1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İç Filtre Tamiri Nasıl Yapılır?

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde m2ho06 tarafından 27 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. m2ho06

m2ho06

İsim:
    mahmut aktaş
    İç filtre tamiri nasıl yapılır biraz desteğe ihtiyacım var. Sizlere sorum iç filtrem suyun yukarısına çıkınca iyi hava veriyor suyun ne kadar dibine götürürsem hava azalıyor.

Önerilerinizi bekliyorum.Şimdiden herkese teşekkür ederim.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 7 Mayıs 2015
  2. Mahmut bey anlattığınız olay filitre motoruyla alakalı,resimde gördüğüm kadar küçük bir iç filitre gayet normal:)

H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
  3. m2ho06

m2ho06

İsim:
    mahmut aktaş
    Uğur abi cevebın için allah razı olsun.Yani anlatmak istediğim filtrenin su yüzeyine yakınlığı yarım santim sıkıntı olur mu bazı arkadaşlar aşağıda olması lazım diyorlarda endişe içinde kaldım :(

4. Su yüzeyinden iki cm aşağıda olabilir.Yüzeye çok yakın olursa motorun yanma risk ide artar sürekli takip etmek gerekir .Malum iç filitre motorunu su soğutur.Ya bu riski göze alacaksın yada daha güçlü bir filitre alacaksın.:)

5. m2ho06

m2ho06

İsim:
    mahmut aktaş
    Sağ ol abi, Allah razı olsun, iyi günler.

6. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    Ucuz ürünlerde bu sorun olabiliyor maalesef. Suyun buharlaşma oranını takip ederek su yüzeyine yakın tutabilirsiniz motoru.

7. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Şuan o filtre normal püskürtme yapıyor galiba ama o filtrelerin şelale aparatları var takıyorsunuz su yukarıdan akıyor.

8. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    Fotoğrafta ki hali gayet iyi. Suyun 1-2cm altında olsun yeterli.

Sayfayı Paylaş