:
    murat öztürk
    Merhaba
    Lepistessever biri olarak bildiğim şudur ki; lepistes erkekleri gonopoddan üreme hücrelerini püskürterek amaca ulaşmaya çalışır dolayısı ile suda üreme hücreleri bulunması itibari ile teorik olarak kepçe yoluyla taşınmasıda mümkün görünüyor. Ancak yine belirmek isterim ki bu şekilde bir bulaşma pratik olarak namümkün görünüyor.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  5. modelci67

modelci67

İsim:
    ümit kurşun
    Bilgilerinize ve ilginize teşekkür ederim. Ben de aynı düşünceyi paylaştım ama idda edince sizlere sorayım dedim.teşekkürler.

Sayfayı Paylaş