1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İç filtre,Dış filtre,Şelale filtre

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde 1903_33 tarafından 8 Nisan 2010 başlatılmıştır.

1. 1903_33

1903_33

İsim:
    Melih GÜLŞEN
    Öncelikle merhaba.Konu başlığındanda anlayacağınız gibi ben bu filtrelerin farkını yani işlevinde değişiklik var mı anlayamadım.Yani dış filtreler çok pahalı.İç filtreyle, şelale filtre ucuz ama bunların dış filtreden farkı ney anlamış değilim.Ve 120lt veya 150lt akvaryuma iç filtre veya şelale filtre olmaz mı?
    Herkese teşekkürler..

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bence şelale filre söylediğin hacme yeterli. Balık yükü fazla ise gerekirse iki adet bağlanabilir. Temizlik ve bakımı kolaydır. Dış filtrelerin daha pahalı olması dizayn ve maliyetinin daha yüksek olması yanında daha fazla filtre malzemesine alan sağlamasıdır.

3. 1903_33

1903_33

İsim:
    Melih GÜLŞEN
    Öncelikle teşekkür ederim Temel abi bi sorum daha olacaktı.Ben bu tür akvaryumda canlı doğuran türleri besleyebilirmiyim(Fazla olmayacak şekilde).

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Elbette besleyebilirsin, hatta şelale filtre gaha iyi bir seçimdir onlar için çünkü akıntıdan yorulmazlar. Bitkiler içinde bu bir avantajdır aynı zamanda. İlave olarak oksijen bağlaman da gerekmez, hafifce su yüzetine çarpan su oksijen üretir ve canlı doğuranlara yeterlidir.

5. 1903_33

1903_33

İsim:
    Melih GÜLŞEN
    Hmm peki bu şelale filtrelerin en kaliteli ve maliyeti az olan bir marka varmı.

6. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Seninkine Atman HF-0600 yeter rahatlıkla kaldırır Melih.Benimki 120 lt o şelale var şuanda cam gibi ;) Ama arkasına seramik ve carbon koy.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  7. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Kubilay'a katılıyorum. O hacimdeki bir akvaryum için şelale filtre yeterli olacaktır. Canlıdoğuran da çok güzel bir seçim bence.

8. 1903_33

1903_33

İsim:
    Melih GÜLŞEN
    Öncelikle hepinize yardım ettiğiniz için teşekkür ederim.Peki bu tür akvaryuma Kubilay abinin dediği gibi Atman HF-0600 alsam ve birde ısıtıcı tabiki bitkiler için florasanda.Florasan ve ısıtıcıyı hangi marka almayım.(Elimde pembe küçük bir florasan ve 100w bir ısıtıcı var.)Kum olarakta çeşit çeşit bitkiler beslemek istiyorum hangi kumu önerirsiniz.

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bitki konusuna da ben yazacağım fikrimi yapacak birşey yok. :dikkat:

Bitkilere Sylvanianın bitki ve mercanlar için olan florasanlarını kullanabilirsiniz. Wat ve boyut olarak akvaryumunuza uygun olanı belirlemeniz gerek. T8 ile T5 arasında fiyat farkı ve tabi armatür farkı var. Sanırım ilk etapta T8 daha uygun gelir size.

100 wat Isıtıcınız yeterli gelir size bence. Bitki kumu olarak Aquaclay kullanabilirsiniz.

Sayfayı Paylaş