1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İç Filtre kuvvetli yardım ?

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde Sky2007 tarafından 19 Eylül 2011 başlatılmıştır.

1. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    H0DOM AP-1000L 0Ç F0LTRE | Tokat & Amasya ^ehir Rehberi 2011

40lt akvaryuma bu filtreyi almıştım yalnız fazla su çıkışı oluyor akıntı ön cama doğru yaptım bu seferde o bölgeye şey yapıyor kücük karidesler falan baya zorlanıyor çekiyor hatta bu nasıl çözebilirim ?

Filtrenini su çıkış yerine üstüne pet şişe gibi birşey taksam acaba yararı olur mu ?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: İç Filtre kuvvetli yardım ?

Madem pet şişe vs kullanırım diyorsun o zaman İç filtre suyu akvaryum üzerine koyacağın bir plastik kabaın üst kısmına bassın ve kap içine de koyacağın filtre malzemelerinden geçerek alttan akvaryuma su dönsün. Artı filtrasyon olur. Akvaryum içini normalin çok altına düşer yanlız ama yeterli gelir kanımca.

3. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı

Öyle bir kabı koyacak yer yok Temel abi onu yapamam akvaryum içinde bişey yapmam lazım ucuna hortum taksam hortumu delsem ucunuda kapatsam dış filtre çıkış hortumu gibi nasıl olur ?

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Gerek yok, iç filtre çıkış ağzının tam karşısına yani suyu ilk olarak bir plastik şişe veya aparata vurdur akıntı dağlsın her yöne.

5. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı

Hmm teşekkurler temel abi yapabilirsem deniyim öyle bi malzeme bulursam

Kücük 25kurusluk kolalar vardı kücük şişeli o şişenin altını kessem şişeyide filtrenin çıkış yerine göre delip taksam silikonlasam nasıl olur ?

6. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı

Sayfayı Paylaş