1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İç Filtre Modifiyesi Nasıl Yapılır

Başlığı 'Akvaryum Filtre Yapımları' kategorisinde Ramazan0368 tarafından 13 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. Ramazan0368

Ramazan0368

İsim:
    Ramazan Karayel
    Sa arkadaşlar herkese kolay gelsin.Benim SOBO WP1200F marka iç filtrem var bi konuda gördüğüm kadarıyla filtrenin yanlarını silikonlayıp altını delerek filtre kısmına elyaf sünger koyarak güzel görünümlü filtre yapan arkadaşlar var merak ettiğim nasıl bi çalışma prensibi olduğu ve nasıl yapıldığı yardımcı olursanız sevinirim.

Yorumlarınızı bekliyorum.

2. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Konu Kendin yap_DIY Grup Forumları- Kendin yap Süper iç filtre başlığıyla Kamil Yılmaz tarafından bilginize sunulmuştur. Filtre tarafımdan tecrübe edilip, güvenilirliğine şahit olunmuştur.

3. Ramazan0368

Ramazan0368

İsim:
    Ramazan Karayel
    Bende o konduan esinlenerek açtım merak ettiğim konu o proje benim filtrem içinde geçerli olabilirmi dışarıdan hava almaya yarayan boşluğu kapatmam gerekiyormu ?

4. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Hayır, gerek yok. O bölgeden dışarıya temizlenmiş su çıkar. Konuyu iyice incelerseniz, çıkış borusunun kıvrılarak su yüzeyine verildiğini görürsünüz. Ayrıca konu her yönüyle aşama, aşama detaylı olarak izah edilmiştir.

5. Ramazan0368

Ramazan0368

İsim:
    Ramazan Karayel
    Videoyu ve yapım aşamalarını inceledim benim bahsettiğim şey normalde iç filtrede küçük bir delik var oraya takılan ince bir plastik boru sayesinde dışarıdan hava alıyor.Filtre suyun üzerinden şelale biçimine dönüştüğü için hava almasına gerek yok bu yüzden orayı kapatmakta fayda var diye düşündüm.

6. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Konuya dikkatli baktığında o deliğin kapatılmadığını üzerine ayar vanası takıldığını, ayrıca çalışma prensibinin şelale değil, suyu yukarıya, yüzeye vererek su yüzeyinde dalgalanma sağlandığını göreceksin.

7. Ramazan0368

Ramazan0368

İsim:
    Ramazan Karayel
    Peki teşekkürler.

Sayfayı Paylaş