1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İç Filtre Dalga Sorunu

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde cagdas. tarafından 8 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. cagdas.

cagdas.

İsim:
    Çağdaş Gelen
    40 litrelik akvaryumumda iç filtre kullanıyorum. Fakat çok dalga yapıyor.Dalga kesici aparatı da kaybettim.Ne önerirsiniz? Ne yapmam lazım sizce?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: İç Filtre Dalga Sorunu

40 Litre akvaryumda bu iç filtre ise aşırı sirkülasyona sebeb olacağını düşünmüyorum. Duruş şekli nasıl bilemiyorum tam olarak. Yeri ayarlanırsa borusuna bir T aparat takarak temiz suyu akvaryumun iki yanına yollaması sağlanabilir.

3. cagdas.

cagdas.

İsim:
    Çağdaş Gelen

T aparatını nereden bulabilirim??
    Şimdilik filtreyi ön cama doğru tuttum.Hemen hemen daha az oluyor bir de biraz daha aşağı aldım onun için.

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Filitrenin su emiş kısımlarının yarısını kapatırsanız debisi düşer. Bu durumda az su emiş yapıp az su basacağı için akıntı sorununuz bitecektir. Tabi bu işlem ile birlikte filtrasyon azalacaktır ama 40 litrelik akvaryuma geri kalan debi yeterli gelecektir.

5. sinek7

sinek7

İsim:
    gürhan güneş

Filtre içindeki süngerin en üst kısmından 1 cm kesip açılan alana elyaf koymanızı tavsiye ederim.Hem suyunuz parlayacak hem de debi azalacaktır.

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

En üste elyaf konulursa pervane elyafı çeker ve motorun durmasına neden olur.Elyafın pervaneye gitmesini engelleyecek birşey mesela plastik elek vs gibi şey olursa sorun olmaz ama.

Sayfayı Paylaş